reklama
Země: Francie Francie

Francie – Atlantik

Ahoj chtěl bych na přelomu května-června podniknout cestu z Prahy na západní pobřeží Francie.Potřebuju poradit jaký místo, krerý by stálo za to dát si ho jako cíl,byl jsem před rokem v La Rochelle vlakmo,jinak to tam moc neznám,.Chtěl bych například za cíl náké historický město,kde jsou v okolí i pěkný přírodní scénky,nebo útesy atd.
Trasu mám naplánovanou buď:
1. Projet celou Labskou,pak Amsterdam,Belgie,severní pobřeží Francie-pláže vylodění,Moint Saint Michelle ,západní pobřeží v tom mám vcelku jasno ale nevím jestli by to vyšlo časově,dávám si tak 100 km den průměrně.
2.Praha-Pasov Innská cyklotrasa-Švýcarsko-Ženeva a pak asi napojit se někde na Loiru a až k pobřeží.
Tady bych potřeboval radu kudy přes Švýcarsko a co by stálo za to ve Francii nevynechat.
Spaní plánuju buď kempy nebo divočina,podle situace.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.03.2015
Autor: koudy
  • Re: Francie-Atlantik

         

    Západní pobřeží můžeš vzít celé - pěkně od shora dolů. To je jedna velká zajímavost.
    Kam píchneš prst, tam něco zajímavého vygůglíš.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.03.2015
    Autor: radka
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie-Atlantik

         

    Pokud pojedes severem, tak v Normandii nezapomen na Pointe du Hoc, je tam skvely vyhled. Mont st. Michel se ti asi libit nebude, loni jsem tam bral bratrance, byl jsem tam asi po 3 letech, a udelali z toho turisticky Hollywood, klaster sam o sobe je pekny, ale co udelali kolem, to je hnus. Pekny historicky mesto je St.Malo, tam nezapomen Le Grand Bé, to je ostruvek kde je pohrben Chateaubriand, dostanes se tam pri odlivu po ceste, ale musis si to hlidat, priliv je dost vysoky, a jak se zapomenes, bude cesta zatopena morem. A La Cité, poloostrov s pevnosti, kde se dlouho branili nemci. Potom naproti St.Malo pres usti reky je Dinard, taky pekny mesto, ale v Bretani jsou ty pekny mesta a vesnice skoro vsechny. Pokud pojedes podel more, tak asi 50 km dal na zapad, Fort la Latte a Cap Fréhel, pekny utesy, muzes stat hodiny a jen koukat. A jsou tam po okoli perfektni plaze. A jestli mas rad utesy, tak cesta mezi Perros-guirec a Trébeurden, utesy z cervene zuly, na kole pry to je parada jako blazen, ale jeste jsem tam nebyl. No, a takhe muzes projet celou Bretani az na Pointe du Raz. Krajina je na kole prizniva, maximalne mirne kopecky. Cyklostezky vedou z Parize do Mont st.Michel, a pak vnitrozemim Bretane, ale neni nutne po nich jezdit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2015
    Autor: Manzak
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie-Atlantik

           

      Ty jo dík za info,pěkná motivace asi to přece jenom vezmu tou severní cestou, podle tvýho popisu bomba :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2015
      Autor: koudy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie-Atlantik

         

    Jako cíl bych si dal Corsen, což je nejzápadnější bod Bretaně.

    Kromě již řečeného doporučuju ještě město Fougeres na úplném začátku Bretaně, doporučuju vyjet na nějaký ostrůvek trajektem (Ile de Bréhat, Ile de Batz), písečné duny Keremma, majáky, menhiry, jakobyostrov Ile Grande, keltské pohřebiště Cairn Barnenez, a tak vůbec.

    My jsme tam byli dvakrát, i když autem, ne na kole. Poprvé jsme jeli od Saint Malo zhruba k Trebeurdenu u Ile Grande, vloni jsme navázali a jeli západnější část pobřeží až k majáku Saint Mathieu.

    Doporučuji "co nejrychleji" dojet tam, a nechat si hodně času na prohlídku různých vyhlídkových bodů podél pobřeží.

    http://www.fi.muni.cz/~kas/fotky/breizh/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2015
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie-Atlantik

         

    Jo a ještě - kempů je ve Francii spousta, akorát na přelomu května a června nejspíš ještě většina nebude otevřená. A pozor - nezaměnit kemp a cikánské ležení, jako se nám jednou stalo v oblasti Champagne.

    Vloni jsme byli v Bretani až skoro ke konci srpna, a to už v kempu v Plouarzelu (severně od Corsenu) bylo úplně pusto - asi tak dva důchodci a jinak nikdo. Ale je pravda, že čím víc na západ, tím je to větší pustina. Proto jsme tam jeli.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2015
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie-Atlantik

         

    Do Bretaně a Normandie jedeme o Velikonocích, pokusím se sehnat co nejvíc informací.

    Podél pobřeží to z nám z Belgie až do Calais až nepříjemně moc, tam to bude na kole asi trochu nuda, rovina a vítr. Nevím na co jsi zatížený, kousek od Calais je La Coupole (http://www.lacoupole-france.co.uk/) s těma V2, kterými dělali Němci paseku v Anglii a pak dál na jih Dieppe a pláž kde nechali vykrvácet Kanaďany (http://www.fronta.cz/dotaz/operace-jubilee... pak ty invazní pláže, z Normandie toho moc historického v těch městech po tom cirkuse moc nezůstalo.

    Já bych severem teda nejel, pral bych to prostředkem, na Paříž, Chartres, v Giverny je Monetova vilka a zahrada, ale to záleží na tom co chceš vidět.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie-Atlantik

         

    Ale mám praktickou informaci, tedy jak pro koho.

    Podařilo se mi prostřelit cestu k získání mobilního internetu ve Francii.

    Jde o datové balíčky společnosti Lebara.fr.

    Pošlou ti SIM zdarma, aktivuješ přes internet, a můžeš si vybrat 500MB za 5EUR, 1G za 8EUR a 3G za 15 EUR. Datový balíček zaplatíš kartou nebo přes PayPal, data fungují 30 dní od jejich prvního použití.

    Lze nastavit i jiné služby, ale tohle je asi zásadní, protože roamingová data našich operátorů jsou předražená.

    Od doby co jsem tu SIM objednal uplynul měsíc, myslel jsem si, že to neklaplo, prostě Fanoušům to dýl trvá. Aktivoval jsem přes net před chvílí, klaplo to.

    Tedy, chystá-li se někdo do Francie, je tu tahle možnost. Jak to funguje, jestli to má všude signál a ostatní detaily povím až o těch Velikonocích.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie-Atlantik

           

      Zatím průběžná zpráva, ta SIM od Lebara.fr, v Pařízi se to chytá na síť Bouygues, někde LTE, častěji 3G, sviští to jak z praku.

      O víkendu protestuju ten venkov a Bretaň.
      Za 8 Euro giga je to snad levnější než doma....

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2015
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Francie-Atlantik

         

    Ahoj,
    taky chystáme cyklo výlet přes celou Francii k Atlantiku (trasa EuroVelo 6).

    Tímto se ptám místních znalců francouzských poměrů ...jak je to se západním větrem?
    Je i ve vnitrozemí kolem řeky Loira silný a stálý?

    Po zkušenosti s dost silným proti-větrem na trase Odra-Nisa se už raději zeptám.

    SIM kartu LEBARA jsem si už objednal - díky Jindro za dobrý tip pro zajištění internetu :o)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2015
    Autor: timer
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie-Atlantik

           

      Trasu EuroVelo 6 jsem jel v létě 2013. Ze Saint-Nazaire od pobřeží po EV6 domů (2310 km). S tím západním větrem to není tak jednoznačné, zvláště ve vnitrozemí. Rozhodně dálkové cyklisty jsme potkávali v obou směrech na stejno. Ve svém deníčku jsem dokonce našel poznámku, cituji:
      29.7. 2013, 11.den, Cosne-Curs-sur Loire, ....“většinou jedeme po hrázi po nové cyklostezce, kolem řeky nebo kanálu. Cesta je zajímavá a rychle odsýpá. Je teplo a pofukuje silný vítr severních směrů a většinou proti nám. Kdo tvrdil, že je výhodnější jet od oceánu tak kecal, nebo tu nebyl. Loire se stáčí na jih, takže tři dny už jedeme proti větru. Počasí je neměnné. V noci a ráno déšť, přes den hezky“......
      Takže asi tak. Já si myslím že je úplně jedno kterým směrem jedeš. Tady platí Márfiho zákony, ...“jízda na kole je vždy do kopce a proti větru“...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2015
      Autor: pavelv
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Francie-Atlantik

             

        Díky za pěknou zprávu.
        Z tvého deníčku vyplývá, že v červenci je nejlepší vyrazit z Belgie...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2015
        Autor: timer
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Francie-Atlantik

               

          To určitě ne, vyplývá z toho to, že je úplně jedno odkud kam vyrazíš.Na pevnině, ve vnitrozemí, zvláště v letních měsících se proudění vzduchu mnění podle posunů tlakových vrstev daleko častěji. Ano, v dlouhodobých statistikách převládá severo-západní, nebo jiho-západní proudění, ale...
          Navíc trasa EV6 nevede jen rovně ze západu na východ.
          S tou Belgií by to možná platilo, kdybych jel kolem pobřeží a možná také ne. Pobřeží Evropy je členité a když na jihu bude silná tlaková výše, tak pohrnu pořád proti větru :-).
          Už se mi stalo (v Estonsku), že jsme několik dní valili proti svěžímu větru od pobřeží Baltu do vnitrozemí.Tehdy za to mohla mohutná tlaková výše nad Ruskem.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.03.2015
          Autor: pavelv
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Francie-Atlantik

                 

            ...od pobřeží jsme jeli my, ten vítr foukal k pobřeží...:-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 20.03.2015
            Autor: pavelv
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie-Atlantik

         

    Jeli jsme po EV6 - Basilej St. Nazzaire v roce 2012, na protivítr si tedy nevzpomínáme.

    V roce 2013 pak z Hendaye do Orleans. Každý den, dokud jsme byli u oceánu, byl úžasný, vůbec se mi nechtělo podle Loiry vracet do vnitrozemí.
    Škoda, že jsou zrušené Euronighty z Mnichova do Paříže, tam šlo pořídit celkem levnou noční jízdenku pro člověka a kolo. Z Prahy do Basileje zatím stále jezdí.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.03.2015
    Autor: lenuse
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie-Atlantik

           

      Praha - Zürich CNL se dá pořídit s předstihem asi i za 800 kč plus 10€ za kolo. Vystoupit můžeš kdekoliv po cestě (Freiburg, Basel). Zpět za stejnou cenu, ale jen z Německa, Švýcaři chtějí 20SFR za kolo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 01.04.2015
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie-Atlantik

         

    máte někdo zkušenost z cesty podél řeky Dordogne - z Bordeaux proti proudu (zajímavosti a podobně)?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 01.04.2015
    Autor: john
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie-Atlantik

         

    Moje dcera už davno planovala uplne stejne jako ty :-)
    Už podala žadost o vypoved prace, Konec prace kveten,začatek červen 15' odejit na kole z Hamburk pres Paris do Mnichov s kamaradkou na mesice na kole. Dcera nema plany trasy,jen hrube zaklad body ,,Hamburk-Holand-Belgie-Paris u pribuzni nekolik dni-Mnichov. Dcera mi rekla,že stači tam každe mesto u informačni stredisko bude vedet kam najit trasy v tom ruzne zajimavost,pamatky, dalši..... Dcera rikala je to jedno kam,jen hlavne zaklad body start - Paris - cil,to je vše.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 02.04.2015
    Autor: Arabice
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie-Atlantik

           

      To je krásný plán na toulání :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 02.04.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Francie-Atlantik

             

        Po toulky určite pridat nekolik fotky-až začatek červenec verejne foto :-)
        Ja take jsem zvedava co dopadli oni sami na kole cele mesice červen :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 02.04.2015
        Autor: Arabice
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie-Atlantik Cancale

         

    Bonjour

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Francie-Atlantik Cancale

           

      Neprovokuj!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2015
      Autor: AV
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie-Atlantik Cancale

           

      Ou est tu, "mon petit"? Ca va?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2015
      Autor: svabda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Francie-Atlantik Cancale

             

        Je suis à Cancale, Bretagne, ajourd'hui :-)
        C'est très bon ici, vraiment, très, très bon.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2015
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie-Atlantik Cancale

           

      Kurňa praca, Jindro štveš mě! Sedim v práci, nudli u nosu a závidím Ti. Aspoň, že se můžu brouzdat po nákolácích. Já už chci taky někam!!!

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2015
      Autor: BuLenka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Francie-Atlantik Cancale

             

        No, je to jen na otočku, zítra dom, 1500 za volantem taky není nic extra.

        Jinak během dne se vystřídala snad všechna roční období, ráno jaro, v poledne slunné léto, teď se zatáhlo a cítím, že se blíží zima a plískanice.

        Na silniční putování na kole to, alespoň tady, moc není. Moc aut, úzké silnice, kopce dost strmé, a vítr. Ale na horáka asi super, podél pobřeží vede cesta, tedy nahoře, na vrchu.

        Vyfotil jsem cyklomapu a ty trasy, ale nahraju to až doma, sežralo by mi to data.

        SIM od
        Lebara.Fr furt maká, signál dobrý i mimo město.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.04.2015
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie-Atlantik Cancale

           

      Byl jsi tady? Cancale poblíž Saint Malo. Hned jsem to poznal. Byli jsme tam asi před pěti lety v červnu a na kole. A jezdit se tam dalo, vždy se našla nějaká klidná cesta. Ale u S. Malo to jezdilo trochu víc, je to přeci jen větší město.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2015
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Francie-Atlantik Cancale

             

        No spíš byl velikonoční nájezd, ve městě to bylo horší než na magistrále, zato teď je klídek, už jsem na belgické hranici, domu tisícovka, konec francouzské SIM, fungovala super, tak mohu doporučit

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.04.2015
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Francie-Atlantik Cancale

               

          No a jsem doma, 1505 km, 15:20...
          Na kole by to nešlo, ale zjistil jsem, že na kole se dá jet Pont de Normandie přes Seinu u Le Havre, je na něm cykloatezka.

          Kdybych tam poblíž byl kolmo, neodpustil bych si to:http://cs.m.wikipedia.org/wiki/Normandsk%C3%BD...


          Měl jsem pech na mlhu.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.04.2015
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie-Atlantik Cancale

           

      Teď si právě všímám, že to Cancale tam máš už nadepsané...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2015
      Autor: Karel-ch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie – Atlantik

         

    Hele, hraju si teď s jedním blogem a proklikal jsem se k tomuhle, to může být dost užitečné pro všechny co se chystají na kolo do Francie:

    http://veloenfrance.fr/index.html

    Na velké mapě si rozklikneš region, já tam kliknul Normandii, důležité je to zelené pole napravo Quoi? (Co?)

    Dva sloupečky s check boxama, levý pro silniční okruhy, pravý pro VTT a VTC, po našemu tedy MTB a crosse.

    Naklikáš si trasy co chceš vidět a pro který druh kola:

    Tres facile - velmi lehké - zeleně
    Facile - lehké - modře
    Moyen - průměrné - oranžově
    Difficile - složité - černě


    Třeba to trochu pomůže.

    Bonne voyage :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Francie – Atlantik

           

      Bonne voyage??? :-D

      Excuse moi, mai le mot «voyage» est un masculin et l'adjectif correspondante est «bon» [bɔ̃], pas «bonne» [bɔn]. Alors, par conséquent, il est possible seulement l'expression «bon voyage». C'est un expression français de base, n'est ce pas? C'est très utile parler français correctement en France. :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.04.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Francie – Atlantik

             

        Je suis désolé, je aprends un peu. Mais ce vraiment n'est pas facile pour moi. Mais maintenant je lis, je comprends, je parle mal et je écris très mal.

        Oui, c'est très importante parler français correctement en France, mais ce n'est pas possible entendre une difference ici, n'est ce pas?

        Alors, s'il te plaít, excuse mois et merci beaucoup.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 14.04.2015
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Francie – Atlantik

               

          Oui, j'ai compris, bien sûr. :-) La langue française est très difficile. Les Français sont fiers de leur langue. C'est le plus gros problème en France. :-( Bien que tu essayes de parler/écrire correctement, les français corrigent ton erreurs en permanence…

          Ale vážně. Myslel jsem to v dobrém. To „bonne“ je opravdu hrubka. Ale pozor, na druhou stranu je třeba „bonjour“ × „bonne journée“. :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.04.2015
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Francie – Atlantik

                 

            Já vim, tyhle gendery jsou na pytel, protože občas přesně naopak našim českým a když chytím blbě rod, všechno bude blbě.
            Jenže nemám zažito, zautomatizováno, a tak tam mastím hrubku za hrubkou.

            Na druhou stranu jsem byl překvapen, že zatímco vloni se na mě Fanoušouvé tvářili, že mi nerozumí, letos už začali aktivně spolupracovat, komunikujeme a domluvíme, prostě se tvářím, že jim anglicky nerozumím a že moje angličtina je horší než ta francouština, a tak nám jim nic jiného nezbývá, než to přetrpět.

            Čekal jsem, že mi to půjde rychleji, asi je to fakt složitej jazyk a taky už mi to asi tak nejde, jako před lety.

            Díky za opravu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 14.04.2015
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Francie – Atlantik

                   

              Také mi chvíli trvalo, než jsem si zažil rody, třeba "ta dům" :-) Podstatná jména se dají docela zapamatovat podle typických koncovek, třeba „-age“ je typicky mužský rod (voyage, bagage, barrage). Ale přesto zlatá angličtina, že?

              Francie je na cestování krásná země a znalost francouzštiny je tam obrovskou výhodou. Frantíci to docela umí ocenit, ale člověk se hold musí smířit s tím, že ho budou pořád opravovat ve výslovnosti i ve tvarech. :-) Dokonce se mi opakovaně (!) stalo, že byli ochotni sami přejít na angličtinu, když se jim něco nezdálo dost dobré, na což jsme jim odmítal přistoupit.

              Jinak oceňuji, když se někdo kvůli cestování začne učit jazyky i později a nespoléhá jen na angličtinu! Fránina je fakt těžká. Já s ní začal také dost pozdě a lituji toho, že jsem nenašel odvahu dříve. Jak by se mi to bývalo hodilo.

              Tak hodně zdaru. Bon chance. Bon voyage.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 14.04.2015
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Francie – Atlantik

         

    Ahoj! Narazila jsem na docela dobrý blog o cestování ve Francii a je tam pěkný článek o Loiře na kole. Měla jsem šanci projet si tuhle trasu též a je to paráda!!! Dobrá trasa, značeno a spoustu věcí k vidění! Více zde: https://tulakempofrancii.wordpress.com/

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.05.2015
    Autor: krotka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Francouzská riviéra na kole

 (CK Mamut tour)
27.04.2024, 10 dní
14 900 Kč
cyklistický Autobusem

Provence na kole

 (CK Mamut tour)
18.05.2024, 8 dní
15 250 Kč
cyklistický Autobusem

Provence a Azurové pobřeží

 (CK Frčíme)
07.06.2024, 10 dní
18 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

331 cyklistů (17 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024