reklama

Vzhůru na Výhon

Termín: 21.03.2015
Místo: Židlochovice, Blučina, náměstí

Zvu vás všechny na návštěvu kopce Výhon nad obcí Židlochovice. Výhon je nejvyšší bod Dolnomoravského úvalu a na jeho vrcholu (355m.n.m.) se nachází volně přístupná rozhledna Akátová věž.
Sraz je ve 12hodin na náměstí v Blučině u Mariánského sloupu.
Nahoru pojedeme po asfaltu, dolů sjedeme polní…

Datum: 11.03.2015
  • Re: Vzhůru na Výhon

         

    V Blučině by měl být minipivovar Xaver a dle informací na netu by měli tohle pivo točit v pivnici Restaurace Xaver, otevřeno mají od 11 hodin.
    Kdo by měl zájem, mohli bychom ochutnat jedno před výjezdem. :-D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vzhůru na Výhon

         

    Výhon je jedním z oblíbených cílů vyjížděk BrnoBentu. Tak proč si tam nezajet i jindy, jestli do toho nic nepřijde.
    Polní cestou jsem dolů ještě nejel, na to si vezmu vhodnější kolo, než na jakém jezdívám do Brna.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.03.2015
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vzhůru na Výhon

           

      Dolů chci jet vinohrady po naučné stezce.
      http://www.mapy.cz/s/gr2i

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vzhůru na Výhon

           

      Že by že by? Pokud bude počasí, tak by to nebyl špatný nápad. (I tu polní cestu jsem na lehu už dvakrát sjela... a když já, tak každej.)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 11.03.2015
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vzhůru na Výhon

           

      Teda,hlásí se vybraná společnost,bude-li slušné počasí,pojedu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.03.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vzhůru na Výhon

         

    Podle předpovědi to zatím vypadá, že bychom mohli ještě stihnout slušné počasí. :-)
    http://yrno.cz/pocasi/Jihomoravsky/Zidlochovice...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2015
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vzhůru na Výhon

           

      Nojo... do zítra už se snad nic nepředvídaného nestane, tak jsem "možná" přepsala na "určitě".

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.03.2015
      Autor: Ifča
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vzhůru na Výhon

         

    Musel jsem se vrátit a opravuju kolo. Jestli to nestihnu do 12 na místo, pojedu rovnou nahoru.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.03.2015
    Autor: Radek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vzhůru na Výhon

           

      OK, počkáme na kopci.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.03.2015
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vzhůru na Výhon

           

      Jak jsem v týdnu důkladně čistil kolo, hýbal jsem s čím jsem nemusel a přetrhl spoj na kabelu od dynama, což nebylo vidět. Kolo bylo skoro jak nové, ale že bych to pak aspoň vyzkoušel, to ne.
      Stihlo se to spravit za půl hodiny a dojel jsem ještě přesně na 12, ale bez zastávky.

      Byla to krásná vyjížďka, díky. Počasí bez chyby.

      Zpátky jsem projel přes celý Ždánický les a v Nesovicích na benzince doplnil pití.
      Bylo tak krásně, že se nechtělo přestat.
      Pak mi došlo, že na Vyškov ne, tam jsem jel ráno, měl jsem odbočit dřív. Odbočil jsem tak až na Pavlovice, že někam to vést musí. Mapa tam už končí. Přes obec jsem dojel do lesa a po nějaké době, plný zážitků, docela zabloudil. Každý náznak cesty končil v poli.
      Když byly v dálce konečně vidět světla nějaké obce, přes pole rozryté asi od divočáků jsem tím směrem dostrkal kolo na konečně sjízdnou cestu - a byly to zas Pavlovice. Ale s navigací by mě to tak nebavilo :-)
      Nakonec jsem Vyškov přece jenom objel a doma byl ve 22:30. Ideálně strávený den. Úplnou náhodou to hodilo 201 km.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.03.2015
      Autor: Radek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vzhůru na Výhon

             

        Já to furt říkám - čištění kola je záludná činnost, kterou je nutno eliminovat.
        Co má odpadnout, to odpadne :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vzhůru na Výhon

             

        My máme najeto trochu míň. Mě to ukazuje jen 125km.
        Zpáteční cestu plánoval Heky a jeli jsme podle navigace. Místy, kde jsem ještě nikdy nebyl. Samozřejmě přes všechny kopce v okolí, občas cyklokrosová vložka. Plot jsme přelézali jen jednou. :-)
        Počasí vyšlo, i když ke konci už sluníčko překryly mraky a docela se ochladilo.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.03.2015
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vzhůru na Výhon

               

          Mraky nebyly špatné, naopak říkal jsem si, že v noci by se díky tomu nemuselo tak rychle ochladit. A fakt, bylo pak asi 6 stupňů a ráno taky tepleji než včera.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2015
          Autor: Radek
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vzhůru na Výhon

               

          jj, moc hezky vydařená akce, posezení na záhradce bylo příjemné. :)

          Já mám najeto jen 116 km (Jarda am má ještě přesun z domu na start a z cíle dom), v té naší rovině jsme nastoupali 822 metrů... :)

          Bohužel, záznam z GPS není úplný, chybí krom jiného vlastní výjezd na Výhon, cesta zpět je od cca červené čáry (nesedí ani kilometráž)...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2015
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vzhůru na Výhon

               

          Zrovna dnes v TV bylo krátké povídání o kopci Výhon a jeho okolí. Koukal jsem jaká tam je zajímavá a dost pěkná rozhledna. Je stále otevřená nebo jen v nějakou sezónu?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2015
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vzhůru na Výhon

               

          No, dobře... jsem žabař. :-)
          Nám to dalo asi sedmdesát a upřímně řečeno, na začátek sezóny jsem z toho stejně byla večer jaksi připochcíplá...
          Dnes ráno počasí opravdu už nevypadalo, tak jsme víkendovou exkurzi na jih zakončili už jen dvacetikilometrovým přesunem k vlaku. Ale s ohledem na protivítr to bylo nejmíň dvakrát dál...
          Ale sobota se ještě vydařila i s počasím, díky za akci.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.03.2015
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vzhůru na Výhon

                 

            Hele, mě to včera dalo 22 km a v nohách to cítím ještě teď :o)))
            Ale můj cyklokamarád se včera prvně posadil po nefrektomii ledviny na kolo a zatím OK, takže teď už, doufám, začnem jezdit :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 22.03.2015
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vzhůru na Výhon

                   

              Správně, na to, že jsem po nefrektomii (čeho jiného než ledviny? :-) se vlastně můžu vymluvit taky. Sice už osm let, ale to mám (nebo přesněji nemám) už přece nafurt, ne?

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 22.03.2015
              Autor: Ifča
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vzhůru na Výhon

                     

                Tak on zatím od 20.1. letošního roku.
                Není důvod se domnívat, že by do budoucna měl nějaké potíže, nicméně letos to rozjezd veškerých aktivit ovlivňuje.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 22.03.2015
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

465 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024