reklama
Země: Česko Česko, Německo Německo, Dánsko Dánsko, Norsko Norsko, Švédsko Švédsko

Na jednokolce za severní polární kruh

Nazdar,
v červnu 2016 vyrážím na delší výpravu. Chci se s 36" jednokolkou dostat ze Znojemska až do norského města Bodo a pokud zbydou síly a prostředky, tak i na Lofoty. Odahaduji to na 4 000 km a asi na tři měsíce. Nebudu nikam spěchat. Za den jsem schopný namotat 80 - 120 km. Zatím jen předělávám stroj na jednokolový náklaďák a trénuji. Chci se zeptat, zda je tu mezi vámi někdo, kdo by se nepřidal. Pro cyklistu je mé tempo takové vycházkové - průměrka kolem 20km/h. Ať kopec, rovina nebo zkopec, je to furt stejně.
Více informací je na webu http://cesta-je-cil.blogspot.cz/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 08.03.2015
Autor: Viator
  • Re: Na jednokolce za severní polární kruh

         

    Docela smělý plán. :-)
    Jednokolka náklaďák je pro mě nepředstavitelná, nějaké foto by nebylo?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2015
    Autor: Suchoj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na jednokolce za severní polární kruh

           

      Má toho v odkazu málo?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2015
      Autor: Pepíček
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na jednokolce za severní polární kruh

             

        Aha, tak odkaz jsem přehledl.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2015
        Autor: Suchoj
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Na jednokolce za severní polární kruh

         

    Jsi démon, průměrka 20 je za hranicí nejsmělejších snů, popojet 120 kiláků za 6 hodin každý den, je u mě zázrak.

    Co budeš dělat po odpoledne?
    Proč až za rok, 2016?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.03.2015
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na jednokolce za severní polární kruh

           

      Po rovině to frčí. To kolo má velkou setrvačnost. Ale ještě jsem nejel plně naložený. Na devětadvacetipalcovce jsem vezl 12 kilo a frčel jsem kolem 14 - 15 km/h. Celých 34 dnů. Myslím, že těch 18 - 20 by mělo na větším kole jít. Nalehko běžně jezdívám 23 km/h.
      120 kiláků za šest hodin nedám. Beru to jako čistě průměrnou rychlost bez času přestávek. Na cestách hodně jím, takže těch 120 (toto je ale úplné maximum, optimum beru tak 90 - 100) bych jel celý den, páč hodně času zabere pojídání všeho možného i nemožného.

      Tak jak vždycky - jízda od +- 10 do +- 20 hodin, pak to někde zapíchnu. Neplánuji to až tak dopodrobna, nevím co bude za pět minut. Jinak ale večer většinou popíjím s domorodci :)

      Páč letos musím odzkoušet techniku a přislíbil jsem účast na některých akcích. Není jich málo. Mimo jiné doprovod týpka, kterej za pět dnů vyráží na úplně stejné jednokolce na cestu kolem světa. A taky musím ještě něco našetřit.

      Jinak takhle jezdí jeden maník v USA. Doufám, že se nikdy nedostanu do takového extrému :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2015
      Autor: Viator
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na jednokolce za severní polární kruh

             

        Tak tomu říkám anložené kolo :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2015
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na jednokolce za severní polární kruh

             

        Rozumím, aktivní rychlost, ne cestovní, ale stejně jseš borec.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2015
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na jednokolce za severní polární kruh

               

          Dík, ale to se teprv ukáže. Až začnou norské kopce...
          Taky s bočním větrem je problém.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 09.03.2015
          Autor: Viator
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Labská cyklostezka

Labská cyklostezka – Míšeň (CK Victoria)
14.05.2024, 3 dny
5 990 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Lechtalské Alpy

 (CK Mamut tour)
26.06.2024, 5 dní
12 300 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

288 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024