reklama

Odpružená vidlice

Potřeboval bych poradit ohledně odpružené vidlice. Zvažuji koupi vidle tak do 5.000,- (zatím jsem měl pouze pevnou). Myslel jsem, že zn. SR Suntour by mohla být ta pravá, ale po přečtení recenzí na tuto značku mám značné pochybnosti o dobře investovaných penězích. Můžete mi někdo prosím poradit. Ještě dodávám, že mám pevnou vidlici s krkem na šroub, nikoliv Ahead!!
Taky by mě zajímala náročnost na údržbu - jak často je nutné vidli čistit, mazat a rozebírat (servisovat). Najezdím cca 1000 km/rok středně těžkým terénem.
Předem díky za odpovědi.

[ Zpět ]
Datum: 07.03.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70 ([email protected]))
  • Re: Odpružená vidlice

         

    ...kup si klidne Suntoura a nech si ho tuningovat, pak mas vybornou vidlu za solidni penize, sice zanika puvodni zaruka, ale to by stad nemuselo az tak vadit

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (RadekII)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružená vidlice

           

      Jako návrh to nemusí být špatný. Jde mi ale o to, abych si nekoupil Suntoura třeba za 3.500,- a pak za tuning nevyhodil další 3.000,- a ten se nepovedl.
      Dají se vůbec sehnat pružiny atd.? Je to řešitelné v domácích podmínkách nebo se s tím musím do servisu?

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružená vidlice

             

        Zkus www.tuning-test.cz. Sám mám od tohodle typka vytuneho Suntoura (XCP75 Lo) a jsem nadmiru spokojen. Stoji to "jen" 1000 Kc a z levne vydlice mas pak pomerne kvalitni material.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Sabbath)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružená vidlice

               

          Taky mam suntoura , axon e - rl , cetl jsem sice pred nakupem hodne nelichotivych nazoru na tuhle vidli, ale rikal jsem si, ze to rpece nemuze byt tak tragicky... no ale vypada to ze je... tak uvazuju taky o tom , ze bych ji poslal na tuning-test, litr bych obetoval, ale chtel bych vedet, jestli se ta fakt tak zlepsi a vyplati se to. Nebo ji radsi pustit do sveta a prisetrit na nejakou vidli, ktera vidlí ? Neni tu nekdo z okoli Prerova, kdo ma udelany tuning na vzduchove suntource? Moc rad bych to videl na vlastni oci, jestli se vyplati do toho jit.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2006
          Autor: Stana
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružená vidlice

           

      Kupovat novou vidli, nechat jí hned tunit a přijít o záruku - blbost. Jdi do nějakýho Axela nebo Splice. Za ty peníze určitě něco seženeš.

      [ Zpět ]
      Datum: 10.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mary)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružená vidlice

             

        Přesně tak, taky se mi zdá toto nejlepší řešení. Protože přijít hnedka na začátku o záruku je obrovksý risk.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružená vidlice

               

          máš plnú pravdu. Je to risk. Len ty sa musíš rozhodnúť, či si ochotný riskovať a zlepšiť si pôžitok z jazdy X krát, alebo budeš spokojný s fabrickým. Len pre porovnanie, pred chvilou som sa vrátil z predajne kde som si "poskákal po vydlach" a natrafil som na vidlu, Splice, ktorá nemala namontovanú pružinu a až po pokuse o zatlačenie som si uvedomil, že cela váha biku spočívala na vidle. Hovoríme o odporoch originál. že? Moje nohy sa zasúvajú vlastnou váhou aj bez kolesa. Len taký mini rozdiel. Premietni si to na kopírovanie terénu a vieš si domyslieť výsledok.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman P ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružená vidlice

               

          A zabudol som povedať, že moja Manitou Splice Comp bola zakúpená 24.9.2005. Po mojich niektorých úpravách pred ktorými ma Milan varoval, už určite nemám nárok na záruku.
          Ked budem potrebovať dalšiu vidlu cca za 2-3 roky, bud si kúpim a nechám upraviť (prípadne sám, podla typu) alebo zoberiem komplet od Milana.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman P ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odpružená vidlice

                 

            Já to vidím jinak :-)
            Roman P začne hledat ve svém okolí (paní či děti) nové možnosti jak se pustit do další vidlice.
            A já mu držím palce, protože ho to opravdu těší a dělá to s chutí.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružená vidlice

         

    A proč chceš měnit vidlu? Podle mne - pokud opravdu nejezdíš jen 1000km/rok - je to jen vyhození peněz..

    [ Zpět ]
    Datum: 07.03.2006
    Autor: james74
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružená vidlice

           

      Když tam má pevnou? Si taky chce užít trochu pohodlí a ne vyhýbat se každému kamenu.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružená vidlice

             

        Když tam má pevnou tak ať si ji vymění :-) ale proč vidlu za 5000,-Kč? S novou vidlou nebude mít ze starého kola nové.

        [ Zpět ]
        Datum: 07.03.2006
        Autor: james74
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružená vidlice

               

          To je pravda, ale něktěří zase berou 5000 jako spodní mez (viz. většina lidí na www.bike-forum.cz), ale zase když si do budoucna bude chtít koupit nový bike, tak bude mít na čem ušetřit. Třeba taková Manitou Splice není vůbec špatná volba. Nebo jsem teďka viděl RS Tora za super peníze a trochu se tam taky přiklání "Maceška" MX Comp.

          [ Zpět ]
          Datum: 07.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružená vidlice

         

    Při 1tis km/rok ti bude nějaká extra kvalitní vidle stejně na dvě věci,protože rozdíl ani moc nepoznáš..
    Při tvých najetých km/rok bych se údržbou ani nezabýval (ani po 3tis km není SR Suntour XC PRO S TR potřeba nijak zvlášť čistit a provádět údržbu).

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružená vidlice

         

    Já osobně - kdybych po všech těch zkušenostech, ať už osobních nebo zde popsaných - chtěl novou měkčí vidlici, tak místo kombinace "tvrdý sentůr + tunning" bych raději volil přímo tu měkkou - co takový manitou?

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružená vidlice

           

      Přesně tak, co třeba Manitou Splice. Tu vlastním já, stojí do 5000 Kč a je vážně pohodlná. Parádně žehlí, měnitelný zdvih, nastavování tlumení. Za 5000 Kč, je to asi nejkvalitnější vidlice. Ale když se ti třeba podaří sehnat RockShox Toru pod 5000, tak se ani nerozmýšlej.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružená vidlice

             

        Stále tvrdím, že řada XC PRO po úpravě nenachází v běžných cenách do 10 000 konkurenci. Protože tu padá srovnání ve stejné cenové hladině, tedy se Splice uvedu zde názor člověka, který jezdil obě, cituji
        "Tvoja skvele tlmi berie vsetko, slpice po par mesiacoch stratila
        citlivost na male nerovnosti. vtedy so splice sa mi zdalo ze zadok
        pruzi lepsie, teraz ked som dal tvoju tak sa mi zda ze zadok pruzi
        slabsie...:)
        Tolik přímé srovnání majitele upravené a srovnávané vidlice
        Splice bych neviděl jako vhodnou alternativu. Jedině Black a ten má stejně jako Splice nohy o průměru 30 mm a tedy odpovídající nižší pevnost.
        Další a ještě lepší variantou jsou nové RS.
        Tora je velmi citlivá má nohy také 32 mm ale váha je o dost vyšší 2200g. Jediná srovnatelná varianta jetedy Recon.Ten odpovídá všem nárokům na citlivou vidlici s odpovídající vahou. Na netu jsou tuším velmi výhodné cenové nabídky těchto vidlic a pokud budou nabídky někde na hranici 7 500,- je to velmi dobrá koupě.
        A k těm názorům, co komu stačí a nestačí. Záleží na každém jaký komfort si chce dopřát a kolik za to utratit. Měl by si ale udělat hlavně představu jaký je ten komfort a kolik ho bude stát jeho dosažení.
        Snažím se na svých stránkách tyhle představy trochu upřesnit a taky naznačit jak vše lépe rozeznat.
        A jkeště si neodpustím jedno upozornění. Na stránkách mám také měřák, který jde přímo vytisknout a slouží k určení úhlu hlavové trubky. Na rám, kde nebyla vidlice dosud montována bych doporučil změřit a zjistit jaký zdvih půjde na tenhle rám použít.

        [ Zpět ]
        Datum: 08.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružená vidlice

               

          Čekal jsem, že se ozveš :-), ale teď fakt. Určitě máš pravdu to nepopírám, ale někteří třeba nechtějí ztratit záruku. Např. já taky jsem přemýšlel, že bych se s tebou domluvil a poslal ti moji Splice na předělání mazání olejem, ale vážně se bojím té ztráty záruky. Jakmile by se s ní někdy něco stalo, tak bych se mohl jít zahrabat. Zrovna teď je v servise na reklamačce, protože má od výroby vakl, takže mají v progress cyclu co dělat a to jsem na ni najel asi jenom 10 km.

          [ Zpět ]
          Datum: 08.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odpružená vidlice

                 

            Víš, když si koupíš vidlici ode mne, tak jsem pro tebe partner vždy já a řeším vše. Řeším dnes už i takové věci jako jsou tvá pouzdra, řeším samozřejmě citlivost chodu a vše co s tím souvisí. Osobně neznám případ, že by někdo vyraklamoval nekvalitní chod. Co se s vidlí může stát je opravdu jenom ta nadměrná vůle a ta se vyřeší stejně na počátku. Ty bys s tím měl mít už po opravě v Progresu pokoj.
            Přiznám se, že jsem se Splice ještě nepokoušel ladit ale neznám zatím nikoho, kdo by se chlubil s nějakými extra úspěchy. Já v současné době vedu na dálku jednoho šikovného slovenského kolegu a to, co mi popisuje, to jsou docela horory. Je to o tom hledání konkrétních odporů na vidlici a podle jeho zpráv je toho tam dost. Může to být samozřejmě individuální záležitost jednoho kusu ale je toho tam přeci jenom dost.

            [ Zpět ]
            Datum: 08.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružená vidlice

               

          Na ten měřák jsem se díval a myslím, že to je celkem šikovná věcička. Akorát moc nerozumím tomu, jak tam píšeš o dvojím měření pro větší přesnost s otočením o 180°. Mám tomu rozumět tak, že tu šablonu opřu o krk (dle fotky) a pak ji v té opřené poloze otočím jednou doleva, změřím a pak doprava a znovu změřím?

          [ Zpět ]
          Datum: 09.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odpružená vidlice

                 

            Měření je založené na tom, že je kolo postaveno na vodorovné podložce, protože to nemusí být vždy tak přesně vodorovné, tak je tam ten požadavek abys to na tom samém místě postavil nejdřív na jednu stranu ( řekněme do kopečka) a potom na druhou stranu ( tedy z kopečka) a tím dvojím měřením se zbavíš nutnosti mít tak přesně ustavenou podložku.

            [ Zpět ]
            Datum: 09.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Odpružená vidlice

                   

              Díky za vysvětlení, teď je mi to konečně úplně jasné!!

              [ Zpět ]
              Datum: 09.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružená vidlice

             

        To meridak:
        ... Manitou Splice. Tu vlastním a je vážně pohodlná. Parádně žehlí, měnitelný zdvih, nastavování tlumení.

        To je len tvoj názor. Ja som ten nešťastník ktorý ju vlasní a robim úpravy s tunnig-testom. Taktiež som si myslel, že je to super vidla, až kým som si nepreštudoval stránku tuning-testu. Vtedy som pochopil určité detaily a po cca 2 mesiacoch pokusov a omylov (keby som ju poslal Milanovi, vyšlo by ma to lacnejšie) pomaly dochádzam do ciela.
        Po výmene mazania olej (ala Slanec :-)), maximálneho zníženia trenia a úprave tlmiča už v rukách je viditeľný rozdiel. Ešte treba spraviť v teréne jemné doladenie a bude hotovo.
        Takže zhrnutie. ak máte akúkolvek vidlu do 10t doporučujem poslať Milanovi, ktorý vie ako na to a nemusíte laborovať (peniaze a čas) aby ste sa dostali na podobný výsledok. Podobný preto, lebo na dialku sa nedajú všetky pocity popísať. On to má v rukách prípadne na meracej stolici. Pre tých ktorý chcú preniknúť hlbšie- skúste pochopiť detaily grafu.

        Ahojte Roman P.

        PS: nakoniec ju aj tak pošlem, lebo chcem vydieť výsledky na grafe.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman P ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružená vidlice

               

          Romane, nejenom vidlice do 10 000, vlastně jakékoliv. Akorát ty vidlice v nižších cenách to potřebují daleko víc.
          Roman je jeden z mála lidí, který si opravdu vyzkoušel o čem je opravdový tuning a že to není jenom o nějakém velmi jednoduchém postupu.
          Správný tuning je o hledání individuálních odporu toho konkrétního kusu vidlice. To, že dochází k celkem velkému rozptylu výrobních tolerancí je známé právě z případů, kdy na počátku u nové vidle bývá vůle, viz ta výše zmíněná Splice. To, že to bývá i opačně je méně známé. Řekne se, že se to zajede ale když drhne pouze jedno pouzdro ( a to je pravidlem) vyvozuje to nerovnoměrné zatížení a taky odpovídající opotřebení ( do šišata) A to problémy nebývají pouze v pouzdrech ale v jakémkoliv dílu, který se ve vidli pohybuje.
          Tahle problematika se týká jekékoliv vidlice. U levných vidlic se k tomuto problému přiřazují ještě zřejmé konstrukční chyby a také daleko větší rozptyl těch tolerancí, díky tomu jsou výsledky u levných daleko zázračnější.
          Práce s tuningem, tak jak si jí vyzkoušel Roman je pro opravdové nadšence a v žádném případě se nehodí pro někoho, kdo si z nutnosti potřebuje upravit svojí vidlici. To se pracností opravdu nevyplatí a Roman to rozhodně potvrdí. On má ale svojí hlavu a svůj přístup a někdy se i přes varování pustí do svých postupů, protože má svojí hlavu. Takovýmhle lidem fandím a jenom takoví se mohou s úspěchem pustit do vlastního tuningu a jenom někdo takový, po svých zkušenostech pochopí o čem je opravdový tuning.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Odpružená vidlice

               

          Nevím jestli je zrovna tohle místo stavěné na dělání reklam.

          [ Zpět ]
          Datum: 10.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Meriďák ([email protected]))
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odpružená vidlice

                 

            Tohle je přece cyklistický server, diskuze je o odpružených vidlicích, autora IMHO téměř každý zná a kdo ho nezná tak se může podívat na jeho webové stránky. Kam jinak něco takového napsat ? Kdo jiný si něco takového může dovolit napsat ? Předem upozorňuji že to není myšleno ironicky.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.03.2006
            Autor: Marcel
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Odpružená vidlice

                 

            Ani antireklam Meriďáku.
            To tvé přesvědčování o lepších vidlicích bez tuningu je naprosto jasně bez dostatečných znalostí. Vše, co doporučuješ je o několik tříd horší, než tuning vhodné vidlice.
            To, o čem to tady je, to jsou zkušenosti lidí, kteří takový tuning vyzkoušeli, kde jinde se to chceš dozvědět. Je to i o tom, jak takový tuning probíhá, pokud se do toho chceš pustit individuálně. Je to i o konkrétních radách, které jindy končí jenom dohadováním. To je ten měřák úhlu hlavové trubky.
            Podle mých zkušeností je přístup k vidlicím otázkou důvěry. Když si vybuduješ důvěru jenom k továrnímu kousku je to tvoje věc. Ale posuzuj a vyjadřuj se jenom k tomu, co jsi vyzkoušel. Čiší z tebe jakási předpojatost a hájení toho správného názoru. Bez reklam. To ano, tak dej pozor, když budeš jmenovat značky, je to taky reklama.
            Ještě se zastavím u té důvěry. Mám velké zkušenosti s tím, jak funguje jméno značky. Mnohdy nemá se skutečnou funkcí co do činění. Věhlas značky však mnoho lidí přesvědčí o tom, že to tak má být a málo zkušený jezdec si nedovolí hledat chybu u známé značky. To je i ten tvůj výběr věhlasných, bohužel polofunkčních typů, které nabízíš jako variantu.
            Nechci přesvědčovat každého o variantě tuning, je to jenom pro znalé, kteří ví, že mohou za stejnou cenu získat daleko více a není to omezeno jenom na ty levné kousky.

            [ Zpět ]
            Datum: 10.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružená vidlice

         

    Neodpustím si poznamenat, jestli se ti vůbec taková investice vyplatí, když najezdíš 1000km/rok. Odhadni si, jak dlouho taková vidle vydrží a kolik tě tedy bude stát jeden km. Myslím si, že investice+ten vopruz s náročnou údržbou za to vůbec nestojí. Já mám pevnou vidli a ta je na údržbu nejlepší. Samozřejmě záleží na terénu, který jezdíš. Pokud jsou to třeba jen lesní cesty, tak ten přínos vidle je minimální.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružená vidlice

         

    Ještě k té údržbě: při tomhle objemu kilometrů (a středně těžkému terénu) na vidlici nebudeš muset sáhnout několik roků, jen udržovat v čistotě kluzáky, občas potřít silikonovým olejem, jinak to je dostatečně odolné.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružená vidlice

         

    Chlapi, všem vám děkuju za vaše postřehy a zkušenosti. V rozhodování jsem se posunul zase o kousek dál.
    Uvažuju taky tak, že na to starší kolo s krkem na závit za nějaký čas už možná odpovídající vidlu neseženu (při dnešní převaze Aheadek), takže pokud do té vidle půjdu, tak bych se měl co nejdřív rozhoupat!
    Časem počítám s vyšším počtem najetých km a taky s tím, že nebudu mít několik let na investici do celého nového kola.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Roman70)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružená vidlice

           

      S tim tuningem nemam zkusenost, ale kdyz jsem se posledne dival na jejich stranky, mel jsem dojem, ze tam i nabizeji vidllice primo. Takze by bylo mozna lepsi se obratit primo na ne nez kupovat vidli a pak ji vezt na tuning.
      1000 km za tok mozna neni moc, ale jsou i jina kriteria. Proc si nedoprat pohodli?

      [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (jf)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpružená vidlice

         

    Zdravím, já bych tě chtěl jen upozornit na sílu sloupku, jestliže nemáš Ahead - síla sloupku je 28,6 mm - tak kvalitnější vidlici neseženeš. Podívej se na sílu sloupku, máš tam pravděpodobně sílu 25,4 mm, takže vidlice s tímto sloupkem se dělají jen obyčejné s pružinami bez tlumení, což je sand lepší tam ponechat vidlici pevnou, jestli nechceš kupovat i nový rám.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ferda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpružená vidlice

           

      Tohle je dobrý postřeh nechal jsem se unést a reagoval jsem na příspěvky nikoliv na původní dotaz.
      Provedení se závitovým sloupkem 25,4 jsou už vyjímečné a jsou to jenom vidlice z nejnižšího patra nabídky. U Suntouru je tahle nabídka maximálně do vidlic typu XCP 75.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (tuning-test)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpružená vidlice

             

        Koupil jsem pro manželku uzamykatelnou odpružená vidlice
        RST, je namontovaná ale čekáme na lepší počasí.
        Síla sloupku, 25,4 mm tedy 1" Aš to projedeme dám vědět.

        [ Zpět ]
        Datum: 09.03.2006
        Autor: Pepa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

410 cyklistů (13 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024