reklama

Mazání nohou vidlice

Zdravím, určitě se to už tady stokrát řešilo, ale nechce se mně to jaksi hledat;-)
Dosud jsem mazal nohy vidlice silikonovým olejem. Právě mně dorazila nová vidla a v návodu je k tomuto účelu uveden olej teflonový. Znamená to, že je z nějakého důvodu vhodnější, nebo je to šumák? Díky za poznatky.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.02.2015
Autor: krosmen
  • Re: Mazání nohou vidlice

Bude tam záležet na materiálu horního gufera. Silikoňák (bez příměsí) se používá pro láci, dostupnost a víceméně univerzální netečnost k materiálu gufera.
    Hlavně po máznutí tam před jízdou ten olej nenechávej, dobře vidli otři. Jinak olej nabere prach a vyrobí brusnou pastu a vidle půjde do kopru.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Deset let jsem to nemazal, ani jsem netušil že se to musí:-)
      Po 10 létech jsem ji vyměnil ale funguje stále.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

O jaké vidli jde řeč ? Na treku mám pružinovku - a ta nějaké mazání taky nikdy nepoznala. Taky nemá horní gufero, ale jen takovou zátku, aby do ní nepršelo a nesr... ptáci. Taky má vnitřní nohy ocelový, pěkně chromovaný.
        Naproti tomu na horácový (10x dražší) si těch hořčíkovejch nožek hledím. A gufero drží olej, aby nevycintal.
        Mimochodem, vyplatí se to mazat, čistit a opečovávat. Měnil jsem tahle gufera na vidlích kola i trochu dražší motorky - ta na kolo stála dvojnásobek...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Dám vždycky pár kapek na ty stírací kroužky a nechám (aspoň přes noc) zavzlínat. Pak před jízdou párkrát vidlou propružím a nohy otřu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Já po jízdě otřu, nebo opláchnu (podle zahnojení), nastříknu, propružím a nechám bejt. Před další jízdou dosucha utřu.
        Jde hlavně o čistotu té stírané části a břitu gufera. Samotný nohy pak maže plst pod guferem. Ta se musí jednou za čas vyndat, vyprat a napustit čistým.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Díky, jinak ty nohy a stírací kroužky před namazáním taky samozřejmě pořádně očistím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (25 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017