reklama

Naražení ježka

Zdarec vespolek. Ježka do krku vidlice jsem dosud nenarážel, pouze posouval při zkracování krku. Ted' mě tato operace bude čekat, tak bych se rád zeptal těch, kteří mají na tomto poli již nějakou zkušenost. Lze ježka bez větších problémů do krku vidlice narazit pomocí "primitivních nástrojů," jako jsou topůrka, trubky apod., nebo je lépe pořídit přímo narážeč? Předem díky za názory.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.02.2015
Autor: krosmen
  • Re: naražení ježka

         

    jde tam i kladivem.Do ježka našroubuješ starší šroub a naklepneš ho tam.Ale pomalu a´t ho nezarazíš moc hluboko.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2015
    Autor: chopper
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: naražení ježka

           

      Jak říká chopper - ale chce to opatrnost nejen v té hloubce, ale i v tom, že to velmi snadno můžeš zarazit křivě a napravit to už nejde, leda ho pak tam vrazit hluboko a nad něj naklepnout nový.
      Lepší je samozřejmě narážeč, klidně v provedení hobby, anebo to vzít a nechat si to narazit v servisu - obvykle na počkání, cena tak 20 - 40 Kč.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2015
      Autor: Airline
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: naražení ježka

             

        Nedávno jsem to dělal a i křivě naražený jde v pohodě vyrovnat:-) Tedy mně šel a to jednoduše, stačilo vzít šroubovák a na stranu která byla výše se kleplo a bylo hotovo.
        Nic na tom není a servis je z tohoto pohledu naprosto zbytečné navštěvovat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.02.2015
        Autor: Bobbob
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: naražení ježka

               

          Měls kliku, já ho jednou - napoprvé - při vší opatrnosti narazil křivě, takže jsem pak raděj koupil narážeč z Kupkola, s tím to je pohodička :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.02.2015
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: naražení ježka

                 

            Docela pálka na to že to použiji jednou za 10let:)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.02.2015
            Autor: Bobbob
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: naražení ježka

                   

              bo radši narazit ježka Jihlavského,))

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 12.02.2015
              Autor: davido
              Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: naražení ježka

                     

                Ale fuj....Ježek bodne... ale do ledvin :-)

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 13.02.2015
                Autor: highlander
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: naražení ježka

                       

                  ,) jsou daleko horší piva,)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 13.02.2015
                  Autor: davido
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: naražení ježka

               

          Ono nejde jen o naražení ježka. Ale jestli bude dávat novou vidlici (jak píše jinde), je také potřeba nalisovat spodní misku řízení. Tam už to chce trochu zkušeností, aby byla rovně a neponičila se ložisková dráha. A to nemluvím o tom, že někdy bývá potřeba dosedací plochu misky také zafrézovat.
          Zkrácení krku už je pak hračka.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 14.02.2015
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naražení ježka

         

    Vzal jsem šroub z představce, přiměřené kladivo a normálně to tam nam*dal. Už do dvou představců. Nevidím v tom problém.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naražení ježka

         

    Dík všem. S tím šroubem mě to nenapadlo, dobrej nápad.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.02.2015
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naražení ježka

         

    Když se ti povede ho narazit křivě, tak ho prostě doklepej až dolu a on ti vypadne a můžeš začít znovu. Pak se to jistě povede, nebo postup zopakuj.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.02.2015
    Autor: rambousek
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naražení ježka

         

    Dá se vyřešit i takto- http://www.koloshop.cz/hl.-slozeni-jezci-a... pohoda, vyzkoušeno :-).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.02.2015
    Autor: vladaza
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naražení ježka

         

    Tak jsem si toho ježka nechal narazit v servisu spolu s ofrézováním korunky vidle a zkrácením krku. Je aspoň precizně provedený, vidli už jsem nahodil a zítra konečně vyjíždím.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2015
    Autor: krosmen
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024