reklama

Jakou velikost bot na běžky?

Mám problém. Snažím se správně vybrat velikost běžkařských bot. Konkrétně se jedná o tento model: http://bezecke-boty.heureka.cz/fischer-rc3...
Jde o to, že mi je velikost 43 na těsno a 44 už je mi volnější. Jakou velikost raději volit?
Jsem začátečník, kupuju běžky na Combi techniku. Nevím, jestli se tyto boty vytáhnou až se namočí a propotí? Je lepší volit těsnější nebo volnější velikost? Díky. Adam

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.02.2015
Autor: The_DoctoR
  • Re: Jakou velikost bot na běžky?

         

    Volnější a vyměnit vložku nebo dát druhou ponožku. Boty se rozhodně nevytáhnou (dlouhodobě jezdím Fischery RC5, RC3 je lacinější brácha). Navíc, když budeš lyžovat, noha trochu nateče.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2015
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost bot na běžky?

           

      Tak tak. Ane včera byla na běžkách v Jizerkách, vrátila se vpodvečer - a nateklá noha v botě. Tak tady ležela na gaučíku, obkládky, hekání... :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2015
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost bot na běžky?

           

      A je pravda ta, že tyhle boty konkrétně Fischer RC3 mají jiné číslování? Tedy normálně nosím dejme tomu 42,5 a tady mi je 43 malá? Je to možné, jakou s tím máte vy zkušenost? Díky. Robin

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2015
      Autor: The_DoctoR
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost bot na běžky?

         

    Druhým rokem jezdím RC5 Classic a rozhodně se mi nevytahují. Takže botu raději trochu volnější než těsnou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2015
    Autor: mildakh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost bot na běžky?

           

      A je pravda ta, že tyhle boty konkrétně Fischer RC3 mají jiné číslování? Tedy normálně nosím dejme tomu 42,5 a tady mi je 43 malá? Je to možné, jakou s tím máte vy zkušenost? Díky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2015
      Autor: The_DoctoR
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost bot na běžky?

             

        No já jsem při výběru až tak neřešil číslo, které bylo napsané na krabici. Vyzkoušel jsem jak RC3, tak i RC5. Ta pětka mi prostě sedla a až dosud spokojenost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2015
        Autor: mildakh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou velikost bot na běžky?

               

          No já spíš řeším cenu no, trojky můžu mít za 1800 :) Jinak jakou máš velikost oproti běžné třeba vycházkové obuvy ty běžecké boty?

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2015
          Autor: The_DoctoR
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou velikost bot na běžky?

                 

            Já taky řešil cenu, ale v tomto případě mi prostě lépe sedly ty dražší boty. Nekupuju je na rok či dva, tak jsem ty prachy prostě dal.
            Velikostně se pohybuju mezi 43 a 44, konkrétně Fischery jsou EU44. Ale třeba pohorky Lowa mám 43.5, silniční cyklotretry 44, běžné zimní boty 43, polobotky 43 ...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.02.2015
            Autor: mildakh
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou velikost bot na běžky?

                   

              43 mě tlačí špička. Jak se noha pohybuje v botě při jízdě? Jde noha spíše dopředu nebo dozadu? Jsem totiž začátečník a nevím, jak to síly na běžkách působí :) A.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 08.02.2015
              Autor: The_DoctoR
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jakou velikost bot na běžky?

                     

                Jak už bylo řečeno výše vezmi větší botu a vyzkoušej přes silnější ponožku. Pokud ti nebude bota sedět, zkus jinou značku a porovnej. Já nemám zkušenost s Combi technikou, ale při klasice se mi noha nikam neposouvá. Jak ji stáhnu tak sedí. Běžky nejsou pohorky, kde při chůzi z prudkého kopce má noha tendenci tlačit hodně do špičky a musíš při výběru dát pozor, aby se palce neopíraly ve špičce.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 09.02.2015
                Autor: mildakh
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost bot na běžky?

             

        Druhů číslování je víc: http://www.tabulkavelikosti.cz/boty

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.02.2015
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost bot na běžky?

         

    Já zkouším na jedny silnější ponožky. Když nohu pořádně stáhneš (víc, než jak v tom budeš jezdit), nesmí se v botě ani hnout. Přitom nesmí nikde ani náznakem škrtit nebo tlačit.
    Musíš mít možnost pohnout prstama u nohou, a když s nima zavrtíš, nesmí se nikde opřít, zejména palec. Raději tedy volnější.
    Různé modely téhož výrobce se velmi liší, a to i v číslování, od Alpiny mi sedí některé modely v 44 a jiné v 45 (a většina vůbec nesedí...).
    Mimochodem přezka přes achillovku, co má Alpina, je skvělá věc, já mám úzkou patu, a toto jsou jediné boty, v nichž mohu patu fixovat.
    Se stélkama do bot dělám akci kulový blesk standardně. Mám jich šuplík, mizerné vyhazuju hned po koupi a naopak dokupuju ortopedické. Ty teplé měkké z běžkobot mám v "zimních teniskách", v běžkobotách mám zvlášť koupené ortopedické (ve stažené botě se mi bortí klenba).

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.02.2015
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost bot na běžky?

         

    Měla bych prosbu na Vás, kteří máte běžkařskou obuv Fischer. Manžel má příští týden 40tiny a skládáme se mu celá rodina na kompletní běžkařské vybavení. Byl teď na Jizerské 50 a měl z půjčovny půjčené boty Fischer RC5 CLASSIC. Chtěla bych mu koupit ty samé, když seděly, ale nevím, jakou velikost. Nebyl by někdo tak hodný a nezměřil mi velikost stélky u bot 42 nebo 43 (popř. 44 - kdyby se nenašel nikdo s malou nohou). Většinu bot má manžel vel. 42.
    Moc díky

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.01.2016
    Autor: Michaela
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

387 cyklistů (11 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024