reklama

Jaký motor k jednotce KEB72331

Ahoj.
Rád bych od vás dostal radu jaký elektromotor použít k jednotce Kelly KEB72331.
Max. napětí 72V 50A výkon 3,3 kW.
Elektrokolo chci "cestovní" a důvod využívání je hlavně k cestě do práce po rovinatém terénu cca 20km jedna cesta.
Když jsem si pročítal diskuze tak většinou se doporučuje středový elektromotor, ale vzhledem k jednotce, která mi zůstala z elektroskůtru by bylo nejspíše lepší řešení přímý motor do zadního kola.
Uvažoval jsem nad magicpie. Je to špatná volba? Díky za rady.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.02.2015
Autor: adi
  • Re: Jaký motor k jednotce KEB72331

         

    Volba je špatná ,nebo dobrá podle okolností. Pokud je to rovina a použití je doprava do práce co nejvyšší rychlostí tak potom klidně nábojový motor.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2015
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jaký motor k jednotce KEB72331

         

    Středový bys ocenil, pokud bys tam měl nějaký krpál, do kterého by ses musel šplhal pomalu, ale pokud tam máš dejme tomu střední kopce, tak se dá říct, že silnější přímý motor moc nezpomalí a pojede v efektivních otáčkách. Určitě je efektivní vybrat motor, který má více otoček drátu na cívkách a provozovat ho na co nejvyšším možném napětí. Pak se dá stavět efektivní cestovní stroj. Jinak jednotka Kelly je určitě super.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2015
    Autor: Robikl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jaký motor k jednotce KEB72331

           

      Děkuji za rychlou odpověď. Ano jedná se rovný terén.
      Na kole nechci bláznit, ale vyšší rychlost na rovince by se hodila.
      Díval jsem se na tyto dva motory:

      http://eskutr.cz/cs/motory-/439-motor-1000w-48v...

      http://eskutr.cz/cs/motory-/513-bldc-motor...

      Popravdě nevím který by byl lepší pokud bych chtěl někdy jít výš jak na 48V.
      Předpokládám, že asi ten magicpie.
      Asi bude dosahovat nižší rychlosti, ale zase bude mít lepší krouťák z důvodu vyššího počtu pólů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2015
      Autor: adi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký motor k jednotce KEB72331

             

        Něco přes 40 snad stačí ne?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2015
        Autor: magic1000
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký motor k jednotce KEB72331

               

          Mel jsem predstavu spise neco kolem 50.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2015
          Autor: adi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jaký motor k jednotce KEB72331

                 

            S tou jednotkou by to 50 jelo. Magic 4 50 jede. Na takovou rychlost to chce velmi kvalitní a odpružené kolo

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.02.2015
            Autor: magic1000
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jaký motor k jednotce KEB72331

             

        Z tohoto výběru bych šel do tohoto http://eskutr.cz/cs/motory-/439-motor-1000w-48v... . Ten magicpie mně přijde už moc velkej. Pak máš krátký dráty což znamená až moc tuhý výplet. Nevím no. Sice myšlenka na větší průměr se mi líbí, ale řešit to takhle si nemyslím, že pro jízdní kolo bude cesta. Pokud velký průměr, tak věřím řešení u BionX série D. Tam je klasický výplet a uvnitř lehká skořápka s nalepenými magnety, která přenáší jen síly od momentu a nikoli od výpletu. To je hodně chytrý, ale bohužel tohle tuším nyní dělá jen BionX u motoru série D. Škoda, že to nedělá někdo jako otevřený systém pro vlastní stavbu. Třeba se někdy dočkáme.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2015
        Autor: Robikl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jaký motor k jednotce KEB72331

               

          Aha, diky za info.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.02.2015
          Autor: adi
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…

Hledám: Partacku na výlety

Hledám: Partacku na výlety
01.04.2024
Muž 48 roků, mám starší kolo predelane na e-bike. Jezdím z Prahy 8 na Karaný a nebo výlety v okolí Berouna. Občas…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

239 cyklistů (15 přihlášených)

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024