reklama

Řetěz na cestách

Docela mě překvapila tahle anketa na crazyguyonbike - https://www.crazyguyonabike.com/forum/poll/... - podle výsledků to vypadá, jako by skoro nikdo na dlouhých cestách neměnil řetěz, ani se o něj moc nestaral.

Jak to řešíte vy na delších cestách? Běžně na kole měním řetěz každých cca 1500 km, ale tahat s sebou zásoby řetězů na dlouhou cestu mi přijde trochu nepraktický a finančně možná i dražší, než vyměnit řetěz včetně kazety a nejspíš i převodníku až po návratu. Na druhou stranu, zase jezdit několik tisíc kilometrů s vytahaným řetězem...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 07.02.2015
Autor: emem
  • Re: Řetěz na cestách

         

    Kup pořádnej řetěz, maž solidním mazivem, ne čističema a když nepojedeš v nějakém agresivně prašném, nebo bahnitém prostředí, tak ti řetěz musí vydržet mnoho tisíc kilometrů.
    A na tý štrece tak jak píšeš, oželet výměnu celé sady a prostě ho dojet i našrot.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2015
    Autor: ronda
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz na cestách

           

      Přesně tak!

      Mne Ultegra řetěz na silničce/cyklokrosce vydržel 18,5 tisíc km (a 110 km nastoupaných)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2015
      Autor: hekynen
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řetěz na cestách

           

      Ok, a jakej řetěz bys doporučil?

      Doteď jsem tohle moc neřešil, jednou dvakrát do roka jsem dal na kolo HG 53, ale po těch 1500 - 2000 km to vždycky bylo (podle měrky) vytahaný, tak jsem to radši vyměnil, abych úplně neodělal kazetu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2015
      Autor: emem
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řetěz na cestách

             

        Nemám moc široký povědomí o řetězech, netestoval jsem. Nechal jsem se hned na začátku "zblbnout" na Campa C9 a mám s ním moc dobrou zkušenost na treku i horácovi. Je to ale i o tom prostředí, kde se provozuje a o čištění a mazání. Mazivo a přítomnost abraziva v řetězu a na převodech je víceméně alfa a omega životnosti. Teda pokud vynechám nějaké ty nejlevnější "perníkové" řetízky, těm nic nepomůže.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2015
        Autor: ronda
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řetěz na cestách

               

          Hm nejsou nakonec ty perníkové řetězy cenově dva i víc za jeden ten Campa C9? Jestli se nakonec nevyplatí to měnit častěji těmi levnými a zas tak moc se o ně nestatrat. Občas to namazat aby nechřastil a přebytečné mazivo utřít, aby to tolik nelepilo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.02.2015
          Autor: Brahma
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

361 cyklistů (4 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024