reklama

Vašek

Naložil jsem ho v Plzni. Stál tam u krajnice jako přízrak, vzpomínka na léta sedmdesátá. Úzké modré džíny, zelená parka bunda, vojenská bagančata a blonďaté háro po ramena. V rukách držel kus papundeklu s velkým písmenem D.„Sedej..." a už se souká dovnitř.„Kam jedeš?" Ten kluk je nějaký jiný, než…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.12.2014
Autor: Jindra8526
  • Re: Vašek

         

    Nevím jestli je to tím vánočním časem, ale moc se mi to líbí....

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2014
    Autor: highlander
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vašek

         

    Seš úplnej vánoční mág. Je to doják. Nebo kéž by byl. Dík.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.12.2014
    Autor: básník
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vašek

         

    Opět jsi nezklamal.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.12.2014
    Autor: klika
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vašek

         

    mě dycky na tulákách vadilo to jak jsou free :-) Když jsem se s nima bavil, tak jsem si vždycky uvědomil, že moje toulky jsou jenom výlety Lubči pro úžitek domácí. Kdežto oni to mají jako životní styl. A já si ale vždycky pro sebe ten svůj životní styl obhájil. Protože děti, protože žena, protože práce.
    Fajn povídání. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.12.2014
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vašek

           

      Protože děti, žena, práce....

      Dost mi to připomíná.
      Jenomže my máme kliku, že jsme furt mladí kluci, a teď, když už rodina je snad zabezpečená, můžeme občas někam vyrazit.
      Až si to vyřídíme i s prací, bude nám Vašek to naše toulání tiše závidět, o tom nepochybuju.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.12.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vašek

           

      Já se přiznám, že mě nikdy tenhle životní styl nelákal. Pravda, nejsem chlap, ale na ženskou si myslím, že mám toulavý boty až až :-) Ale tohle už je o něčem jiným, po tomhle životě jsem netoužila ani v těch dvaceti, pro mě je to něco mezi cikány a komedianty ... Nějak úplně z toho tu "správnou" svobodu necítím. To už se mi zdá svobodnější ten pán v tom autě, byť je kravaťák. Vašek, když se chtěl někam "svobodně" dostat, potřeboval k tomu toho řidiče, co ho sveze. A nebo vlézt do toho TGV...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.12.2014
      Autor: Peggy
      Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
      • Re: Vašek

             

        Peggy :-)

        Nekaž ten barvotisk.
        Vašek byl větroplach a trochu, malinko...
        Básník to poznal.

        Úhel pohledu.
        Chceš vidét věci špatně, špatné budou a naopak.
        Teď jsem chtěl vidět věci správně.
        Mohu si to dovolit, je to můj příběh, můj film.
        Díky za upřímnost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.12.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Vašek

               

          Jindro,
          to nebyla reakce na blog (mimochodem, moc pěkný a čtivý, ne že by jiné nebyly, ale tento byl nadprůměrný!) Ani to nebyla kritika Vaškova životního stylu.
          Bylo to na orwel_farmovo "mě dycky na tulákách vadilo to jak jsou free :-) Když jsem se s nima bavil, tak jsem si vždycky uvědomil, že moje toulky jsou jenom výlety Lubči pro úžitek domácí. Kdežto oni to mají jako životní styl. A já si ale vždycky pro sebe ten svůj životní styl obhájil. Protože děti, protože žena, protože práce."

          Jakože ano, výlety na týden, dva, měsíc ... jsou pořád jenom výlety. A netřeba si to obhajovat. Proč.
          Já bych neměla problém sbalit se a vyrazit do světa a vydělávat si všelijak. Kdybych po tom toužila.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.12.2014
          Autor: Peggy
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vašek

                 

            to se mi jen tak vybavily vzpomínky na kamaráda jak jsem jej potkal na jeho cestě okolo světa. (Ještě ji nedojel, protože se mu zalíbilo na Novém Zélandu a tak se tam odstěhoval a založil rodinu a stal se kiwim.) Ale to je teď. Tenkrát když jsem ho potkal, tak byl v pohybu asi 3 roky a tehdy jsem si ten pocit té jeho svobody uvědomil asi nejvíc. A zároveň jsem si uvědomil to jak jsou ty naše vandry a toulky jen drobným narušením stereotypu. Možná to slovo 'vadilo' není úplně na místě. Je to spíše závist :-) A to je to co mi na tom vadí více, protože to mi snižuje to dobré mínění co mám sám o sobě :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2014
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vašek

                 

            To je takovej ten klukovskej sen, a málokdo nato má kuráž i žaludek se sebrat a toulat se světem.

            On i kdyby člověk neměl ženu a děti, pořád má rodiče, sourozence, a velmi těsné vazby a odchod "syna za dobrodružstvím" může taky jiné dost bolet a tak je k tomu potřeba i celkem dost sobectví.

            Nemyslím si, že bychom litovali svého údělu, ale tak tiše a malinko neracionálně těm tulákům to závidíme.

            Kdoví, třeba zase takový tulák závidí zase nám tu rodinu a zázemí.

            Člověk obecně většinou pošilhává po něčem co nemá.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2014
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vašek

                   

              bavil jsem se s jedním pánem, který jako první věc, kterou udělal v důchodu, bylo, že vyrazil pěšky z Hodonína do Prahy. Jeho první pocit, když vyrazil na cestu byl, že se cítil tak volný, jako po maturitě, když mu začly poslední prázdniny.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.12.2014
              Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Vašek

                     

                Takhle jsem to mě letos najaře, když jsem vyjel na Andoru.

                Všechno jsem si zařídil, všem v práci jsem řekl, ať mě shání jen kdyby šlo o život odpojil mozek a každého rána měl jediný cíl, dojet na místo určení a přežít to. Dával jsem si slušné porce, nějakých 160+ a tak od třetího dne se mě životní potřeby zúžili na absolutní minimum, najíst se, vyspat a jet. Po týdnu, nebo deseti dnech jsem si už na ten rytmus zvyknul, ale zase přišly ty hory, a zase jsem jen bojoval "o přežití".

                Přesto dlouho jsem se necítil tak volný a svobodný, žádná jiná starost, než dojet pod kopec a ten kopec přejet.

                Čtyřdenní nebo pětidenní výlety mě ten pocit "odříznutí se" od povinností nedají.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 23.12.2014
                Autor: Jindra8526
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vašek

             

        A proto jsme my muži hrdobci* :-)
        My bychom vzhůru k nebesům ale kvůli ženám nám hrouda nohy víže ;-)
        /*hrdobce - takový ten brouk jak si valí tu kuličku hnoje ;-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.12.2014
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vašek

               

          To jsou ony.
          Pošlu jí Vaška do Trevíru za Petrou, místo třeba do Andalusie za vášnivou Mercedes, a furt jí to je málo.

          Přistřihly nám křidélka. Nestačí.
          Chtěly by střihnout křídla i naší fantasii a snům.

          Kočičí pracko braň se!

          :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 23.12.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Vašek

                 

            OK, asi jsme moc pragmatické. Že by ty vánoce a spousta (zbytečných) starostí před nimi?
            A když červená knihovna, tak prosím příště se vším všudy, i s tím hepyendem ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.12.2014
            Autor: Peggy
            Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vašek

                   

              Všechno tam bylo, brečel jsem nad tím sám, tak jsem škrtal a škrtal a škrtal...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.12.2014
              Autor: Jindra8526
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vašek

         

    Jo. Moc hezký :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.12.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vašek

         

    Teda to se ti povedlo! Příběh, který jsi dokázal skvěle převyprávět a dovyprávět a nám ho předložil v pravou chvíli. Dík!

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.12.2014
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vašek

           

      Tentokrát to dalo víc práce než obvykle, proto Tobě, i ostatním moc děkuji.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.12.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vašek

         

    Tak jo, Jindro, dík za to. Jeden si tak trochu posteskne a v mým věku povzpomene na mládí, kdy něco takovýho byl chleba. Kdeže ty loňský sněhy jsou ...?

    Přeju hezký svátky a i dál.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.12.2014
    Autor: Pepíček
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vašek

         

    Příběh veselý i dojemný.
    Výborně převyprávěný.
    Přeji krásné Vánoce a mnoho svobodných kilometrů na cestách.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 23.12.2014
    Autor: Zden42
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Smutek

         

    Ani optimismus a nezdolná víra v to, že na Vánoce má být všechno jen dobré a krásné občas nepomůže a ani tak zdatný začínající autor červené knihovny by asi nic takového nevymyslel.

    Včera v noci, zemřela moje tetička Boženka (89), sestra mé maminky (83).

    Zemřela tiše a sama v nějakém tom škaredém špitále v Praze. Sama ano, snad ne osamělá, její dcera s ní trávila celý včerejší den, moje máma se tam chystala dneska.

    Takže svátky ruším a jedu do Prahy za mámou.
    Včera večer, snad jedinkrát za celý rok a léta jsem si vypnul mobil, protože není na světě nic tak důležitého, co by se muselo nutně řešit o Štědrém večeru.

    Život umí překvapit.

    Mějte se rádi a ještě jednou děkuji všem za příznivé ohlasy na "Vaška".

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.12.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +11 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

317 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024