reklama

Bike a zakony v Rakousku

Nemate nekdo zkusenost se zakladnimi pravnimi aspekty jizdy na kole v terenu v Rakousku? Muzu pouzivat i stezky pro pesi turisty? Totez i v chranenych krajinnych oblastech? Je nejaky limit sirky cesty pro moznost uzivani cyklistou ? (Jako napr. v Nemecku). Chystame se v lete do Rakouskych Alp a popravde receno nemam s Rakouskem v tomto ohledu zadne zkusenosti. Diky :)

[ Zpět ]
Datum: 02.03.2006
Autor: vasek
  • Re: Bike a zakony v Rakousku

         

    austria.info

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bike a zakony v Rakousku

         

    Neznám odpověď na žádnou z tvých otázek, přesto jsem v Rakousku jezdila opakovaně (Tyrolsko, Korutany)a vždycky v pohodě. Tak ať dopadneš stejně a užij si to, zvláště Tyroly jsou pěkné. :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Švestka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bike a zakony v Rakousku

         

    Já se Ti pře víkend pohrabu v loňském ročníku Cykloturistiky, tam určitě v jednom čísle o "okolních" zemích bylo a o tom Rakousku taky.
    Rakousko se - podle mých zkušeností - vyznačuje tím, že na silnicích neuvidíš policistu - ukázněnost je tam totiž na tak vysoké úrovni, že to nějak není nutné. Takže i kdybys nevědomky udělal na té stezce přestupek, tak Tě nikdo nepostihne. Nicméně, samozřejmě je lepší to vědět dopředu a chovat se ve stejném ohleduplném duchu jako oni :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bike a zakony v Rakousku

           

      Diky za ochotu :)
      Trosinku z jineho soudku: podarilo se mi najit temer dokonaly odkaz pro tury v Alpach, a to i v Nemeckych a Italskych. Je fakt az tak super, ze se musim rozdelit :) http://www.bike-holidays.com/

      [ Zpět ]
      Datum: 03.03.2006
      Autor: vasek
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bike a zakony v Rakousku

           

      Dotaz "Odlišnosti předpisů pro cyklisty v okolních zemích" resp. odpověď na něj byla uveřejněna před dovolenými, /tam byla také směrována (ale ne zcela pochopena)/. Lepší informace jsem našel u německého a rakouského cykloklubu .

      [ Zpět ]
      Datum: 04.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bike a zakony v Rakousku

             

        P.S.
        www.adfc.de

        [ Zpět ]
        Datum: 04.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Bike a zakony v Rakousku

           

      Tak bohužel - o tomhle konkrétním problému jsem se tam nedočetl.

      [ Zpět ]
      Datum: 06.03.2006
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Bike a zakony v Rakousku

             

        Zkus zadat fahrradinfo popř www.Bongo bongo.cz

        [ Zpět ]
        Datum: 06.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Bike a zakony v Rakousku

               

          Omlouvám se, chybička se vloudila. Má to být takhle :www.bongobongo.cz

          [ Zpět ]
          Datum: 06.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (El)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Bike a zakony v Rakousku

         

    Neznám současný právní stav, ale o realitě bych mohl říci asi toto:
    Před cca 10-15 lety byla v Rakousku vlna zákazů jízdy na kole. Byli brzo všem pro smích. němci odmítali do Rakouska jezdit na dovolenou, kreslili o Rakušanech komiksy. Tahle vlna si myslím pominula. V Alpách prý kvůli tlaku chat a penzionů.Vůbec je třeba asi dávat pozor oblast od oblasti. Na rakouské straně Šumavy se postupně objevují dost nesmyslné zákazy. Ale například není vyznačen zákaz na té modré značce co se táhne Někde od Baltu ("modré hrábě") a ta je většinou pro MTB dobrá. Nikdo mi na ní nikdy nic neřekl. Asi platí, že čím lokálnější, méně (jak to říci?) "významné" horstvo či přírodní uskupení,tím větší počet zákazů s původem od místních patriotů.
    Myslím si, že Alpy jsou teď velmi uvolněné a že snad nehrozí změna. V Alpách jezdím v naprosté většině po trasách na něž existuje nějaký popis a tak to vlastně mám vyřešené. Experimenty tam nedělám, to udělali ti přede mnou a já mám co dělat, abych jim stačil, abych stačil projet to co našli. Nevzpomínám si na nějaký zásadní zákaz kromě např. Krimmelských vodopádů - ovšem s velmi dobrou možností objetí.
    Trochu se bojím, že někoho něco v Rakousku brzo zase napadne, přece jen jsme z "jedněch vajec" a ordnung muss sein !
    Ale v téhle souvislosti - včera jsem se dozvěděl, že konec paniky na Gardě! Drsné zákazy, které měly platit od 1.5. 2006 odvolány. Podrobnosti zatím neznám.

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

298 cyklistů (2 přihlášení)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024