reklama

Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

Vzbudil jsem se do mokrého a velmi chladného rána. Tráva kolem, listí nade mnou, vzduch, obloha - vše bylo totálně zrosené a nacucané studenou vodou. Jediný obdélníček sucha a tepla v té zmáčené krajině jsem měl ve stanu. Můj dvacet let starej Jurek Beskyd (s předloni vyměněnou podlážkou) slouží…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 17.11.2014
Autor: básník
  • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

         

    Fajn povídání :-) Hele jak tam máš tu fotku s tou kaplí a žábou plivající vodu, tak tam za tou kaplí jsme spali vloni. Zdál se mi tam sen o třech klukách, co se přišli na nás podívat a přemýšleli nahlas, jakou nám vyvedou lumpárnu, ale pak nás nechali klidně spát. Ráno jsem vlezl do kaple kuknout zda tam nemají fotky, ale byly tam fotky jen starých lidí. A tak jsem si uvědomil, že po smrti se mohou lidi rozhodnout v jakém věku se budou lidem promítat o snů :-)Tedy, že duše nemá věk :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2014
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

           

      Dík :-)
      Taky jsem ty fotky a data zkoumal, přišlo mi to jako že ti lidé za života nějak pomohli nebo přispěli na tu kapli.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2014
      Autor: básník
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

         

    Geografický posun jsi hezky vyjádřil líčením patálií s pláštěnkou. Vzpomněla jsem si, jak jsi psal o pláštěnce na dřevěném mostě v Sillianu. A jsem ráda, že vytváříš ságu, že tu bude přes zimu co ke čtení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2014
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

           

      Mně se moc líbí, že básník nepíše jen "suché" cestopisy stylu: Z města A jsem jel podél řeky B do města C, kde jsem uhnul a dál pokračoval podél řeky D do města E, kde jsem viděl ...
      Cestovní zážitky, které umí tak krásně popsat, jeho blogy naprosto specificky přibarvují.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.11.2014
      Autor: Burajda
      Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

             

        To píšu tak já :) Když já nemám takové zážitky :(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.11.2014
        Autor: Quatsch
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

               

          Ale máš, jen nejsi básník, a tak je maluješ fotoaparátem.

          Básník nemusí jet kolmo do tramtárie, stačí mu bý vyslán na pět minut ke kontejneru s košem, a zachytí tolik obrazů, které pak poutavě převypráví, stejně jako fotograf, malíř nebo jiný tvůrčí člověk. Dívat se kolem, víc nepotřebuješ.

          Vyprávět se dá úplně všechno, když to umíš.
          A Básník to umí.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.11.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

                 

            Kua AMEN!!

            :).

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.11.2014
            Autor: mira.l
            Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

         

    Taková šance doučit se pár nezbytných slůvek německy, a ty přijedeš oblečený jako šupák :-)

    Pro tyto příležitosti, na radu starého starožítníka Mordechaje Roubíčka, vozím v kapse vždy pár diamantů. Oroginál od Mařáka nebo Kupky prý taky zabírá, ale Mordechaj radí diamanty.

    S obrazy se prý blbě zdrhá.

    Skvělé, první hezké čtení za celý Boží den.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

         

    :-)
    A ten pojem "suprově vystajlovaná" - no geniální :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

           

      Jo píše to moc krásně. Několik minut jsem si v hlavě přehrával tu scénku, jak stojí Básník v obchodě, takže úplně přesně vím, jak ta slečna vypadala, jak vypadal ten štůsek účtenek se sešívačkou, dokonce bych mohl popsat ty outdoorové bundy, co za tou slečnou visely. Básníkovi texty, to jsou vždy moc pěkný startér vlastní imaginace.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: +7 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

         

    Díky moc za pěkné čtení a prosím piš dál a hodně.
    Letošní průběh podzimních dnů mě podivným způsobem zmáha.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.11.2014
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

           

      Všimnul jsem si :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -5
      • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

             

        Ano, ta básníkova příhoda s pláštěnkou je krásně popsaná, viď?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.11.2014
        Autor: Lanna
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

               

          Básník nemá chybu, ve mě ovšem víc než ta plášténka rezonovala ta scénka s vílou a déckem....bezelstná děcka.

          To když moje byla malinká, nějak jsem si hnul se zádama, bolest ohromná, nemohl jsem décko nosit na ramenou, jak byla zvyklá. Druhého dne ke mě malinkě přišla, pohladila mě po ruce a něžně povídala "ještě té tolik bolí ta záda, tatínku?" a já dojat, jak ta malá má o mé starost "už tolik ne miláčku, děkuji" a andílek v tu ránu zvednul ručky vzhúru, to známé gesto "táto, vem mě na ramena"....

          Inu, ženská...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 18.11.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

         

    Cíl cesty je důležitý k tomu, aby člověk někam vyrazil. Ale hlavní, je ta cesta samotná a že nikdy nevíš, co tě po té cestě potká a o tom jsou ty zážitky...jinak by to byla straašnáá nuda:-)

    Říkám si, jestli si tyhle všechny příhody poctivě píšeš po cestě do deníčku, nebo si je zpětně vybavuješ, jakmile píšeš blog. Ono i jediné "hození šutrem" se dá rozepsat na několik stran..ale ne každý to umí tak, aby to nenudilo a bylo to poutavé;-)

    A v tom obchůdku, jak jsi chtěl tu novou pláštěnku, to si taky dokážu živě představit..i tu slečnu:-D a to nemusím lízt ani přes hranice;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2014
    Autor: dalinv
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

         

    Děkuju vám za ohlasy.

    Cestou si zapisuju do tlustého diáře poznámky, kilometry, nechám si dát razítko apod. Až doma to potom oživuju v hlavě s fotkama a mapou, prožívám znova a píšu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 18.11.2014
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

           

      Razítka jsem si už dávno zapomněl dávat. Teď jsem četl Poutnický deník od Jiřího Boudy, tam razítka jsou, tak se mi to zase připomnělo.

      Za tuhého socíku byla moje babička v Moskvě a chtěla někde razítko a měla s tím docela potíže. :))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.11.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

             

        Boudu jsem koupil, přelítnul, a podrobněji četl jen o úsecích, co jsem sám projel.

        Popravdě, byl jsem zklamán, podle mého subjektivního soudu, lépe kreslí než píše.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 19.11.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
        • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

               

          Ano, Básník píše rozhodně líp. Ale je to
          tím, že tam nejsou fotky, ale ilustrace něco úplně jiného, než co mi prošlo za poslední čas rukama.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 19.11.2014
          Autor: petrp
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

                 

            Publikace je to krásná, jsem rád, že jí mám, ale kvůli těm obrázkům.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 19.11.2014
            Autor: Jindra8526
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Směr jihozápad 4: Boj s pláštěnkou

         

    Konečně jsem měla trošku času přečíst si 2., 3. a 4. pokračování. A jsem docela ráda, že jsem si ty díly takhle nasyslila. Móooc pěkné počtení. Díky :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.11.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

459 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024