reklama

Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

Nemáte někdo doma staré (asi silniční, plné) kliky na 4 hran? Sháním něco, co zkrátím na 127mm - bude to na 20" kolo pro dítě.

Chci se dostat na malý Q-faktor, tedy šířku klik, inspiroval jsem se recenzí na Islabikes.
MTB kliky (asi všechny, mám FC-M440 a Alivio) i s nejkratší dostupnou osou jsem na 165mm, rád bych

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.10.2014
Autor: Sýc
  • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

Nevyrábí se???

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

https://www.krabcyclesshop.cz/Komponenty/Kliky... 125.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Možná tak ocelové. Když to udělá ze silničních hliníkových, dostane se na úplně jinou váhu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

A ten hliník bude svařovat a jebat se s tím ,nebo vrtat závit? http://www.cyklosvec.cz/zbozi/270759...

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Udělá díru se závitem na pedál a zbytek odřeže a obrousí. Už jsem takové kliky viděl, a když si s tím dá práci, tak to vypadá pěkně.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ano, budu vrtat díru a dělat závit, závitníky mám slíbené. Další možnost je i vsazení/vlepení závitové vložky.

"dětské" kliky mají často pevný převodník, řetězovou linku nedorovnám.

Viděl jsem krásné dětské kolo s HollowtechII osou a zkrácenými klikami. V tom případě ale mám daný Q-faktor osou. Našel jsem i návod na zkrácení Hollwtech II, do toho ale nejdu.

BTW: staré XTR M952 se dal Q-faktor 163 mm, teď je vše 175mm a více.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Zdar,
              jěště je třeba zarovnat dosedací plochu (fréza, výstružnik, v nouzi i pilník), aby čelo za závitem v pedálu sedělo. Klika bývá jakoby vyklenutá.
              Jestli bude zájem, zítra mrknu co mi leží v dílně, foto přidám, měl by tam na 4hran Truvativ a nějaký Shim. obé 4patka - 104/65 mm, délka nevím.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
              Autor: iiki

Shimano FC-M440 doma mám, tam je Q-faktor (šířka) s osou 115 okolo 175mm, tedy se nedostanu pod 165mm. Truvativ zní o něco lépe, dle Sheldonbrown 168 pro 113 osu == 158 s osou 103.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.10.2014

Omlouvám se velice, po částečné debordelizaci jsem kliky našel, jsou to ale Suntour.
                  U čtyřhranu se na to co kde píšou vykašli, musí se to zkusit nasadit a dorovnat, aby Ti seděla řetězová linka. Ideální jsou na to středy Kinex. Maj různé délky a daj se i otočit a řetězová linka se dá nastavit takřka na milimetr přesně. Problém je s dostupností, nějak poslední dobou nejsou v nabídce a ty rákosní jakoby náhrady moc důvěry nebudí.

Řetězová linka:
                  http://www.bajk.cz/data/clanek.asp?id_clanek=493

Předpokládám ovšem, že rám co chceš osadit, má mufnu 68 mm, BSA závit.

Na fotce nahoře, ten vpravo, je nějakej atyp, takhle z toho co je vidět. (Thomson?)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Autor: iiki

Jaké plánuješ převodníky?
                  Pokud stačí jeden 34z, zkus sehnat silniční kliky na compakty. Budou mít nízký Qfaktor. Šel by na ně i převodník 33z, ale cena je nějakých 750Kč jen za převodník.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

včera
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

192 cyklistů (16 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017