reklama

Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

Nemáte někdo doma staré (asi silniční, plné) kliky na 4 hran? Sháním něco, co zkrátím na 127mm - bude to na 20" kolo pro dítě.

Chci se dostat na malý Q-faktor, tedy šířku klik, inspiroval jsem se recenzí na Islabikes.
MTB kliky (asi všechny, mám FC-M440 a Alivio) i s nejkratší dostupnou osou jsem na 165mm, rád bych

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.10.2014
Autor: Sýc
  • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

         

    Nevyrábí se???

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.10.2014
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

           

      https://www.krabcyclesshop.cz/Komponenty/Kliky... 125.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2014
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

           

      Možná tak ocelové. Když to udělá ze silničních hliníkových, dostane se na úplně jinou váhu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 06.10.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

             

        A ten hliník bude svařovat a jebat se s tím ,nebo vrtat závit? http://www.cyklosvec.cz/zbozi/270759...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 06.10.2014
        Autor: magic1000
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

               

          Udělá díru se závitem na pedál a zbytek odřeže a obrousí. Už jsem takové kliky viděl, a když si s tím dá práci, tak to vypadá pěkně.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 06.10.2014
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

                 

            Ano, budu vrtat díru a dělat závit, závitníky mám slíbené. Další možnost je i vsazení/vlepení závitové vložky.

            "dětské" kliky mají často pevný převodník, řetězovou linku nedorovnám.

            Viděl jsem krásné dětské kolo s HollowtechII osou a zkrácenými klikami. V tom případě ale mám daný Q-faktor osou. Našel jsem i návod na zkrácení Hollwtech II, do toho ale nejdu.

            BTW: staré XTR M952 se dal Q-faktor 163 mm, teď je vše 175mm a více.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 06.10.2014
            Autor: Sýc
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

                   

              Zdar,
              jěště je třeba zarovnat dosedací plochu (fréza, výstružnik, v nouzi i pilník), aby čelo za závitem v pedálu sedělo. Klika bývá jakoby vyklenutá.
              Jestli bude zájem, zítra mrknu co mi leží v dílně, foto přidám, měl by tam na 4hran Truvativ a nějaký Shim. obé 4patka - 104/65 mm, délka nevím.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 06.10.2014
              Autor: iiki
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

                     

                Shimano FC-M440 doma mám, tam je Q-faktor (šířka) s osou 115 okolo 175mm, tedy se nedostanu pod 165mm. Truvativ zní o něco lépe, dle Sheldonbrown 168 pro 113 osu == 158 s osou 103.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 07.10.2014
                Autor: Sýc
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

                       

                  Omlouvám se velice, po částečné debordelizaci jsem kliky našel, jsou to ale Suntour.
                  U čtyřhranu se na to co kde píšou vykašli, musí se to zkusit nasadit a dorovnat, aby Ti seděla řetězová linka. Ideální jsou na to středy Kinex. Maj různé délky a daj se i otočit a řetězová linka se dá nastavit takřka na milimetr přesně. Problém je s dostupností, nějak poslední dobou nejsou v nabídce a ty rákosní jakoby náhrady moc důvěry nebudí.

                  Řetězová linka:
                  http://www.bajk.cz/data/clanek.asp?id_clanek=493

                  Předpokládám ovšem, že rám co chceš osadit, má mufnu 68 mm, BSA závit.

                  Na fotce nahoře, ten vpravo, je nějakej atyp, takhle z toho co je vidět. (Thomson?)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 07.10.2014
                  Autor: iiki
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Sháním staré kliky na zkrácení pro dítě

                       

                  Jaké plánuješ převodníky?
                  Pokud stačí jeden 34z, zkus sehnat silniční kliky na compakty. Budou mít nízký Qfaktor. Šel by na ně i převodník 33z, ale cena je nějakých 750Kč jen za převodník.

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 07.10.2014
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

316 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024