reklama

Praha - Hřensko na kole

Je čtvrtek 4.9.2014, stojím u Národního divadla, kolo vedle sebe a koukám na Pražský hrad. Chystám se projet podél Vltavy a Labe do Hřenska a z Hřenska domů, do Jablonného v Podještědí. Připravoval jsem se několik dnů, hlavně jsem čerpal ze skvělých stránek Petra Špánka (www.labska-cyklostezka.cz).…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 12.09.2014
Autor: vlakr
  • Re: Praha - Hřensko na kole

         

    Hezké, loni jsem tohle projel 2x, letos jen jednou, s vozíčkem. Mě se zdá, že z Prahy je nejlepší vyrazit na Mělník a teprve tam se chytnout vody a té se držet, pak to střihnout kolem Račice na Terezín, Lovosice, Ústí. Z Ústí na Děčín jezdím po pravé straně, je to silce státovka, ale je tam dost rozumně široká krajnice, na druhé straně jsou kopečky. Naopak, z Děčína na Hřensko jezdím zase po pravé straně, i když jse tam kopeček, protože ten přívoz, s vozíkem se nenalodím, nebo obtížně, ale levá strana je určitě lepší.

    Podlé té Labské příručky jsem se pokoušel ject, ale pro "vozíčkáře" je to mnohde nesjízdné.

    Kolik Ti je vlastně roků?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha - Hřensko na kole

           

      Nemáš ty strany nějak přeházené? Z UL do DC po pravé, naopak z DC do Hřenska po pravé. ?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha - Hřensko na kole

             

        Jasně z Ústí po levé, v Děčíně přes most a doprava :-)

        Z Ústí to je státovka, asi záleží na dni a čase, já tam byl docela sám, sobota odpoledne. Aut jak u nás ve vsi. Hlavně žádnej kopec, nen až z Hřenska na Mezní a tam tragické zjištění, plzeň, byťbjen v plechu, mají jen dole v Hřensku.

        Pohrával jsem si s myšlenkou odpojit vozejk a sjet si dolu, ale vyméknul jsem a šel na Budvar :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha - Hřensko na kole

             

        "Vraťme se ale na trasu. Ústím se projíždí po pravém břehu. Příroda cestou do Děčína je moc pěkná.V Děčíně je moc pěkný Kamenný most přes Ploučnici. Jede se po pravém břehu, až ke starému silničnímu mostu, kde se přejíždí na levý břeh. Po tomto břehu se pokračuje až do Německa."

        Takhle jsem to projel. Z Ústí do Děčína po pravém břehu, z Děčína po levém břehu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2014
        Autor: vlakr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Praha - Hřensko na kole

               

          Ty jsi to jel jak je to vyznačeno, když jsem tamtudy jel najaře, dostavovali mezi Ústím a Děčínem cyklostezku, ta už je teď hotová?

          Protože to neměli hotové, vyhnalo mě to od řeky na silnici do kopce, tak jsem se na ten pravý břeh urazil a bylo.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 12.09.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha - Hřensko na kole

                 

            Jel jsem po trase, tak jak je vyznačena. Je to téměř všechno po cyklstezkách, silnice jen minimum. Pravda, kolem Ústí byly nějaké nové cyklostezky.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 12.09.2014
            Autor: vlakr
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Praha - Hřensko na kole

                 

            Kromě jednoho asi 300metrovýho úseku, kde je problém s výkupem pozemků, je to už od jara hotový celý.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 13.09.2014
            Autor: 7seconds
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha - Hřensko na kole

           

      68, ale necítím se tak.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2014
      Autor: vlakr
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha - Hřensko na kole

         

    Já když jedu vlakem od Č. Lípy na Prahu, tak volím spíš přestup až v Nymburku. Sice je tam podchod, ale pak pokračuju dál městoslonem, takže jednodušší nástup a na Masaryčce snažší výstup.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2014
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha - Hřensko na kole

           

      Tohle byl bezva spoj. Za dvě hodiny v Praze. Původně jsem chtěl vystoupit ve Vysočanech, to je na trasu blíž. Ale pak jsem chtěl projít ještě centrum, tak jsem jel na hlavák. Nějaký nádražák mi při výstupu poradil, ať jdu s kolem až na konec, co je zákaz vstupu chodců, tam nejsou schody. Tak jsem přes ten zákaz vstupu projel na kole a to už jsem nebyl chodec, ale cyklista. A pro ně tam žádný zákaz nebyl. Nakonec jsem po schodech stejně musel, když jsem podcházel magistrálu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2014
      Autor: vlakr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Praha - Hřensko na kole

             

        Někdy se na hlaváku, na posledním nástupišti u výtahu, skrývají policajti a pokutují ty, kteří se snaží zkrátit cestu ve směru od VŠE.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2014
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha - Hřensko na kole

         

    Ti dva turisti ve Všemilech ti poradili dobře, po silnici je to o kousek delší, ale provoz je jen rekreační. Přes "Svinské doly" by sis dobře zatlačil, zvlášť s brašnama. No, ale zas ty výhledy od Větrného vrchu (Plachťáku) ...

    No a Labský kaňon, ten mám raději zvrchu :o)))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2014
    Autor: PepikW
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Praha - Hřensko na kole

           

      Výhledy mám rád. Někdy si tam zajedu nalehko. Od nás to není tak daleko.
      Ta fotka je pěkná. Tam jsi dojel na kole?

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2014
      Autor: vlakr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha - Hřensko na kole

         

    Tak konečně jsem si prohlíd i rajče - paráda, už se těšim na kolo (tak za 14dní, možná ...).

    Druhý den jsi to měl přes 130km? Závidim :o)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.09.2014
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Praha - Hřensko na kole

         

    Jojo, jel jsem před pár lety skoro totéž - Praha - Děčín - Krásná Lípa (zpátky přes Kamenici a Štětí).

    Labská se dle tvého popisu moc nezměnila, zvláště ten úsek za Roudnicí popisuješ trefně. :-)

    Měl jsem tehdy naspěch, takže mě hloupá zdržení zaviněná špatnou cestou/značením/překážkami zlobila a labská mě moc nenadchla. Ale Porta Bohemica je pěkná. :-)

    Díky za blog, hezky se to četlo a pěkně zavzpomínalo. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.09.2014
    Autor: k.vl
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

291 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024