reklama

Kolo "Maxbike" do 20 000

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit o radu s nákupem nového kola. Letos mne začalo bavit jezdit na kole a tak si chci koupit nové kolo. Moje nynější kolo "Maxbike" je 7 let staré s komponenty Shimano Acera 3x7. Po sobotním výšlapu na Ještěd jsem zjistil, že mi kolo už dost dobře nevyhovuje..:o)
Proto se rozhoduji mezi kolem s osazením "ALIVIO" nebo "DEORE" a nevím zda se vyplatí připlatit za "DEORE".
Za poslední dva měsíce jsem najel 2000 km a myslím, že příští rok bych mohl najet klidně i 5000 km (nebo i více) takže si chci koupit už něco lepšího.
Měřím 180cm a vážím 94 kg jezdím 70%/30% silnice, ale občas zajedu i na nějakou tu polňačku, nebo lesní cestu.(trasy kolem 100 km)
Rozhoduji se mezi..

http://www.maxbike.cz/crossove-kolo-ayton/

nebo

http://www.maxbike.cz/crossove-kolo-tuira-1/

nebo sáhnout ještě hlouběji do kapsy a pořídit..

http://www.maxbike.cz/crossove-kolo-shannon-1/

Pokud tu je někdo kdo vlastní, nebo má zkušenost s těmito modely od Maxbiku budu moc rád za každou radu a názor.
Předem mockrát děkuji.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 09.09.2014
Autor: Pepe3dx
  • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

         

    V zásadě Alivio postačí, sneska už je to devítikvalt a fortelností je asi dostačující. Deore se ti už i v devítce odvděčí možností lehčího převodu vzadu a podle zkušeností i velkou odolností. Já pořídil kolo s Aliviem a záhy měnil na Deore, protože tehdy bylo Alivio osmikvaltové. Dneska by to bylo na zvážení.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 09.09.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

           

      Já mám osmirychlostní LX a furt dobrý :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2014
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

         

    Na jaře jsem řešil podobný problém, také mi postarší kros přestal vyhovovat :-) . Rozmýšlel jsem se jestli mi postačí kolo na Aceře nebo jít do Deorka - nakonec mám devítkové Deore a spokojenost.

    Jinak koukám, že občas jezdíš polnačky nebo zajíždíš i do lesa - možná by stálo za zvážení jít do MTB. Já prakticky ze stejného důvodu vyměnil svého krose za MTB 27,5 taktéž od "Maxbajka" a nelituji.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.09.2014
    Autor: baron
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

           

      O tom jsem hodně přemýšlel a ty polňačky a les je spíš opravdu vyjímka. Většinou jezdím asfalt a zpevněné cesty a protože jezdím kolem 100 km vyjížďky tak se na MTB nechci dřít..:) Ten kros je pro mne ideální kompromis..:)
      Jen ještě furt řeším vydlici zda má cenu brát lepší, nebo stačí nějaká základní řada..

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.09.2014
      Autor: Pepe3dx
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

             

        Jezdím na treku, cestou a často i necestou a po rozbitých cestách a docela dobře stačí jen obyčejná odpružená vidlice. S vyšší kvalitou stoupá sice komfort jízdy, ale taky náročnost na údržbu, nutnost servisování a samozřejmě i docela zbytečné vysoké náklady na pořízení a pak i údržbu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.09.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

               

          Díky za info..to jsem netušil, že se ty "lepší" vidlice musí servisovat..na starém treku mám 7 let starou vidlici a nedělal jsem sní za celou dobu nic..:)
          A přijde mi že funguje pořád dobře.

          Je to SR Suntour NEX 4010 ani jsem ji na netu nenašel už..:)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 11.09.2014
          Autor: Pepe3dx
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

                 

            Tuším, že ji tam mám taky už asi 8 let a pořád dobrá, funkční a bez jakékoliv údržby a že dostává fest zabrat.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 11.09.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

                   

              Taky ji zrovna nešetřím...:)

              Ještě bych se Tě zeptal jaké používáš na treka pláště? Můžeš mi doporučit nějaký tip, který je vhodný jak do terénu tak na "asfalt"..ikdyž to je asi blbost..prostě nějaký rozumný kompomis?

              mockrát díky za rady..:)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 11.09.2014
              Autor: Pepe3dx
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

                     

                Pláště Schwalbe Marathon Originíl 37-622 (700x35C). Vydrží hodně, výborné na pevnou cestu a docela zvládají i mokrou trávu a lehké blátivo a dokud se nesjede vzorek, tak bez defektu. Hodně je foukat, já v předu 5,5 až 6 a v zadu 6 až 6,5 a pak vydrží moc.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 11.09.2014
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

                       

                  Od Schwelbe Marathon jich je na Heurece víc..nemohl bys mi prosím hodit odkaz které přesně myslíš?

                  jinak Schwalbe mam i ted na kole kupoval jsem je před měsícem protože jsem prorazil kolo, ale které přesně nevím..:)

                  A díky za tip! :))

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 11.09.2014
                  Autor: Pepe3dx
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

                         

                    Myslím přesně ty co píšu, jsou to Schwalbe Marathon Originál. Originál je pouze jeden druh pláště. Já používám rozměr 37-622 (700x35C). Je pouze víc rozměrů, jak obvodu tak i šíře, ale jinak jsou to pořád ty samé.
                    Odkazů bude hodně, prodává je kde kdo.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.09.2014
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

                         

                    Třeba tady http://www.cykloseky.cz/cykloseky/eshop/3-1...

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 11.09.2014
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

         

    ja jsem mel take crossa,ale chytla me pred loni jizda vice v terenu,tak jsem 10 let stareho crossa vloni vymenil za maxbika 29 v deore. http://www.maxbike.cz/horske-kolo-taupo-29/ a nad miru spokojen.Myslim ze tech km najedes dost a ten teren te take casem chytne.A na ceste nevidim nejaky vetsi rozdil.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 12.09.2014
    Autor: ladikj
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

           

      Ja jsem měl taky crossa a potom horáka 26.na jaře jsem pořídil tohodle MAXBIKA http://www.maxbike.cz/horske-kolo-malawi-29/
      a jsem naprosto nadšen.Akorát jsem si tam nechal dát vzduchovou vidlici,bo jezdím docela dost v terénu.Když jedu jenom po silnici tak není problém jet průměr 26km/hod na 50 km.Z kopce už jsem na něm hrčel skoro 70sátkou.Je to v aliviu a nevidím žádný rozdíl-před tím jsem měl deore.Zatím za 3 měsíce najeto 2000km odhadem tak 50/50 terén,silnice.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2014
      Autor: Miki70
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

           

      Bohužel po pár operacích páteře v terénu moc blbnout nemůžu a jsem rád, že můžu jezdit alespoň silnice a občas sjet na nějakou tu polňačku.
      To mně dřív chytne silnička než MTB,ale zatím mi plně vyhovují crossky..:)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 12.09.2014
      Autor: Pepe3dx
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo "Maxbike" do 20 000

             

        Taky jsem po dvou operacích páteře. Od té poslední je to už 6 let a pořád mám problémy, ale na kole mi to kupodivu nějak nevadí :-) A co jsem začal jezdit více v terénu, tak bych řekl, že se mi to i trošku zlepšilo. Zřejmě jak člověk víc balancuje, udržuje rovnováhu a tak, tak se posilují ty hluboké svaly, které jsou pro tu páteř nejdůležitější.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 12.09.2014
        Autor: Spathodus
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

462 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024