reklama

Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

Dobrý den zkušení kolaři. Po minulé zkušenosti s tím, že se tu našlo několik dorrých dušiček a dobře i roradil jak řešit situaci, že chci začít jezdit na kole se synem. Se na vás znovu obracím. Švagrová se nechala inspirovat mou aktivitou a rozhodla se že koupí 6letému synovi k narozeninám kolo, chceme se na něj složit, tety, babičky a rodiče. Takže cena někde kolem 4 - 6 tisíc...jenže jaké? Taky se im líbí Author, jenže vybrat model nebo velikost aby ho užil co nejdýl a zároveň mu vyhovovalo není snadné. Měří 118cm a váží asi 17kg. Uvažujeme o těchto, které je podle vás nejvodnější:
http://www.nejlevnejsi-kola.cz/leader-fox-pony...
http://www.nejlevnejsi-kola.cz/author-stylo-16...
nebo už je lepší 18"
http://www.nejlevnejsi-kola.cz/leader-fox-snake...
Jinak už jezdí bez pomocných koleček na tom co má teď

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 04.09.2014
Autor: PavcaM
  • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

         

    Na 118 cm je podle me 16 uz mala. Za tisicovku nabizim 18 leader fox, mozna nekde vyhrabu k tomu i pomocna kolecka. Syn meri 125 cm a uz presel na 20. Byl-li by zajem, doma kolo nafotim.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2014
    Autor: lucierut
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

         

    Než na nejlevnější kola jest lépší se podívat na:
    http://aukro.cz/cyklistika-17570?ref=sport...
    Kola jsou tam pěkná, bo děti rostou jako z vody. "Užít kolo co nejdýl" je problematické; leda, že by přestal růst.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2014
    Autor: AV
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

         

    To už bude chtít 20" kolo. Ideálně ale vyzkoušet.
    Za mě Author Cosmic, je sice trošku přes limit, ale z vlastní zkušenosri můžu doporušit. Je tedy pravda, že jsem ho koupil za 4tisíce jeté (ale v perfektním stavu). Pokud nemá kolo kdo podědit, uvažoval bych o bazaru. Dětské kolo se zase dá s celkem malou ztrátou prodat.
    http://www.author.eu/cs/kola/2014/cosmic-11/
    A za mě LeaderFox ne, jeden jetý mám doma a je to těžká mrcha, s Authorem nesrovnatelná. Musím se ho konečně zbavit. :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 04.09.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

           

      souhlasím..také máme toho autora cosmic 20-ale ta levnější verze určitě také není špatná, holka i kluk na něm jezdili od 5,5let, holce jsem ho nechala o trochu déle kvůli nízké hmotnosti (jezdí na něm ještě v 8mi letech, ale už ji začíná být malé). A tu 16ku, co máme leader fox, dcera musela prakticky přeskočit, protože jí nesedlo a bylo na ní moc těžké, ale syn, pro kterého jsme ho kupovali, s ním neměl problém, naopak se na něm pěkně vycvičil a zesílil :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 05.09.2014
      Autor: kosicek
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

             

        no a teď sháníme juniorské kolo pro 10-11tiletého kluka (asi 16ku rám?, bez vyzkoušení se určitě neobejdeme), ale raději bych nějaké jeté, protože ty ceny, to je hrůza...už je to prostě dospělácké kolo, a ty levnější, jsou dost těžké krámy :-(Snad budeme mít štěstí a něco se vyskytne..

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 05.09.2014
        Autor: kosicek
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

         

    Mám od Lucie 16" kolo, a Šimonovi vydrželo od čtvrtých narozenin asi dva měsíce. Pak jsem ho nechal sednout na 20" kolo, a už odmítá jezdit na čemkoliv jiném. Má přesně čtyři a půl roku, měří asi 112cm, a šlape jako dospělý (tedy nataženou nohu má v dolní úvrati pedálu, nikoliv na zem).
    Na radu sestry jsem 20" kolo kupoval hned s přehazovačkou (protože jakmile se na tom usadí, začne přehazovačku chtít, a Šimon už ji s mou občasnou radou docela využije). Je to na něj evidentně velký a těžký, ale odmítá cokoliv jiného. Dnes jsem zjistil, že pokud ho chci dojet na koloběžce, už se nemůžu moc flákat. Je ale potřeba aby doprovod (rodič) byl dostatečně rychlý, tedy kolo nebo koloběžka, aby dítě nemuselo furt zastavovat, velice rychle se naučí šlapat ekonomicky a jezdit plynule.
    Jo a koupil jsem to v parádním stavu na Aukru za 1000,-. Něco takového:
    http://aukro.cz/detske-kolo-20-duralove...
    http://aukro.cz/prodam-detske-kolo-apache... (to je asi nejlepší sériové kolo v této velikosti)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

         

    Souhlasím s ostatními - na tenhle věk a výšku už spíš dvacítku. Ale určitě předem vyzkoušet.

    Dvacítka už taky bude chtít přehazovačku - jen zadní, pěti nebo sedmikolo. Třeba ji nebude používat hned, ale velmi brzy určitě ano.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 05.09.2014
    Autor: k.vl
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

         

    Dětská kola nejsou na "věčné řasy"- vnuk na 12" jezdil dva měsíce, pak na 16" rok, přešel na 20" na kterém vydržel dva roky a dnes v 7 letech jezdí již 24" a nic jiného nechce.
    Druhý vnuk ho kopíruje.

    Rozhodně Vám doporučuji lehké kolo 20" s pevnou př. vidlicí a 5-6 kolečkem a jedním talířem - hlavně co nejnižší váhu - my jsme uspěli v cyklobazaru a koupili Superior o váze 9kg.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 06.09.2014
    Autor: vysočina
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

         

    Páni lidi vy jste zlatí!!! Tolik rad jsem ani nečekala! Tak abych to uvedla na pravou míru s tím dědědím je to docela super věc protože já mám dva mladší kluky takže určitě si ono kolo také osedlají. Je mi jasné,že růst asi nezastavím, v tomhle případě opravdu bohužel, ale jinak samožřejmě, jen ať rostou broučkové naši, tak to musí být, ať vidíme jak my stárneme...Aso to vyřešíme tak že se zajedeme podívat se švagrovou do Brna,mladého budeme ale asi muset vzít sebou, jen mě mrzí že už to pak nebude překvapení...leda že ho nějak ošidíme. Ale je pravda že bez vyskoušení to asi nedáme. Ten Ciklos Brno mi doporučila kamarádka, tak tam mrkneme a když ne tak skusíme ještě i sportisimo nebo podobné obchody, snad na něco narazíme. Díky za doporučení ohledně hmotnosti. a co se týká bazarového, švagrová je bohužel skeptická vůči použitým věcem...no ale já ne takže užse těšíme na děditství... :D

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.09.2014
    Autor: PavcaM
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

           

      Jen pod čarou:
      Pokud jste zorientovaná v nabídce dětských kol a netlačí vás např. termín narozenin, tak se nemusíte bazaru bát, protože hledáte konkrétní kolo. Např. my jsme věděli, že nový Superior stojí 5990,. a v bazaru byl rok jetý holčičkou za 2500,- tak nebylo o čem přemýšlet. Kupovali jsme ho v říjnu s výhledem na novou sezónu.
      Navíc není cyklobazar jako cyklobazar, ten "náš" vlastní kovaný cyklista - má zde i servis - který vám poradí a případně řekne i co nebrat a doporučí si počkat!
      Opravy - pokud se vyskytnou (u nás jedno lanko zadní brzdy za 20,. Kč)- jsou řádově za stokoruny.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2014
      Autor: vysočina
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

             

        Souhlasím. Já zas jsem čím dál tím víc skeptický k novým věcem. Připadá mi, že výrobci zkouší, co zákazník vydrží, a teprve po reklamaci sáhnou do hromádky označené "normální kvalita".

        Takže věc z druhé ruky může být paradoxně lepší - už má vychytané mouchy, je vyreklamováno a seřízeno. Dětská kola nebývají vážným způsobem bouraná.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 09.09.2014
        Autor: k.vl
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Švagrová shání kolo pro 6 letého kluka

           

      Tak to dělá švagrová dobře. Díky takovým je na trhu dostatek kvalitních, jen pár desítek km jetých dětských kol za směšné peníze :-)))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 09.09.2014
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

včera
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

včera
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

183 cyklistů (3 přihlášení)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | včera

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024