reklama

cyklokalhoty?

Poradte mi prosím, byli jsme ted dvakrát na čtyři dny na cykloputáku. Všechno bylo naprosto super, jen druhý den jsem zjistila že jsem odřená z vnitří strany shehen. Měla jsem na sobě pohodlné kalhoty, co novám na pěší akce, rychle schnou, jsou pohodlné po všech stránkách. Sezení na kole mám pohodlné, zadek mě nebolel, jen tam kde při šlapání se jakoby stehna dotýkaly sedla jsem si ty stehna odřela. Nikdy jsem cyklokalhoty na sobě neměla, nevím ani jak se nosí, s prádlem.. bez... nebo dají se přes ně jestě vzít nějaké ona byla celkem zima.. Děkuji všem za šlušné odpovědi, to co pro vás je možná dávno jasné, já nevím a proto se vas ptám.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 21.08.2014
Autor: Ufo
  • Re: cyklokalhoty?

         

    Odřená stehna budou nejspíš nevhodným materiálem kalhot pro cyklistiku.
    Cyklistické kalhoty se nosí zásadně bez prádla.
    Pokud je chladno nebo i velká zima, tak na cyklo krátké kalhoty natáhnu atletické kalhoty, slabé, silnější nebo v zimně kalhoty na běžky. Mě to tak hodně vyhovuje a bohatě to stačí až do nějakých -8 st.
    Jinak cyklo kalhoty jsou krátké 3/4 nebo dlouhé.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklokalhoty?

           

      Děkuji.. no my nejsme cyklisti jako takovi, spis cykloturisti, za ctyri dny jsme dali jen 130 km. Ano, kalhoty jsou lehka funčkní látka..Zkusim teda nejaky ty cyklo, ale nevím jak v nich vydrzím při pauzach, kdy se na kole nejede.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2014
      Autor: Ufo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklokalhoty?

             

        V dobrých cyklo kalhotách se dá bez problému vydržet i ve velkých vedrech celý den.

        Na takovouhle spíš jen turistiku by to chtělo asi něco jiného než vyloženě cyklo-kalhoty, ale s tím už moc zkušenosti nemám. Když jedu opravdu na kochací výlet a je to nějakých 50 km, tak jedu v normálních kraťasech nebo běžných kalhotách s normálním prádlem, případně mám jedny cyklospoďáry a problém nemám.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklokalhoty?

             

        Když budeš jezdit v cyklooblečení, tak pozor, abys nebyla také považována za papouška, v tvém případě spíš za papoušici. :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: cyklokalhoty?

               

          Klidně budu za papoušici, jen když nebudu mit odřeny nohy. Jeden den v pohodě, ale ten druhy a dalsí den už to dřelo..Doma jsem nasla 9 let stary krem po detech proti opruzeninam a namazala jsem si to.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.08.2014
          Autor: Ufo
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: cyklokalhoty?

                 

            Používám Bepanthen mast. Na opruzeniny je dobrý.
            Dají se koupit volné kalhoty s vnitřní odepínací vložkou.
            Např. http://www.bike-eshop.cz/vaude-wo-craggy-pants...

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.08.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: cyklokalhoty?

                   

              Ufm ještě že jsem seděla při spatření ty ceny.. ale spis si je budu chtit vyzkouset a videla bych to na jedny kratky a jedny dlouhy, když už utrácet, tak poradne. Když jsem se v jednom cykloobchodě v Českých Budějovicich ptala po nepromokavych brašnách, cpal mi prodavač obyč brašny, řákala jsem mu že chci opravdu nepomokavý, koukal na me jak na blba a řekl, jo ale ty jsou drahy, ty ja tady nemam, v dalším obchode taky řekli že tak drahy doplnky lidi neberou ( brasny nakonec koupeny pouzite na aukru, super) Takže vite nekdo prosim kde bych si kalhoty tohoto typu mohla vyzkouset? Nejlepe v Ceskych Bud. Cyklistoturistovani nás uchvátilo, takze si myslim že je využiju.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 21.08.2014
              Autor: Ufo
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cyklokalhoty?

                     

                Z cykloprodejen bych viděla největší výběr oblečení tak možná Dajsport v Č. Vrbném, jinde jsem na něco natrefila spíš náhodně.

                Když tam pojedeš, zastav se cestou v Decathlonu (u Globusu) - v hadrech občas příjemně překvapí a za přijatelné ceny. Případně v IGY (tuším sportissimo to je), tam mívají dost třeba z klimatexu, který není uplně cenový nářez.

                Pokud s cyklovložkou, tak už v obchodě koukej, jestli je rovnoměrně našitá a jestli nemá konec švu na rozmezí stehno-rozkrok (že to tam dře v obchodě za tu chvilku nepoznáš). Koukala bych i po elastákách bez vložky s nohavičkou cca do poloviny stehen (aby se neshrnovaly), možná by pak posloužilo i oddělení prádla a přes to pak už jakékoliv kalhoty.

                Jinak se mi na delší výlety osvědčily spíš 3/4 kalhoty než kraťasy - pokud nebyl vysloveně hic, stejně jsem přes kolena natahovala další část oblečení.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.08.2014
                Autor: evcas
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: cyklokalhoty?

                     

                Taky jsem si kdysi koupil za nehorázný peníze klasický kraťasy s vnitřníma cyklospodkama zn. Néma, měl jsem to na sobě asi 4x, ty vnější občas používám na normální nošení, ty vnitřní jsem už tuším vyhodil. Prostě mi to nepasuje, když je teplo, je v tom horko,a ty spodky většinou nebývaj nic moc střižený, hrne se to (to byl případ i těch mých), samostatně se to nosit nedá, že by člověk v horku ty vnější sundal, vypadá to prostě jak spoďáry:).
                Co se týká hadrů, skoro všechno, co mám, jsem nakoupil na Rudolfovský u Šírera, ovšem tehdy to byl ještě Šírer, dneska už to patří někomu jinýmu a nevím, hadry jsem tam u nich za poslední asi 3 roky nekupoval, tak nevím, kam se v tomhle sortimentu dostali. Ale tam byl velkej výběr a prodavač, kterej opravdu věděl, co prodává. Teď nedávno jsem kupoval jedny kraťasy na Husovce v Cykloextra naproti hlavní bráně výstaviště, tam se taky dá vybrat, ovšem mají tam spíš dražší věci. Ale pokud člověk hodlá strávit převážnou část dovolený na kole, kalhoty jsou jedna z věcí, na kterých FAKT NENÍ dobrý šetřit (vlastní zkušenost s několika levnějšíma kusama ve skříní, který už na sebe asi nikdy nevezmu.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 21.08.2014
                Autor: mira.l
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklokalhoty?

         

    Po straně odřená stehna máš nejspíš z toho, že materiál těch kalhot se ti v těch místech shrnuje a dře. Použila bych něco elastického, co na stehně drží.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2014
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklokalhoty?

         

    Mně vyhovují na kolo běžecké kalhoty z Lidlu, letní i zimní.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2014
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklokalhoty?

           

      Ok, běžecké dlouhé gatě z Lidlu (letní i zimní) jsou pro mě rovněž ty nejlepší. Jenom by je mohli dělat i v jiné než černé barvě :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2014
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklokalhoty?

             

        Taky bych bral nejakou jeste trochu tmavsi :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2014
        Autor: vlli2
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklokalhoty?

             

        Proč? Černá zeštíhluje, proto se nedělaj černý reprezentativy.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2014
        Autor: abernathy
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklokalhoty?

         

    Já když jedu v takových rychleschoucích "šusťákách", tak mám taky z vnitřní strany opruzený nohy. Používám je za mrazů v zimě, jsou zateplené.
    Jinak - na rozdíl od Lelka - v cyklogatích já jezdím zásadně s prádlem a nemám s tím vůbec žádný problém. Vím, je doporučováno jezdit naostro - ale nějak jsem nikdy nepochopil proč, takže dospod beru boxerky nebo slipy :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklokalhoty?

           

      Možná máš kliku na prádlo nebo nějak správně formovaný tělo :-) ale mě se nohavičky od boxerek občas a trochu shrnujou do slabin a dost nepříjemně to vadí a mohlo by dřít.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklokalhoty?

             

        To musí bejt věkem. Dřív jsem na vandry, na orienťáky i na kolo nosil různě vytahané a děravé slipy. Teď mne vytahané boxerky dřou i při sezení v kanceláři.
        Dostatečně dlouhé nohavičky, dobrý střih a kvalitní materiál (překvapivě buď čistá bavlna nebo čistá syntetika, směsi nějak nesnáším) funguje i s bavlněnejma šortkama na kole.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2014
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklokalhoty?

             

        No správně formovaným tělem to určitě nebude :-))), prádlo používám většinou bavlněné, někdy s příměsí nějaké uměliny, a v pohodě. Pravda, někdy to má tendenci shrnout se do slabin a pak to tam odře :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.08.2014
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: cyklokalhoty?

         

    Mám kalhoty dražší i levnější z LIDLu. Jsou v pohodě oboje.
    Jezdím na ostro, jen pokud jedu na delší dobu, tak používám spodní prádlo - nejlépe bezešvé a bez gumiček. Gumičky v tříslech dokážou udělat slušnou paseku.

    U mě nejvíc záleží na tom, jaká je cyklovložka. Mám jedny kraťasy (paradoxně jsou to zrovna nakolácký) a ty mají pampersku nějak divně širokou. Zkrátka mě vždycky na jedné straně dře.
    Pamperska by neměla být moc široká a je dobré zkontrolovat švy, aby se někde nepárala nebo nebyl někde nějaký ostrý šev.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 21.08.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: cyklokalhoty?

           

      Pemprsku... děkuji, ale moc zatím narozdíl od myšlenky udžim :-))

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.08.2014
      Autor: Ufo
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: cyklokalhoty?

             

        Ne do každé pampersky se nutně musí urinovat, ale pokud to máš spojené jen s vylučováním, pak holt asi budeš otlačená...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.08.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

285 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024