reklama

Batoh nebo brašna na řídítka?

Zdravím všechny, chci se zeptat, jaký jsou vaše zkušenosti s přepravou foťáku. Vím, že takový téma už tu před časem bylo, vpodstatě se rozhoduju právě mezi batohem nebo brašnou na řídítka. Asi mi spíš vychází ten batoh, je tam přeci jen míň otřesů,ale zase je fakt, že v brašně na řídítkách je jaksi "vždy připraven":-)) A krom toho nějak nejsem zvyklej jezdit s batohem na zádech. Tak bych rád věděl, jestli třeba nemáte někdo nějaký aktuální poznatky o "vlivu vibrací na fototechniku při jízdě na kole",:-) případně doporučení na konkrétní typy, ať už batohů nebo brašniček, nic velkýho, tak kolem pěti, šesti litrů objemu. Přeci jen bych chtěl novýmu foťáku dopřát trochu pohodlí při přepravě, by se mi nesetřás a nezdrcnul jako mlíko:-))
PS.: Studoval jsem debatu kolem batohů zavedenou tento týden a doufám, že se to taky nezvrhne v diskuzi kolem pozvednutí horního objemu a kolem toho,jestli to je nebo není nebikerské:-)))

[ Zpět ]
Datum: 25.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Na batoh si rychle zvykneš, já jezdíl s velkým batohem HIS který vůbec nebyl cyklo a klíďo jsem zvládl vyjížďky i 100 kilometrové, teď jsem si už objedal Boll Bedouina viz zde:
    http://www.boll.cz/index.php?cmd=page&type...

    a tam se mi jistě vleze foťák Canon Ixux V3, nějaká větrovka, lepení na kolo, mini dalekohled a multi klíče. Už se na něj těším až mi přijde, pak dám vědět jak jsem spokojený. Hodně zdaru při výběru!

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2006
    Autor: james74
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      A za kolik je? Nějak to tam nemůžu najít, oni asi přímo na stránkách nemají e-shop. Až bude víc času, projdu si je všechny, v podstatě nepotřebuju kapsu na vodní rezervoár, chci to vyloženě jen na ten foťák, na ostatní harampádí mám normální zadní brašny. Ale dík za tip, vzhledově vypadaj moc pěkně, tak se pak ozvi, jak jseš spokojenej.
      Jo, ještě něco. Canon Ixux V3 je co? Nějak to nemůžu najít na str. Canonu.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

             

        Mělo to být Canon Ixus V3, už se tuším nedělá, já jsem s ním spokojený zatím mi stačí, je to 3 megapixel více tu:

        http://www.canon.cz/produkty/digital/ixusv3...

        :-)

        jo a ten Boll Bedouin stojí 1390Kč je to poměrně dost, ale myslím že by měl vydržet dlouho. Kupoval jsem ho tu:

        http://www.bartsport.cz/cyklisticke-batohy/boll...

        :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2006
        Autor: james74
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

               

          Aha, takže velikost krabičky od cigaret:-)) Já myslel, že je to nějaký bůhvíjaký dělo.
          1400,-- za ten batoh je celkem dost, to je fakt.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

                 

            jojo jako krabička od cigaret je velký:-)) na dělo nemám škváru:-)

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2006
            Autor: james74
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

             

        Tak dnes mi přišel ten cyklo batoh Boll Bedouin. Musím říct že mě až překvapil počtem kapsiček! perfektně řešené záda, intergorvaná pláštěnka naspodu... Verdikt - NAPROSTÁ SPOKOJENOST!

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2006
        Autor: james74
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

               

          HHmmmm. Spokojenost říkáš?? Hodně kapsiček říkáš?? 1400,-- říkáš??Popřemýšlím o tom. I když zas je fakt, že velký množství kapsiček mě zas až tak nevzrušuje, chcu to jen na ten foťák, na jiný drobnosti mám zadní brašny, případně takovou šikovnou taštičku z Klubu Pevného zdraví:-))
          Včera jsem doma "analyzoval" dosavadní diskuzi a musím říct, že pokud jsem porovnal vyloženě jasný příspěvky, kde pisatel jasně píše ve prospěch jednoho nebo druhého, tak je to vzácně vyrovnaný souboj. I když teď jsem viděl, že včera přibyly asi 2 nebo 3 příspěvky jasně se zastávající brašny na řídítkách, tak uvidím, co bude dál, jestli diskuze ještě nějakej den vydrží.

          [ Zpět ]
          Datum: 03.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Pokud máš slušnou odpruženou vidli a koupíš si polstrovanou brašnu na řídítka, neměl by vzniknout problém. Myslím, že takový brašny najdeš na www.sportarsenal.cz. Vozil jsem na pevný vidli v řídítkový brašně Praktiku a nic se jí nestalo, ovšem ta byla promitivní bez elektroniky. Ruksak mi neseděl, neumím si s ním představit ani dvouhodinovej vejlet. Taky jde o to, jakej máš foťák, nějakej prcek se ti klidně vejde do kapsy. Zrcadlovka sotva. Řídítková brašna se mi skvěle osvědčila nejen na foťák; nechal jsem si ji ušít podle vlastního návrhu. Akorát plně naložená drobet fušovala do řízení kola, ale na to jsem si zvyk.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2006
    Autor: abernathy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      Aha, asi jsem v tom fofru, jak jsem to v práci psal, zapomněl na dvě celkem důležitý věci. Za prvé nemám kolo s odpruženou vidlí a za druhé nemám kompakt, teď jsem upgradoval na klasickou zrcadlovku. Mám právě dojem, stejně jako ty, že mi ten batoh bude trochu vadit, nejsem na to zvyklej.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Ahoj.
    Kdyz jedu nejakou dalkovou akci, tak mam fotak v brasne na riditkach... Ale kdyz vyjizdim na jedno odpoledne, tak urcite beru batoh. Je to prijemnejsi. Sice je to blbe kvuli foceni, ale i to se da vyresit. Ja mam teda smulu, ze taham bud velkou zrcadlovku a nebo tezkou Prakticu s objektivama:-) Ale jestli mas kompakta, tak Arsenal ma takovou sikovnou brasnicku, ktera se pripevni na predstavec....kompakt by se tam mohl vejit...a kdyz to vypolstrujes necim mekkym, tak by asi nemel byt problem.
    A jestli tahas podobne harampadi jako ja, tak by bylo mozna dobre premyslet o specialnim batohu pro fotografy. Taky o tom uvazuju. Lowepro, nebo jak se ta firma jmenuje, dela sikovne batuzky...ale jsou pomerne drahe...

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      Ahoj, takže ty pro změnu považuješ za pohodlnější batoh, nepletu-li se? Druh foťáku jsem objasnil v předchozím příspěvku, na jiný harampádí to nechci, takže asi spec. batoh pro fotografy asi nebudu hrotit:-). Od Lowepro mám na foťák brašnu, teď jsem zjistil, že mají i stránky:-), tak to taky prohlídnu.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Vrátil jsem se k focení nedávno. Koupil jsem si maličký pentax (píšou, že je outdoorový, fakt je že fotí i pod vodou). Za ideální způsob přepravy považuji malou kapsičku na popruhu baťohu. Je okamžitě dostupná a pohotově z ní foťák vytáhneš. Když jsme si to porovnali s kamarádem, který vezl na stejné akci baťoh v batohu tak to bylo jako kdybychom každý jeli jinudy, jemu se prostě nechtělo sundavat batoh v náročných místech a já snadno vždycky pro foták sáhnul. no a tohle kriterium považuji za nejdůležitější, absolutní pohotovost foťáku. Že jde o batoh Deuter a kapsičku na foťák také Deuter nemusím snad zdůrazňovat. Jinak jsem po dlouhých letech všech možných pokusů došel k závěru, že jízda s baťohem na zádech chce sice zvyk, dobrý batoh a občas protáhnout záda, ale pak je to to pravé. Co máš ostatně proti pozvednutí horního objemu?

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (mirek)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      Hmm, já bohužel malou kapsičku použít nemůžu. Koupil jsem klasickou zrcadlovku, takže potřebuju prostoru krapet víc. Mám zase výhodu, že většinou jezdím sám, trasy tak nějak do 80 km, což je zvládnutelný za půl dne klidný jízdy, takže si můžu zastavit kde chci a na jak dlouho chci a nemusím na sebe čekat, až si ten blbec něco vyfotí:-)) Pohotovost považuju pochopitelně taky za důležitou, zase ale si myslím, že bych si SNAD zvyknul i na ten batoh, protože bych nerad novej foťák natřásal někde v brašně, leda bych jí ještě nějak dodatečně vystlal.
      Proti pozvednutí horního objemu (u něžného pohlaví) samozřejmě nemám zhola nic, ale nechtěl jsem sklouznout do týhle úrovně, ale dozvědět se něco zajímavýho k tématu, na který jsem se ptal:-).

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

             

        Zkus se zeptat na otřesuvzdornost foťáku nějakýho experta, kterej tomu rozumí. Stejně bych ho ale zabalil i s futrálem do igelitovejch bublin a vystříhal se skotačení po rozmydlenejch cestách, neřkuli v terénu. Pak by ses nemusel otravovat s ruksakem. Dobrá rada nad zlato, co? :-)))

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2006
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

               

          Voni sou hlava, pane vachmajstr:-))) (Ale to už jsme spolu myslím jednou probírali), máš recht, a mě to v průběhu dne taky napadlo, napsal jsem přímo na Nikon. cz, tak uvidím, co mi odpoví. S tím balením do igelit. bublin máš na mysli do batohu nebo do řídítkový brašny?? Asi spíš tu brašnu, že jo. Samozřejmě že když pojedu s foťákem, tak si uvědomuju, že ho vezu, a nepletu si kolo s Hummerem:-). Krom toho jezdím tak 60 - 70% asfalt různých kvalit, 20 - 30% šotoliny a ten zbytek je terén, spíš ale lehkej, nemám zas taky úplně super kolo, vím, že má jistý limity průchodnosti terénem:-) Možná by to vyřešilo lepčí kolo, ale o tom zatím neuvažuju. Nemůžu. Ne že by se nenašel financ, ale prostě ho nemám kam dát, a upřímně řečeno, nemám důvod se současnýho Authora zbavovat.

          [ Zpět ]
          Datum: 25.02.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

                 

            Všechny moje názory v tomto tématu nají základ v odporu proti ruksaku (na kole, jako pěšákovi mi nevadí). S těma bublinama jsem myslel samozřejmě na brašnu, ale počkej, co ti řeknou z Nikonu. Když brašnu solidně naplníš, tak bude foťákovi jako v bavlnce. :-) A lepší kolo kvůli foťáku? Maniakální.

            [ Zpět ]
            Datum: 25.02.2006
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

                   

              Z ceskeho zastoupeni Nikona obdrzis jen povsechne reci. Na tuto otazku ti nikdo poradne neodpovi. Vybrace fotakum skodi. Bohdan Holomicek sveho casu vozil Pentaxe v prihradce palubni desky a povolili se mu sroubky a fotak sel do generalni opravy. Novy digitaly ale maji mnohem mene mechanickych dilu a i tech sroubku. Nejlepe je fotaku na tele, protoze to taky nejvic chranis. Ja vozim Leicu v ledvine na zadku. Zvykl jsem si a jsem spokojen. Je to takovy kompromis mezi batohem a brasnou a nepoti se zada. Jednou jsem ale taky na zada spadl, fotak to nastesti vydrzel.

              [ Zpět ]
              Datum: 27.02.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (LOBO)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

                   

              Mno. Jak to tady tak čtu, bude to naozaj složité rozhodování. Odpověď z Nikonu jsem už obdržel, pán z firmy mi dle jeho osobního doporučení radí batoh, dokonce přihodil i odkaz na jakousi firmu Tamrac, to je výrobce fotobatohů a tašek. Doporučil mi řadu Velocity:

              http://tamrac.ekgfoto.cz/katalog/index.php...

              Co jsem na to tak zběžně koukal, maj to celkem pěkně udělaný(stránky), akorát se nemůžu dopátrat cen, asi to nebude zrovna málo.
              PS.: poznámka o lepším kolu byla samozřejmě v rovině čistě teoretické, spíš pro pobavení publika:-))

              [ Zpět ]
              Datum: 28.02.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

                     

                Takže jseš v pěkně prožluklý situaci. Jediný, co mě ještě napadá a co bych udělal já, je spojit se s redakcí Vela nebo Cyklotúristiky, požádat je o adresy publikujících cestovatelů (Haselhuhn, Lebloch...) a s nimi to probrat. Nebo s těma, co napsali knížky o cykloputování (Třetina, Pustina, Vlasák...). Nic víc už z mozkový kůry nevydoluju. Dobro došli.

                [ Zpět ]
                Datum: 28.02.2006
                Autor: abernathy
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

                       

                  Bať, bať, situace na bejka. Nu což, koupím batoh za xx peněz, a za měsíc zjistím, že to nejni vono, tak koupím brašnu za xy peněz. Anebo naopak:-)) To je holt riziko podnikání:-)

                  [ Zpět ]
                  Datum: 28.02.2006
                  Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    To je velice zajímavá otázka. Pokud vozíš zrcadlovku, pak nezbývá než doporučit batoh. Je to sice nepraktické, ale na zrcadlovku bych do přední brašny, navíc na kole s neodruženou vidlicí, nedával. Kamarád vozí (nebo spíš vozil než to vzdal) zdrcadlovku ve velkoobjemové ledvince, ale rozhodně to není pohodlné.

    Sám nemám rád baťoh na zádech, neb se pod ním vypotím jak v sauně. K tomu chci mít foťák neustále po ruce. Proto jsem vzdal pořizovat zrcadlovku (ač bych rád) a upřednostnil jsem solidní kompakt. Používám řídítkovou brašu RIX od OK BAGu (http://www.okbag.cz/shop/), do které ukládám foťák Olympus C5060WZ do měkkého. Mám odpruženou vidlici a nikdy se mi s foťákem nic nestalo.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      No vida, odpověď k věci, tak to má být, dík. (Samozřejmě nezanedbávám ty ostatní.) S důvodem, proč ne batoh, mi jaksi mluvíš z duše.-) Vozit zrcadlovku v ledvince bych si asi nedokázal představit už vůbec. Pořízení zrcadlovky mi doporučil kolega v práci, kterej bych řek, se celkem vyzná. Byl pravil, že je to proti kompaktu nebe a dudy, myslím, že měl pravdu. Jak už jsem informoval, dneska jsem psal přímo na Nikon, jak je to s odolností. Po neděli poinformuju, co mi odepsali.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

             

        Také bych rád jezdil se zrcadlovkou. Ale protože v drtivé většině případů fotím na cestách na kole, tak bych ji nevyužil. Já jsem se svým foťákem naprosto spokojen, mám k němu předsádky i fitry a dokážu s ním na akcích dělat momentky, což by bylo se mi se zrcadlovkou nevedlo. Z přední brašny ho dokážu doslova "tasit".

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

             

        chápu proč sis vybral zrcadlovku, taky ji mám, ale na kole je to problém. ted si tak říkám jestli si qůli focení na kole nějakýho skřeta (majitelé kompaktů prominou:-)) nepořídit. nicméně zatím tahám tu zrcadlovku. ani v brašně na řidítkách, ani v batohu ale pořídil sem si "malý" pouzdro, určený na zrcadlovku se širokym popruhem přes rameno. ten mám hodně zkrácenej a foták mám před sebou, vlastně na prsou protože jak sem sehnutej nad řidítkama tak se ze zad klouže a nevíc když se celej den potíš tak myslim že by to časm prošlo i dovnitř. tímhle řešením eliminuješ nevýhody brašny i batohu, tedy není to natřásaný jako v brašně a nemusíš sundávat batoh když chceš fotit. nebudeme si nic namlouvat, ten kdo má kompakt zastrčenej v kapse trenýrek bude pohotovější ale nám zrcadlovkářům je nevnutěj:-o)
        nikomu nenutim, chápu, každej máme vlastní pohled:-)

        [ Zpět ]
        Datum: 27.02.2006
        Autor: vette
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      Tímto způsobem vozím Olympus C4040 nebo Canon A95. Několikrát mi kolo s tim Olympusem spadlo. Nikdy se foťáku nic nestalo (uff).

      [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2006
      Autor: Marco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

             

        Takže jestli jsem správně chytil vlákno, reaguješ na příspěvek z 25.2.16:53, Jára Krejčí, a kloníš se k brašně.

        [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Kamarád tohle řešitl také a nakonec si svépomocí ušil měkkoučkou taštičku potřebné velikosti na krk a ještě má jeden popruch který zapne přes záda, aby mu taštička nebrnkala o řidítka. Drží mu perfektně a nikde natlačí.

    http://www.bbcc.cz/hist/2004/0409Dvojmo/040410...

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Ahoj, nemam rad batoh na chrbte (lebo sa pod nim potim) a fotak nosim v prednej brasni (ale nie je to zrkadlovka). Mam vsak len kompakt (lebo inak ako automatikou aj tak fotit neviem) ale som rad, ze ho mam poruke. Uz dvakrat sa mi dokonca podarilo urobit zaber priamo za jazdy, lebo sa mi nechcelo zastavovat. Na zrkadlovku asi treba kupit do prednej tasky este nejaku polstrovanu vlozku. Myslim,z e to vacsina vyrobcov prednych tasiek ponuka (Sportarsenal, Pigeon, Junk). Nevyhoda bude, ze tazky fotak v prednej taske bude robit trochu problemy pri riadeni(treba si na to zvyknut). Tak som si zvykol na fotak v prednej brasni, ze teraz na bezkach mam problem s tym, ze nemam fotak po ruke ( a pritom ho mam zaveseny na krku). Musim si rozopnut bundu , dat dole rukavice a to vzdy trva,takze sa mi stane, ze niektore zabery ozeliem (hlavne ma stve ked urobim zorar zaberov z vyhliadky zbalim sa vystartujem a o desat metrov dalej za zakrutou je este krajsi vyhlad). Na bicykli tento problem nemam , fotak viem vybrat este za jazdy.Lenze ako som uz vyssie pisal ja som mozno specialny pripad, nazoaj neviem fotit a tak nahradzam kvalitu kvantitou (nejakym zazrakom predsa len sem tam vyjde dobra fotka)

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Já mám elektronickou zrcadlovku Sony F828, je to veliký a skoro kilový miláček a na normální vyjížďky ho vozím na zadním nosiči v malé tašce od Authora (tady ho mám vystlaný tričkem a zašprajcovaný větrovkou aby nelítal). Pokud jedeme "na těžko" a vzadu mám veškeré živobytí, tak používám běžnou tašku od Hamy, kdy mám popruh přes rameno namotaný na řídítkách a na tom upevněnou tu tašku. Při návštěvách hradů, zámků nebo při občerstvovacích zastávkách jen odepnu poutka a tašku nosím v ruce. Projela jsem tak půl republiky a foťák přežil i jeden můj pád, když jsem se včas nevyhákla z SPDéček. Teď se chystám pořídit si "lepší" tašku od Pigeonů na řídítka s vložkou pro fotografickou techniku.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.02.2006
    Autor: AnnaK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Já osobně batoh na zádech moc nemusím. Brašna řidítka není špatná, ale od rychlosti 25km/h je dosti velkým odporem vzduchu, ale pro mně je to menší zlo nežli ten batoh. Osobně jsem to řešil tou brašnou na řidítka a vystlal jsem jí latexovou pěnou (něco jako molitan). Případně ještě pod ní můžeš dát bublinkovou filii. Určitým řešením je ještě malá brašna na nosič, ale tak jsou ty vibrace podstatně tvrdší. Dal bych pod to alespon 3cm latexu.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2006
    Autor: Dan
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      Odpor vzduch mě moc netrápí. 25-tku s naloženým kolem tak často na cyklocomputru nevidím :-). Přes brašnu na řiditka manželka ušila šusťákový návlek. Pokud hrozí déšť tak navlíkám. V brašně ještě vozím dva nebo tři mikroteinové pytlíky (ze sámošky). Když to vypadá opravdu zle, je to poslední záchrana pro miláčka.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.03.2006
      Autor: Marco
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Premyslel jsem, jak vozit sve milacky (fotoaparatky) a koupil jsem si brasnu od OKBagu na riditka a po prvni vyjizdce jsem zjistil, ze se mi brasna mirne protaci na riditkach a klesa do jine roviny, nez jsem ji nastavil. Takze se v zaveru opira o ram kola a dostava vic otresu, nez kdyby byla chycena jen plastovou objimkou k riditkum... Dodavam, ze jsem to utahl dost pevne, pak uz jsem mel strach, ze to strham, gumove podlozky jsem tam mel samozrejme taky...
    Jinak, kdyz jsem jel na tezko s brasnama, tak klasickou zrcadlovku jsem mel v bocni brasne nahore a zvladala to v pohode, i obcasne polozeni na zem :-(, otresy, vymoly a jine radosti

    [ Zpět ]
    Datum: 01.03.2006
    Autor: myshak
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Při výjezdu mám svůj OLYMPUS 4000 v brašně na řidítkách, ale už tak po dvou fotkách zůstává na krátkém popruhu na krku. Z hlediska pohotovosti a ochrany před otřesy je to ideální poloha. problémy ovšem může v extrémních situacích dělat kapající pot. Zrcadlovku jsem takhle vozit nemohl. Byla těžší a popruh dřel kolem krku.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: Peldy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    ahoj, nemam rad batohy a tak mam brasnu na riditkach,fotak je v ni a nebo a to casteji v zadni kapse v dresu.to je asi pro maly fotak nejpohotovejsi.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (1j)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      zkus i tady:

      http://www.bike-forum.cz/forum/60644/0/forum...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2006
      Autor: james74
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      zkus i tady:

      http://www.bike-forum.cz/forum/60644/0/forum...

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2006
      Autor: james74
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

             

        Díky za tip, mám vytištěno, prostuduju. Uvidím, co z toho vyleze za poměr. U mě už to teda vyhrál batoh, objemem jsem sice musel krapet přitvrdit, než těch pár litrů, co jsem psal zpočátku. Foťák padne do batohu jak prdel na hrnec. Kvůli otázce pocení zad jsem nakonec zvolil variantu s takovou tou plastovou výztuhou mírně do oblouku a přes to jako tětiva napnutá jakási síťka, která sedí na zádech.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

               

          Jo takový baťoh mám, je dobrý. Já se stejně ale zapotím, minimálně v místě pásu, kde na tělo přiléhají výstelky.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.03.2006
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

                 

            Hmmm, tak to si mě v první polovině potěšil a ve druhý už míň:-)) Ale to už snad nebude tak hrozný, předpokládám, že ho budu občas (asi dost často) sundavat, protože nemám tak ohebnou ruku, abych si za záda do batohu pro foťák šáhnul - odzkoušeno s téměř vykloubeným ramenem:-) - tak v přestávkách na focení budu zároveň sušit ramena a pas :-). Ale to už je prostě daň za pohodlí foťáku, to bych musel mít výstelky proti pocení i v popruhách, a v tomto směru už úloha nemá řešení:-).

            [ Zpět ]
            Datum: 18.03.2006
            Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Já vozím zrcadlovky v řidítkové brašně už spoustu let v pohodě, na Favoritu. Chce to mít jí ale ještě ve fotobrašně. Mám Nikon D70 a Sony F717.
    Jinak myslím slušnýí brašny na řidítka jsou na Sportarsenalu

    [ Zpět ]
    Datum: 31.05.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Haldař)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

           

      Dík za názor. Já už jsem to vyřešil tím batohem, přeci jenom mi to přijde pro klasickou zrcadlovku tak nějak šetrnější, i když to na cestě trochu (někdy trochu víc)zdržuje. Ale pomalu se začínám v těch časech "tasení" zlepšovat:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 31.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (mira.l)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Tamrac- model Velocity, tuším, že je ve 4-5 velikostech. Na zrcadlovku jak udělaný. Dá se bez problémů nosit i mimo kolo. Já vozím zrcadlovku, jak už tu taky někdo psal v tzv. pistolovém pouzdru od fy. Lowepro.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (frantisekhk)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Já používám brašnu od Sportarsenalu a naprostá spokojenost.Můžeš se na ni podívat na www.cyklobanda.com v rubrice " Od Vás pro Vás" je podrubrika něco o yarisově konzole na přední světlo a je tam i ta brašna pěkně vyfocená

    [ Zpět ]
    Datum: 01.06.2006
    Autor: yaris
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    K těmto foťákům se velice hodí tašky značky Tamrac. Zkuste se podívat například sem http://fotonka.cz/manufacturer/tamrac Velice pěkný web ve kterém se dá najít vše opravdu levně.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.09.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -6
  • Re: Batoh nebo brašna na řídítka?

         

    Já vozil bez problémů a nějakých následků foto Practika i s objektivy v brašně na nosiči nad předním kolem(neodpruženým)přes pět let. Přežilo to bez úhony i cesty necesty Rumunskem,dvakrát pád. Brašna je podobný typ jako SA, položená na nosiči a uvnitř naspod dvě vrstvy bublinkové folie

    [ Zpět ]
    Datum: 29.09.2011
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

232 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024