reklama

sedlovka

Ahoj,jaké máte zkušenosti s těmito sedlovkami http://www.axit.cz/D119663-sr_suntour_odpruzena...://www.axit.cz/D118221-xlc_odpruzena_sedlovka_comp_sp-s07-.html Díky za vaše názory a připomínky

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.08.2014
Autor: davido

Nejlépe hodnocené

1 hlas
    • Re: sedlovka

           

      Sedlovku XLC neznám. Suntour NCX používám už několik let. Pokud ti nevadí vyšší váha sedlovky a máš radši měkčí a tlumené rázy do sedla a zad, tak určitě dobré. Ale jako všechno pohyblivé vyžaduje občasnou údržbu a ochranu proti nečistotám a pak slouží dobře. Jediná slabší věc tam jsou ony plastové dorazy, které vydrží tak 2 roky (podle váhy cyklisty), ale třeba to už mezitím nějak vyřešili lepším materiálem nebo nějakou změnou, protože jak koukám, tak sedlovka je výrazně dražší než bývala. Ty platové dorazy se jinak dají snadno nahradit.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.08.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sedlovka

             

        Moc to vychytané není - plastové dorazy jsou pořád. Vylepšením je pouze to, že strany jsou kryty plastovými krytkami - o jednu jsem ale zachytila nohavicí kalhot a urvala se, takže nic moc.
        A pak už se nedělají dvě varianty pro vyšší a nižší váhu, ale je jedna sedlovka, do které se pro vyšší váhy nad 90 kg vymění pružina. Tu si k tomu ale musíš dokoupit asi za 170,-

        Jinak jsem ale s touhle sedlovkou maximálně spokojena. Zejména když mi ronda vždycky na srazu sedlovku promázhne anevržu :o)))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.08.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: sedlovka

               

          kdo maže ten jede,) koukal jsemi na jiné sedlovky cca 500kč,ale to asi nebude mít dlouhého trvání(podle toho co jsem četl ve starších diskuzích),a potom ty cca 3000 mi přijde poměrně už dost drahé a nejsem si jist poměrem výkon-cena.ten suntour je asi rozšířenější,asi by byl dobrý i ten neoprenový kryt.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.08.2014
          Autor: davido
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: sedlovka

                 

            U první jsem na to kašlala, ale teď už neoprenový kryt mám. Pomůže to proti zanášení prachu, ale nic víc. Na vrzání to vliv nemá :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.08.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: sedlovka

                   

              mazání je běžná udržba kola,)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.08.2014
              Autor: davido
              Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: sedlovka

                     

                Hele, nejdřív si tu sedlovku rozeber a pak ftipkuj...

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.08.2014
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: sedlovka

                   

              Neopren je málo. Zkus omotat vlněnou šálu, přes tu by to vrzání už nemuselo být slyšet ;-)

              Ten neopren je kvůli svinstvu dost důležitý. Ale stejně je potřeba sedlovku jednou za čas rozebrat, vyčistit a namazat. Jinak se vydírá, zadírá, vymačkává nebo praská. Já na ní víceméně kašlal a odešla po šesti letech. Rozumná péče by jí určitě pár let přidala.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.08.2014
              Autor: ronda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: sedlovka

                     

                Právě, péče je potřeba, takže prosím, prosím, já se na srazu zase přihlásím :o)))

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 16.08.2014
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: sedlovka

             

        Tohle počítání na roky je k prdu, Lelku.
        Předpokládám, že když Ty píšeš 2 roky, tak je to nějakých 15 tisíc km. To je údaj, který pomůže v rozhodování.

        Mám NCX taky, asi 6 tisíc, funguje zatím ok.
        Musí se mazat, jinak vrže. Jiný problém jsem neobjevil, ale nejezdím blátem, když nemusím.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.08.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: sedlovka

               

          Hlídej si vymačkání plastových futýrek. Pak už ocelové čepy berou z hliníku a sedlovka jde do háje. Futýrka jdou určitě nahradit, ale dneska už vím, že silonem NE (slepá ulička :-) Silon nejspíš časem zbobtnal, utáhnul se v díře i na čepu a nakonec na jednom hupu se mi sedlovka úplně rozlomila. Čep musí ve futýrku pořád běhat volně, futýrko v díře musí sedět.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 17.08.2014
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

312 cyklistů (10 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024