reklama

Na kole přes Semmering

Když se řekne Semmering, tak se každému pravděpodobně vybaví mýtická železnice postavená v předminulém století přes průsmyk Semmering kousek pod Vídní. Ve své době představovala ambiciózní inženýrskou stavbu a byla vůbec první horskou železnicí v Evropě. Semmering si můžete prohlédnout různými…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 15.08.2014
  • Re: Na kole přes Semmering

         

    Když se řekne Semmering, tak mě se v prvé řadě vybaví auto Laurin a Klement, hrabě Kolovrat a závody o krále vrchařů. Pak si možná vzpomenu na lyžařské pohárové závody.
    A teprv někdy před 3 lety jsem zjistil, že tam vede také docela zajímavá železnice.
    Ale je pravda, že tam je v okolí plno pěkných silniček a cest pro příjemné ježdění.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.08.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Na kole přes Semmering

           

      Já to mám přesně obráceně, o těch autech slyším poprvé v životě. I proto, že slovo semmering se používá ve spojení se železnicí jako obecné vyjádření "kopcovitosti, mostovitosti a tunelovitosti" např. pražský semmering (trať ze Smíchov-Tajné nádraží do Zličína), saský semmering (trať Bad Schandau - Sebnitz), narazil jsem i na označení lužický semmering (traťě Č. Kamenice-Jedlová, Svor-Jedlová)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.08.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole přes Semmering

             

        Ještě bych zapomněl na teplický semmering - trať na Moldavu.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2014
        Autor: petrp
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole přes Semmering

               

          A ještě samozřejmě slezský semmering - trať Hanušovice - Jeseník (úsek Branná - Ostružná - Ramzová - Horní Lipová - Lipová Lázně) ;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.08.2014
          Autor: hekynen
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole přes Semmering

               

          A ještě německá Wikipedie uvádí trať Karlovy Vary - Johanngeorgenstadt jako Krušnohorský semmering.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.08.2014
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Na kole přes Semmering

             

        Dědeček automobil tě míjel? :-)
        Já ji četl několikrát od jejího prvního vydání v 66. roce.

        Já mám Semmering právě spojený jen s klikatící stoupavou silnicí do nebes.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.08.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Na kole přes Semmering

               

          To mě fakt minulo. Znám jen ten titul. Budu si muset doplnit vzdělání.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.08.2014
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Na kole přes Semmering

                 

            Vždycky jsem měl rád staré vozy a veterány a příběhy kolem nich a tak jsem tu knížku vždy s chutí shltnul. Dobře se to čte a zvlášť když se alespoň trochu něco ví o historii aut, motocyklů a strojích, které v té doby byly.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.08.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Poskytujeme finanční služby

Hledám: Poskytujeme finanční služby
dnes
Zkoušeli jste získat úvěr od bank bez úspěchu? Potřebujete nutně peníze, abyste se dostali z dluhů? Potřebujete…

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

397 cyklistů (9 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024