reklama

přestavba treka na MTB

Dotaz: Mám slušně vybaveného treka (vzduchová vidle, hydry kotouče, upravený převodník). Na delší cesty jsem přešel na tříkolu a tak pro tohle kolo nemám uplatnění. Napadlo mě na něj dát nějaké MTB pneu 29 - vejít by se měly a získat tak v podstatě velký 29 bike. Je to dobrý nápad, nebo je ještě něco, co bych měl udělat nebo změnit - nebo je to celé nesmysl? Díky za rady a zkušenosti.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 10.08.2014
Autor: JNSK
  • Re: přestavba treka na MTB

         

    Klidně to udělej. Já mám na kole blatníky,takže mi tam vlezlo max. 47-622 pneu-28x1,75,ale bez blatníků tam vleze min 50-622 možná až 60-622

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2014
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přestavba treka na MTB

           

      Jestli chceš půjdu to do sklepa změřit,kolik místa tam zbývá při pneu 47-622 a můžeš si domyslet co tam vleze maximálně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.08.2014
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přestavba treka na MTB

             

        Tak jsem to změřil a pokud máš trekový rám s vidlicí,tak to odhaduji na max. rozměr 50-622. Mám 47-622 a volné místo nad pneu je cca. 15mm. Ta fotka zkresluje,volné místo mezi blatníkem a pneu je cca.5-6mm

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.08.2014
        Autor: magic1000
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: přestavba treka na MTB

               

          Ještě jsem zapomněl. Mám tam ovšem silniční hladké pláště. Drapáky mohou vyplnit místo více,takže jako rozumný kompromis bych tipoval rozměr 47-622. Maximálně toto http://www.koloshop.cz/pneumatiky,-plaste-mtb... větší už dost těžko.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 10.08.2014
          Autor: magic1000
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: přestavba treka na MTB

                 

            Dík za rady. Já tam mám rozměr 622x47, s blatníky je to na knop. Když je vyhodím, bude tam ještě tak 12 mm navíc, ale žádný velký balon se tam asi stejně nevejde. Asi si budu muset nějaký plášť půjčit a vyzkoušet ho, co s rozměrem udělá vzorek nevím.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 10.08.2014
            Autor: JNSK
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přestavba treka na MTB

         

    Rám a vidlice pro tzv. 29 horská kola mají malinko jiné rozměry než trekový rám. Takže pokud se spokojíš s max. rozměrem 50-622 tak ano,ale do MTB 29 se rvou i 29x2,4 což je 60-622 a ten tam nevleze zcela určitě.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 10.08.2014
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: přestavba treka na MTB

         

    Mimo plášťů (mám na crosu 47-622) můžeš i poladit převodník. Dal jsem si nejmenší placku 22z a přehazka to skousne, jen na "španěla" největší-největší, je řetěz úplně natažený, ale ten se stejně normálně neřadí. Chtělo by to vyzkoušet, já to riskl a vyšlo. Ale kup klidně ocelový převodník, dural (gebhardt) mi tychle odešel) a rozdíl váhy je u malého v gramech.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.08.2014
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: přestavba treka na MTB

           

      Jo, to funguje, nechal jsem si tam 22z převodník dát už při koupi místo původního 26z a je to sakra rozdíl. Teď už potřebuju jen zjistit, jaký největší plášť tam vleze, když vyhodím blatníky.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 13.08.2014
      Autor: JNSK
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: přestavba treka na MTB

             

        A jaký si přeješ tam mít? Opravdu až 29x2,4(60-622) U treka vzadu už hrozí dotek s příčkou a držákem blatníku. MTB 29tam mají trošku víc místa.Ale možná tam na fest vleze i 60-622.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 13.08.2014
        Autor: magic1000
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
včera
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

340 cyklistů (11 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024