reklama

Do Cuxhavenu - část II.

Víkendový Magdeburk
Ležím na zemi a zjišťuji, že nemohu stát. Vůbec nemám tušení, jak se to stalo. Okraj cyklostezky tvoří kolejnice, která tady zůstala po nějaké vlečce, nějak se mi podařilo na ní uklouznout, ale jak jsem se na ten kraj dostal, nevím. Holky mě odtahují stranou, vyndavají do trávy…

[ Celý text ] [ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 29.07.2014
Autor: petrp
  • Re: Do Cuxhavenu - část II.

         

    Váš nedojezd k moři možná mrzí víc mě, vy jste si užívali náhradní variantu, asi to tak mělo být, nakonec jsi na kole dojel skoro až domů. Taky tu Labskou kouskuji :)
    Zajímavá místa na fotkách. Růžový zámek nesmí chybět. Dík za info - nevyčetla jsem z cedule, proč je uzavřen les u Kulturinsel. V červnu jsem právě už taky objevila odbočku před Görlitzem mezi baráky nahoru, my jsme asi v půlce kopce odbočili doleva.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2014
    Autor: Quatsch
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Cuxhavenu - část II.

           

      Já jsem byl hrozně překvapen, že ještě v roce 1992 byl zámek jen soubor obvodových zdí. To jsem až do této cesty nevěděl.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Cuxhavenu - část II.

         

    Loni jsem jel Nisu Odru opačně k Baltu a trefil mě jediný, zato totálně prochcaný den a noc - a taky v Rothenburgu. Vypadá to, že kdo tudy jede, měl by si to naplánovat tak, aby tudy profrčel co nejrychlejc :)

    Ale proč píšu - pochopil jsem to správně, že asfaltujou zrovna tu příjemnou hliněno-štěrkovou lesní cestu zábavnou množstvím zatáček a hupů, která vyústí u kláštera Marienthal? Fakt zrovna tuhle? :(

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.07.2014
    Autor: 7seconds
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Cuxhavenu - část II.

           

      Ano, přesně tuhle asfaltují.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 29.07.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Cuxhavenu - část II.

             

        No tak to jsou teda hňupové, taková škoda :(

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.07.2014
        Autor: 7seconds
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Cuxhavenu - část II.

               

          Tak tady máš důkaz, že to s tím asfaltováním fakt myslí vážně. 2. fotka 12.7.2014 9:56 (to jen jako důkaz, že je to skoro čerstvě nafoceno, vrátila jsem se před týdnem), je tam kousíček toho asfaltu vidět. Ráno se po tom jelo docela hezky. Den předtím v noci (půlnoci) za Rosenthalem, než jsem dojela k tomu Rastpatzu, jsem si po dešti připadala na té původní přírodní, jak na klouzačce. Ovšem mělo to svoje kouzlo, na které budu vzpomínat. :-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 30.07.2014
          Autor: BuLenka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Cuxhavenu - část II.

         

    Tak jsem právě dorazila domů - po pětadvaceti hodinách na železnici a celkem šesti přestupech v Německu a dalších třech u nás a po smytí potu z cest se nejprve vrhla sem...
    Až se dospím, tak se snad taky dostanu k popisu naší části výpravy.
    Zatím jen díky petrpovým za iniciaci akce, i když jsme se nakonec v těch prvních dnech potkávali sporadicky a pak už z popsaných důvodů vůbec ne, nebýt jich, sami bychom se takhle nevypravili.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 30.07.2014
    Autor: Ifča
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Cuxhavenu - část II.

         

    No potěš. Jsi v pořádku?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 31.07.2014
    Autor: básník
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Cuxhavenu - část II.

           

      Včera jsem byl pro jistotu u ortopeda. Je to vše v pořádku, prý pokud to do měsíce nepřestane bolet, tak mám přijít znovu.

      Pozitivní na té cestě bylo mimo jiné to, že jsem zjistil, že podél Nisy je to hezčí než jsem si pamatoval.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 31.07.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Do Cuxhavenu - část II.

         

    Tak jsem to konečně pročetla. Ale musela jsem si nakonec najít i automapu Německa, abych mohla prostudovat, kudy jste to jezdili.

    Moc pěkná cesta, jen co je pravda.
    Zvažuji také cestu podél Labe, ale když jsem tak četla, že to vlastně podél Labe ani moc není, tak nevím, nevím. Ale uvidíme. Letos to nehrozí - to mě lákají jen ty Drážďany a Česko-Sasko z Německé strany.

    Prosím tě, kolik jste to nakonec najeli kilometrů?!?

    A co to koleno?!? Už dobrý?!?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.08.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Do Cuxhavenu - část II.

           

      Kilometrů jsme nakonec najeli 682. Noha pořád zlobí. Lepší se to, ale jen velmi plíživě.

      Uvidíme co Ifča, jestli ta část z Mgburku není víc podél vody.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 08.08.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Do Cuxhavenu - část II.

             

        Hmmm, tak to je slušná porce km.
        Jsem docela zvědavá na konfrontaci s Ifčinou trasou.

        Hele a nechal sis tu nohu vyšetřit i tady u doktora nebo už si se na to vykašlal?!?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 08.08.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Cuxhavenu - část II.

               

          Ano, nechal. Už jen proto, že to 14 dní po úrazu pořád bolelo, což mě překvapilo, tak jsem raději to předhodil místnímu ortopedovi.

          Jinak těch km bylo 435 před pádem, 247 poté. Moje choť tvrdila, že staří sudeťáci říkají, že bolavá noha se musí rozhýbat. ;) Ne, ten nápad jet zpět na kole, místo toho jet rovnou vlakem domů byl můj. Hrozně mě žralo pomyšlení, že jsme s velkou slávou odjeli a za týden bychom byli doma s tím, že jsem jenom spadl z kola.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2014
          Autor: petrp
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Cuxhavenu - část II.

                 

            Jo, tak tohle znám.
            Tak zdárně srůstej :o)))

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Do Cuxhavenu - část II.

               

          No - blog jsem nenapsala v prvním nadšení celý jedním zátahem a teď už mi to jde jak psovi pastva...
          Ale aspoň jsem si konečně pospojovala denní záznamy, takže celá trasa je tady:
          http://www.bikemap.net/cs/route/2741602-labska/
          Ale jestli byla víc podle vody? Já ti ani nevím, ono mi to už jaksi splývá...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 08.08.2014
          Autor: Ifča
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Cuxhavenu - část II.

                 

            Pěkný, díky.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 08.08.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Do Cuxhavenu - část II.

                 

            Dotaz....čím zaznamenáváš trasu ? Já používám záznamníky Holux a výstup z nich je jenom na Google maps....a to já nechci :-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 09.08.2014
            Autor: highlander
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Do Cuxhavenu - část II.

                   

              Mobilem s GPS. Mám aplikaci "Sportypal", ale myslím, že různé Sporttracker, Endemondo atd. fungují stejně. Do bikemap jsem to pak přetáhla přes export-import gpx formátu.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 10.08.2014
              Autor: Ifča
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

350 cyklistů (12 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024