reklama

Jak vytvořit "cyklostránky"

Omlouvám sem, že sem zařazuji necyklistické téma. Chceme si s Burískem založit vlastní webové stránky. Hlavně bychom na nich chtěli prezentovat foto z cyklo- a jiných akcí tak, aby si je mohli prohlížet a popř. stahovat ostatní účastníci těchto akcí. A protože se na "Nakole" objevují autoři či majitelé velmi pěkných stránek, prosím je o radu:
1. Na jakém serveru doporučujete stránky vytvořit?
2.Jaká je finanční náročnost provozu takových stránek?
3. Ještě něco důležitého bychom měli vědět?
Děkuji všem, kteří pomohou alespoň nějakou radou.

[ Zpět ]
Datum: 22.02.2006
Autor: Burajda
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Já mám doménu na www.pipni.cz. Prioritně jsem chtěla doménu, nechtěla jsem poddoménu.
    Domena "cz" je poněkud finančně nákladnější a moje byla naštěstí obsazená, takže jsem sáhla po levnější variantě "com" - s free místem 0,5 GB platím 200,-- Kč bez DPH za rok. Za větší prostory jsou příplatky, ale rovněž únosné.
    Registrace a zprovoznění trvalo 2 dny a za celé 3 měsíce se stalo pouze dvakrát a na krátkou dobu (cca 1 hod), že doména vypadla (a navíc o víkendu).
    No a pak se už jen rozhodneš v čem chceš stránky zpracovávat - já jsem PC uživatel a tak dělám ve FrontPage - ano, omlouvám se všem počítačovým expertům, přispívám panu Gatesovi nepatrným obolusem na jeho konto :o)))
    Nicméně občas sáhnu k nějaké té úpravičce už i do html formátu. Někdy je to opravdu rychlejší.
    Pro tvorbu webu je mnoho návodů - já jsem nejprve koukala na www.jakpsatweb.cz ale velmi rychle jsem se vydala na cestu objevování a omylů. dotazů u zkušenějších :o)))
    Tak ti držím palce a už se těším, až si budu moct přidat odkaz k sobě :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Tak se ti pokusím poradit:
    1) Ze zkušenosti doporučuji hosting u Internet Partner s.r.o. najdeš je na www.onlinehosting.cz
    2) Finanční náročnost prostoru (Standard 500MB) a domény (.cz) to tě vyjde bratru na 2835,- kaček včetně DPH. Pokud si stránky nebudeš vytvářet sám, tak ještě připočítej cenu, kterou si řekne programátor, ta je opět dle náročnosti (html, xthml, php apd.)
    3) Snad jen to, aby jste se nenechali napálit při hledání dobrého programátora vašich budoucích "sajten", musíte mít představu jak mají stránky vypadat, nejlépe seznam webů, který se vám líbí a taky se nabát si nechat vypracovat cenovou nabídku od více lidí.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2006
    Autor: Lasman
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Ahoj. Jukni na www.supersvet.cz nebo http://www.phprs.cz/magazin/ (jde o jednu a tu samou vec, jen maji vic stranek)
    Je to docela zajimavej publikacni system...a zadarmo. Myslim, ze se na nich da postavit i osobni stranka....ja to tak delat budu...
    Jinak pipni neni spatne, kdyz ti nebude vadit obcasne vypadnuti serveru...hodne lidi si na to ztezuje

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

           

      Já jsem v PHPRs už něco dělal, pokud by to mělo být jen na prezentaci fotek, tak je to docela kanón na vrabce. Navíc, měl jsem vždycky pocit, že práce s fotkama nějak není to ono, ale to může být jen subjektivní pocit.

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Je pro vas nutne zrizovat si vlastni domenu nebo placeny hosting? Pro zacatek si zridte web na nejakem freewebu a pokud budete mit velkou navstevnost a vetsi naroky na misto, tak pak prejdete na neco placeneho.
    Osobne si platim 2 domeny a hosting mam ze znamosti zdarma :) Domenu mam postavenou na PHP a databazi PostgreSQL.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.02.2006
    Autor: wewerka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

           

      Jasná věc, první si zkus freehosting, pokud se ti stránky "rozjedou" a budeš chtít něco víc až pak začni uvažovat o něčem jiném. Seznam freehostingů najdeš tady: http://free.hostingy.cz/ mě plně vyhovuje www.wz.cz který má 50MB diskového prostoru, podporuje PHP, má vlastní mail...
      Když to shrnu:
      1/ na www.wz.cz
      2/ provoz 0,-Kč
      3/ něco tě bude stát vytvoření webu pokud to ovšem nezvládneš sám

      můžeš se podívat co jsem vytvořil svépomocí :-)

      http://karpatskybikemaraton.wz.cz
      www.detskezbozi.unas.cz

      [ Zpět ]
      Datum: 23.02.2006
      Autor: james74
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Super nápad! Gratuluji k rozhodnutí. Věřím, že nezůstane jenom u něj. Dobrých stránek se smysluplným obsahem zase tolik není. Takže vzhůru do toho.

    Nejprve k software. Já osobně upřednostňuji vytváření stránek "v kódu" za pomocí HTML editoru, ale myslím, že takový šikovný redakční systém je také výborná věc. Nejsem moc nakloněn tvorbě stránek ve Wordu a wysiwyg editorech typu FrontPage. Ale pro nováčka je to jistě skvělá příležitost jak začít.

    Na galerie s fotografiemi doporučuji nějaký software, který je vytvoří prakticky automaticky. Je to nejpohodnější a nejrychlejší. Zkus třeba Zoner Photo Studio.

    Spousta serverů nabízí hosting zdarma nebo za minimum peněz, někdy s i bez reklamy. Zkus se podívat, kde běží jiné cyklostránky. Cena může být 0 až třeba 10 000 ročně. Závisí to na službách, přenosu dat a sposutě parametrů.

    Lépe vypadá, když jsou stránky na vlatní doméně, ale není to nutné, důležitější je obsah. Česká doména .CZ není právě nejlevnější, ale zase vypadá přirozeněni než třenba .COM. To už je lepší .ORG, .NET nebo .INFO.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

           

      Co to tu někteří vedou za bludy o zaplacených tisícovkách, programátorech a pod.. Udělej si web třeba ve Front Page, což je velmi dobrý program na vytváření stránek a pokud jsi kreativně založen podaří se ti vytvořit jistě velmi pěkné stránky. Dej to na wz.cz. což je zadarmo a funguje velmi dobře. Přidej si počítadlo aby jsi zjistil zda a jaký je zájem o tvé stránky - což je nejpodstatnější - aby jsi získal klientelu. Pokud ji získáš a budeš mít návštěvnost a třeba i objem webu se bude blížit do těch 50 MB /jsem zvědav za jak dlouhý čas to pro začátek dokážeš/ tak to přesuň na placený Free hosting - třeba Pes - asi za 270 ročně. Tímto způsobem obhospodařuji již 5 webů, fungují perfektně. Přeji Ti hodně nápadů a hlavně aby jsi měl klientelu - což je nejpodstatnější.

      [ Zpět ]
      Datum: 25.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (fery-bači)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

             

        Bludy? :-) Však píšu, že pro začátečníka je FP vhodný. A o ceně hostingu píšu, že může být nula i tisíce. Není to snad pravda?

        [ Zpět ]
        Datum: 25.02.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

             

        Tak jo FrontPage, já ho znám ze školy a myslím, že na začátek stačí, ale kolik, že ten Front Page stojí?
        Já nevím, nebo existuje nějaká jeho free verze? Moc se v tom nevyznám, oni ty školní ceny od MS jsou někde jinde.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

               

          Free stopro není - možná nějaký hybrid od něj, ale FP ne. Nedávno (před měsícem) jsem po tom pátrala, protože jsem si nevšimla, že mi ho napchali do PC s windowsama a officema...

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (radka)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

               

          Free je OpenOffice

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

                 

            A OO obsahuje nejaky editor html podobny FP? IMO ne.

            [ Zpět ]
            Datum: 02.03.2006
            Autor: wewerka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

                   

              Tak jsem se na to díval. FrontPage je součástí MS Office Profesionál, v OO se nechá prezentace exportovat do HTML, ale nějak s tím nejsem spokojen. Holt HTML editor to není.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

                   

              Svoje stránky vytvořené ve FP běžně ediituji v OO. Způsob práce je hodně podobnný.

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2006
              Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

                   

              V OO verze 2.0 (konkrétně mám 2.0.1) je ve Writeru možnost vytvořit Nový "HTML dokument" a nebo "Dokument s XML formulářem"... Jestli to je ale použitelné nevím, nikdy jsem to nezkoušel...;-)

              Pak existují freeware editory, i pro začátečníky...
              1st Page 2000 verze 2.0 (3.0 už je placená), Golden HTML Editor (český), NVU (i v češtině),...

              [ Zpět ]
              Datum: 02.03.2006
              Autor: Jarda
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Ještě k tomu editoru, já používám Doctor´s editor, je jednoduchý, srozumitelný, pohodový - doporučuju! Odkaz zde:

    http://editor.2b.cz

    :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2006
    Autor: james74
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

           

      Ja pouzivam VIM, je jednoduchy, prehledny, pochopi ho kazda a mozna i nektery :)

      [ Zpět ]
      Datum: 02.03.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

             

        No tak wewerko, to jsi ťala do živého, přes VIM jsem se neprokousal. :))) I když v mém případě je to spíše duševní lenost.

        [ Zpět ]
        Datum: 02.03.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (petrp)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

               

          Taky nevyuzivam jeho schopnosti snad ani na 50% :) ale na rychlou praci s rukama je to naprosto idealni vec.
          Jeste se mi celkem libi Eclipse, ale obcas to pada a subversion modul v tom neni zadna slava (cvs nepouzivam).
          Co se tyce primo html editoru - kdysi jsem pouzivala Homesite 4.5.. tam se dalo prepnout do wysivig, ale dokonale to taky nebylo.

          [ Zpět ]
          Datum: 02.03.2006
          Autor: wewerka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Děkuji všem, kteří přispěli radou. Stránky už pomalu a "v potu krve" vznikají.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.02.2006
    Autor: Burajda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Tak jak se daří cyklostránky? Hoď sem link ať se podíváme.

    [ Zpět ]
    Datum: 02.03.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LordX)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Ahoj.
    Kdyz jsem driv delal stranky, tak jsem pouzival HomeSite...dokonalej nastroj na tvorbu webu. Ted je snad soucasti produktu Macromedia...

    Jinak zajimave stranky jsou http://www.expedition.sk/
    Je to projekt, kde vam ZDARMA udelaji stranky vasi expedice, cyklisticke akce...Ja si je tam ted necham delat. Myslim, ze delaj pekne stranky a hlavne zdarma.... Juknete...fakt jsou tam zajimave weby...
    GL

    [ Zpět ]
    Datum: 03.03.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jak vytvořit "cyklostránky"

         

    Jak jsem já začínal, tak jsem taky vůbec nic nevěděl, ale postupně jsem se prokousával, sem tam jsem se někoho zeptal, sem tam jsem to udělal správně třeba až napočtvrté.
    Několikrát jsem i stránku trochu předělal (doufám, že k lepšímu)
    Dělám stránky ve Front Page, ale už se taky pomaly učím html a chtěl bych někdy zkusit css
    A dnes má stránka tuto podobu http://www.cyklistikakrnov.com a už pošilhávám k další změně

    [ Zpět ]
    Datum: 04.03.2006
    Autor: skricx
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

436 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024