reklama

Naskakování na kolo

Ahoj, nedávno jsem zkoušela naskakovat/nasedat co nejrychleji na kolo (bez předchozí teoretické přípravy) a solidně jsem si narazila... :D
Tak jsem se chtěla zeptat, jestli někdo víte, jak se to správně dělá, nebo jestli k tomu je na netu někde jakejkoliv teoretickej materiál, jak se to naučit.

Zatím vím, že se musím s kolem rozběhnout, vzepřít se prý trochu na rukou (ruce na řidítkách), přehodit nohu, trefit se na nášlapy...

Nevím jak na to, abych se při nácviku moc nezrakvila. Nějaká rada?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.07.2014
Autor: bajker
  • Re: naskakování na kolo

         

    sundej sedátko, ať si o něj nenarazíš i příště, a zkus to bez něj

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: Bruca
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naskakování na kolo

         

    To bych docela rád viděl co na tom kole vyvádíš :-)) Rozeběhnutí, vzepření na řiditkách, přehazování a trefování nášlapů :-)
    Zkus se zeptat v nějakém oddíle sálové cyklistiky, kde trénují akrobacii na kole :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: naskakování na kolo

           

      Kulovo akrobacie, vždyť to dělají všichni cyklisti. Chlapi to umí běžně, přirozeně. U holek, co nejezdí profi, se to však vidí zřídkakdy. Jde prostě o to v běhu hupsnout na kolo.. - primitivní věc, která mi však nějak nejde :D

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2014
      Autor: bajker
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: naskakování na kolo

             

        Pokud na závodech honíš vteřiny, tak to chápu, ale pak to chce vážně trénovat a tohle naskakování v běhu vážně trénují akrobati :-) ale pokud pět minut nehraje roli, tak se dá v klidu nasednou.

        Normální a nezávodní nasedání není s žádným rozeběhem a vzpíráním, ale levé noha se dá pevně na pedál, pravou se z místa odstrčíš, přehodíš a v klidu se usadíš a dáš pravou do nášlapu a nějaké naražení nehrozí :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.07.2014
        Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naskakování na kolo

         

    Tohle je dobrá technika http://youtu.be/mwlyWt7H7IA

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: vlákno
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: naskakování na kolo

           

      Tuhle techniku kupodivu zvládám - i když v sukni nerada :D, ale není z nejrychlejších a nejbezpečnějších ;)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2014
      Autor: bajker
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naskakování na kolo

         

    Tak určitě je to velmi běžná dovednost u triatlonistú (tedy těch, co to myslí vážně). V depu se na kole jezdit nesmí, takže přes depo se běží a na hranici depa se na kolo naskakuje. Na konci cyklo části se opět před hranicí depa seskakuje.

    Aby to ale nebylo tak jednoduché, ti kdo honí vteřiny mají už předem nacvaknuté boty v pedálech, z depa běží bosky, po naskočení chvíli šlapou přes boty a obujou se až za jízdy. Na konci před zastavením to řeší analogicky.

    Aspoň tolik jsem kdysi vyčetl k teorii. V mém případě to vypadá tak, že o naskakování na jedoucí lehokolo bych se určitě ani nepokoušel, seskočení těsně před zastavením si možná představit umím, ale zkoušet to nehodlám. Řadím to do kategorie postupů, kterými lze ušetřit možná vteřiny, ale ztratit minuty plus hezky se tam znemožnit... ;-)

    Nicméně párkrát už jsem měl ze všech absolutně nejdelší čas v depu, takže je zřejmé, že to zase tolik neprožívám.

    Každopádně jako studijní materiál, jak rychle naskočit na kolo, by záznam z nějakého triatlonu mohl pomoct...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: Jrr
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: naskakování na kolo

           

      Triatlonisti nasedají jednou za závod, a navíc naskočí, šlápnou a nazouvají. Běh naboso je bezpečnější a asi i rychlejší než běh v silničních tretrách.

      Učil bych se spíše u cyklokrosařů, ti mají vymakanou techniku.
      https://www.youtube.com/watch?v=q2RNqf7R5AY
      https://www.youtube.com/watch?v=ZTTOBnu7w-k

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.07.2014
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: naskakování na kolo

             

        Jo, máš pravdu, v cyklokrosu se naskakuje určitě častěji, ten mě zrovna nenapadl.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2014
        Autor: Jrr
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: naskakování na kolo

             

        U těch triatlinostů je dalším důvodem úspora času při hledání treter. Prostě už jsou nacvaklé na kole...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2014
        Autor: hekynen
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: naskakování na kolo

               

          Většina lidí si věci před závodem vybalí z tašky a nechá vedle kola, takže se hledají celkem snadno;-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.07.2014
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: naskakování na kolo

                 

            Takhle si je nezapomene vzít určitě... ;-)

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 28.07.2014
            Autor: hekynen
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: naskakování na kolo

                   

              Nooo, pokud si je tam pred zavodem nezapomene nacvaknout, to by pak mohlo byt po vyjeti z depa neprijemne prekvapeni... ;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2014
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: naskakování na kolo

                     

                Naboso se na nášlapech jede fakt blbě... :-D

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 28.07.2014
                Autor: hekynen
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: naskakování na kolo

                   

              Uz jsem videl docela dostkrat, ze ucastnik teprve na hranici depa zjisti / je upozornen, ze nema prilbu a parkrat naopak, ze s prilbou chtel i bezet... to ovsem nebyva typ zavodniku, co by potreboval resit naskakovani na kolo... :-D

              Ja si vetsinou vsechno dvakrat kontroluju a pak se divim, ze mam "rekordni" cas v depu.
              Nejvetsi strach mivam, abych nezapomnel cislo. Zatimco ostatni si ho oblecou na sebe hned po plavani, ja ho mam pridelane zezadu na sedle lehokola, takze ho pred behem musim prendat na sebe, jinak bych dost mozna bezel zbytecne...

              Hledani veci problem nebyva, nejpozdeji na druhem triatlonu uz ma clovek celkem jasnou predstavu, co bude kdy potrebovat, takze se to pripravi vedle kola.
              Zakladem ovsem je neparkovat v depu vedle bezohledneho cunete, hledat svoje veci pod hromadou cizich, rozhodne cas nevylepsi... :-/

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 28.07.2014
              Autor: Jrr
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naskakování na kolo

         

    Solidně sis narazila co, nebo co a kam? Trochu podrobností by neškodilo, bez nich se blbě radí. :-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: abernathy
    Hodnocení: +9 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naskakování na kolo

         

    Zalehnu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: Papji
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naskakování na kolo

         

    Levá noha na levý pedál, pravou dvě až tři rázné odrazy. Potom pravá noha jde horizontálně přes sedlo, ruce se pokrčí a trup se srovnává s nohou, určitý průhyb zůstává, hlava je trochu výš než noha. Pro stylovost je potřeba v horizontální poloze tak jednu až dvě vteřiny setrvat. Potom dokončit nasednutí, pravá noha na pedál, zároveň zvednutí do polohy "pan starosta jede".
    Říká se tomu "holubička" :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: naskakování na kolo

         

    Zeptej se nejakeho cyklokrosare, tady to je samy turista, co nikam nespecha. :-) Mozna bych na trenink pridelala na sedlo nejaky molitan nebo polstar.

    http://youtu.be/ZTTOBnu7w-k

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: lucierut
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: naskakování na kolo

           

      That's it. Díky, díky...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2014
      Autor: bajker
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naskakování na kolo

         

    Můj postup je:

    - vytočit řidítka úplně doleva
    - sednout mezi levou brzdu a sedadlo
    - chytit a zmáčknout levou (přední) brzdu
    - otočit řidítka do středové polohy a zároveň přehodit pravou nohu přes rámovou trubku.

    Neřekl bych, že to jde o moc rychleji. S rozběhem bych to rozhodně nezkoušel.

    :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: Akito
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Naskakování na kolo

           

      Céva na leho běžně naskakuje...někdo určitě najde video

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.07.2014
      Autor: brum
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Naskakování na kolo

           

      Tak to ja teda na Ibex nastupuju malinko odlisne:
      1) vytocim riditka SKORO uplne doleva
      2) zatimco drzim levou rukou ramovou trubku a pravou rukou prave riditko se zmaknutou ZADNI brzdou, sednu si NA sedlo
      3) prendam levou ruku na leve riditko a zmaknu i predni brzdu
      4) prehodim pravou nohu pres ramovou trubku soucasne se srovnanim riditek
      5) pravou nohu zacvaknu do pedalu, slapnu, pridam levou nohu a jedu

      Je ovsem mozne, ze by to slo nejak optimalizovat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2014
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Naskakování na kolo

             

        tomu bodu pět se odborně říká "Kopnu do vrtule."

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.07.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naskakování na kolo

         

    Tak bacha na pořádně upevněné sedlo ;-)

    http://www.youtube.com/watch?v=mP2TqtxLhMs , čas 1:00 a později ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.07.2014
    Autor: Jarda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naskakování na kolo

         

    Mě se osvědčilo dostrkat kolo k nějakému schůdku, když jsou dva ještě lépe vylést na něj a pravou nohou překročit rám. Zacvaknu pravou nohu, odrazím se od země levou, pravou zabírám, jak to jede zacvakávám levou a frčím vpřed.

    Tam kde není schůdek postačí nějaká nerovnost, či hrbol, a není li tam ani to, je potřeba kolo trochu nahnout aby překročení rámu tolik nebolelo.

    Občas se mi to nepovede a pak ležím, kolo na mě, celej pomlácenej si říkám, proč se na to raději nevykašlu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Naskakování na kolo

           

      Když jsem měl plný všechny tři zadní brašny, osvědčil se mi výškařskej styl straddle. Fungovalo to, shodil jsem tak na každej jedenáctej pokus, ale to musel bejt pohled.:-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2014
      Autor: abernathy
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Naskakování na kolo

         

    Pokud nejezdíš triatlony, je ti to naskakování za jízdy k ničemu. Akorát si nabiješ protože se nestrefíš na nášlap. Nic to neurychlí a v kopci bych to chtěl vidět. Lepší je umět na kolo nastoupit v nulové rychlosti a rozjet se -rovnováha. Pak nebudeš padat na křižovatkách, když zapomeneš, že máš zacvaknuto. Chce to hodně mydlit řídítky, pracovat na brzdách a vyvažovat zadkem. Nejhorší je, když se mi vytrhne ve skoku noha z nášlapu, letí někam do strany a já se v tu chvíli ještě snažím doskočit zadním kolem tu překážku, nebo obrubník, a rozkrokem dám takovou ránu sedlu, že jsem jedno takhle už rozsekal. Jinak jestli to byl vtip, tak byl hodně dobrý a dávám palec nahoru. ;)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 26.07.2014
    Autor: single
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Naskakování na kolo

           

      Abych se doplnil, přední kolo je většinou ve vidlici, která má offset-vysazení, které ruší přirozený závlek kola daný úhlem vidlice vůči zemi. Kdyby ta vidlice neměla offset, byla by jízda od nulové rychlosti postupně stabilizovaná jen rychlostí. Proto se dělá offset, aby v malých rychlostech bylo kolo stabilizováno ještě taky hmotností jezdce. Pokud je kombinace úhlu, závleku a offsetu nevhodná, kolo je špatně řiditelné ve všech rychlostech...pokud je vhodná, kolo se dobře rozjíždí i z nulových rychlostí, a tedy i dobře se na něj nasedá

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 26.07.2014
      Autor: single
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

373 cyklistů (12 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024