reklama

gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

Ahoj všem, potřebuju poradit. Začínám jezdit na kole a chci si koupit cyklistický kraťasy. Jen nevím, co je lepší, jestli kraťasy s gelovou výstelkou nebo s klasickou výstelkou. Jaký je vlastně mezi nimi rozdíl? Gelové budou určitě měkčí, ale na druhou stranu když jdu do nějakého obchodu s cyklist.zbožím, tak v 90% mají kraťasy nebo kalhoty jen s tou klasickou výstelkou, tak mi přijde, že tyhle se víc kupujou než ty gelové......

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 25.06.2014
Autor: Beruš
  • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

         

    Gelovou výstelku jsem v kalhotech neměl - ale sednul jsem si na sedlo s gelovým potahem. Pocit, jako kdybych něco hodně neudržel :-))
    Vol osvědčenou klasiku. Třeba to mají nějak vychytané, ale bál bych se i neprodyšnosti a nesavosti toho géélu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

         

    Jedině gel.
    http://www.youtube.com/watch?v=CGxYFpKeUg8

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

           

      Jo, gel je super:-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2014
      Autor: Bobbob
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

             

        A ocelového ptáka!

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2014
        Autor: Jindra8526
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

         

    Mám cyklokalhoty s klasickou i gelovou vložkou - gelovka je vyšší a víc tlumí. Na druhou stranu si v tom přijdu jak v brnění, takže raději volím tu běžnou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

         

    děkuji všem za rady, i za toho ocelového ptáka! :) ten by byl určo nejlepší! :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2014
    Autor: Beruš
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

           

      :-)
      a taky plechovej zadek.....

      Neumím ty kola pro papoušky, na svém oři mám rozložité sedlo, skoro jak pro dámy, větrací žlábek, odpružené samotné sedlo, odpružená sedlovka, jezdí se mi dobře, zadek v pohodě ať mám vyvložkované gatě, či ne.

      Jenže cykloturista.
      Papoušek na bidýlku šetří každý gram, tak to je jiná kategorie.

      Pokud chceš jezdit daleko natěžko, přemýšlel bych spíše o sedle než gatích. Univerzální rada neexistuje, každý máme jinou zadnici. Dobré sedlo je pak výhra, to ti žádné vložky nedají.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

             

        U me zalezi na vzdalenosti i sedle. Na treku jezdim minimalne do 70 km bez vycpavky v pohode, ale mam tam takove pohodlne siroke sedlo a jeste trochu funkcni odpruzenou sedlovku. A i tohle mi bylo malo, kdyz jsem zacala jezdit, takze mi starostlivy pritel koupil gelovy potah, ktery mi byl prvni rok celkem uzitecny.

        Na horskem kole mam uz druhe sedlo (sirka podle zmereni zadku na prodejne) a porad nic moc. I s plinou po 100 km trpim.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2014
        Autor: lucierut
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

         

    Gel je na p*ču... ;-)) A oceloví ptáci ani na to... :-))

    Nej cyklo kombinace je "klasika" a tzv. "tvrdé" sedlo. P (s prominutím) rdel si zvykne; a pak už je to v pohodě... ;-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2014
    Autor: hekynen
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

           

      Obavam se, ze panske prdele budou asi nejake odolnejsi. Neda se rict, ze bych jezdila malo, ale na sedlo na horskem kole si ma prdel proste nezvykla.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2014
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: gelové nebo raději klasické výstelky v cyklo kalhotech

             

        Málo jezdíš... Dokud tvá pr*el nepoznala středověk, tak je to prostě málo... :-))

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2014
        Autor: hekynen
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

256 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024