reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko

Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

Ve stejnojmenném filmu dojeli až někam na Kleine Scheidegg... s nákladním vozíkem za kolem (nejspíš z Grinelwaldu). Ale veloland.ch tam žádnou cyklotrasu nevede. I když na mapě tam nějaká zpěvněná cesta je. Není tu někdo se zkušenostmi, třeba i pěšími?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.06.2014
Autor: Šlojíř
  • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

         

    Nojo, to už bude 15 let, co jsem tam byl naposled :-(
    Co se pamatuju, prakticky k Aletschgletscheru vede cesta, a po něm by se dalo vyjet i na Jungfraujoch na sněhuláku.
    K dolní stanici zubačky vede horská cesta z Grindenwaldu, sjízdná autem, takže vozejk by tam asi vytánout šlo, ale to by se mi fakt nechtělo, je to převýšení jak kráva. Lepší by bylo uschovat jej třeba v Grindenwaldu v kempu a jet bez něj.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

           

      No kdybys byl úchyl a jezdil lézt na Mordwand na kole a ve vozejku měl matroš tak by asi nebylo vhodné nechávat ho v nížině :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2014
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

             

        Právě naopak. V takovém případě by bylo vhodné nechat v údolí nejen vozejk, ale i kolo, a pod stěnu dojít.
        Ale pokud je účelem dojet až k úpatí stěny, tak to samozřejmě možné je, jen mi to přijde samoúčelné.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2014
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

               

          Tak oni v tom měli asi také stan, jídlo a tak. A když se podívám na způsob jakým dopravovali Vietnamci materiál k Dien Bien Phu tak mi to jako blbý nápad nepřijde. Z kola bych slezl a normálně ho tlačil.

          To bavlněné vybavení je tak nechutně těžké. Ble. Magoři.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.06.2014
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

           

      Ještě jsem na vážkách, zda to zkusit na kole nebo pěšky. Andi a Toni byli kovaní Gebirgsjägeři, ale zas neměli přehazovačku. Sice nebudeme mít matroš, ale dítko ve vozíku. Na jednu stranu se ten krpál nejspíš bude muset dost tlačit, ale z kopce zadarmo.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2014
      Autor: Šlojíř
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

             

        Dítko ve vozíku pod Mordwand? Aby na vlastní oči vidělo, jak se stává sirotkem? Nová dimenze adrenalinové zábavy :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2014
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

         

    Na Kleine Scheidegg vedou pěkný cesty z obou údolí. Pak kousek nahoru a pod stěnou klesavým traverzem sutí bych si asi na kole troufl i já. Pěšky to bylo super ale pok klesání do Grindelwaldu bylo utrpení - na kole uvaříš brzdy a vozík, jestli ho nenecháš dole, tě předjede ...

    Ještě přidám foto průvodčího pro petrpa :o)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2014
    Autor: PepikW
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

           

      Šmarjá proč do toho taháš vozík? Ve filmu Nordwand http://www.csfd.cz/film/248775-nordwand/ je scéna jak si tam dva Bavoráci ( Andreas Hinterstoisser a Toni Kurz) vozí matroš na lezení ve vozejku za kolo. Tak se o tom Šlojíř zmínil.

      Do téhle stěny by mě nikdo nedostal. Natožpak s konopným lanem, ručně kovanejma skobama, botama s koženou podrážkou a dalšími vymoženostmi z třicátých let.

      http://youtu.be/ZVer-8OAuig

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 24.06.2014
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

             

        Slanovani na klasiku je chutovka.

        Znam lidi, co si tam museli volat vrtulnik, protoze pres noc se ochladilo, stena namrzla a byla z ni sklenena hora.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2014
        Autor: lucierut
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

             

        To víš, moji bohatí rodiče utratili veškeré své jmění za vedení ...

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 24.06.2014
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Trojmezí na kole

 (CK Cyklotur)
01.07.2024, 7 dní
15 980 Kč
cyklistický Autobusem

Bernské Alpy na kole

 (CK Mamut tour)
25.07.2024, 6 dní
13 590 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

371 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024