reklama
Země: Švýcarsko Švýcarsko

Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

Ve stejnojmenném filmu dojeli až někam na Kleine Scheidegg... s nákladním vozíkem za kolem (nejspíš z Grinelwaldu). Ale veloland.ch tam žádnou cyklotrasu nevede. I když na mapě tam nějaká zpěvněná cesta je. Není tu někdo se zkušenostmi, třeba i pěšími?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.06.2014
Autor: Šlojíř
  • Re: Dá se dojet až pod Eiger Nordwand?

Nojo, to už bude 15 let, co jsem tam byl naposled :-(
    Co se pamatuju, prakticky k Aletschgletscheru vede cesta, a po něm by se dalo vyjet i na Jungfraujoch na sněhuláku.
    K dolní stanici zubačky vede horská cesta z Grindenwaldu, sjízdná autem, takže vozejk by tam asi vytánout šlo, ale to by se mi fakt nechtělo, je to převýšení jak kráva. Lepší by bylo uschovat jej třeba v Grindenwaldu v kempu a jet bez něj.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

No kdybys byl úchyl a jezdil lézt na Mordwand na kole a ve vozejku měl matroš tak by asi nebylo vhodné nechávat ho v nížině :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Právě naopak. V takovém případě by bylo vhodné nechat v údolí nejen vozejk, ale i kolo, a pod stěnu dojít.
        Ale pokud je účelem dojet až k úpatí stěny, tak to samozřejmě možné je, jen mi to přijde samoúčelné.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2014

Tak oni v tom měli asi také stan, jídlo a tak. A když se podívám na způsob jakým dopravovali Vietnamci materiál k Dien Bien Phu tak mi to jako blbý nápad nepřijde. Z kola bych slezl a normálně ho tlačil.

To bavlněné vybavení je tak nechutně těžké. Ble. Magoři.

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Ještě jsem na vážkách, zda to zkusit na kole nebo pěšky. Andi a Toni byli kovaní Gebirgsjägeři, ale zas neměli přehazovačku. Sice nebudeme mít matroš, ale dítko ve vozíku. Na jednu stranu se ten krpál nejspíš bude muset dost tlačit, ale z kopce zadarmo.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: Šlojíř

Dítko ve vozíku pod Mordwand? Aby na vlastní oči vidělo, jak se stává sirotkem? Nová dimenze adrenalinové zábavy :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Na Kleine Scheidegg vedou pěkný cesty z obou údolí. Pak kousek nahoru a pod stěnou klesavým traverzem sutí bych si asi na kole troufl i já. Pěšky to bylo super ale pok klesání do Grindelwaldu bylo utrpení - na kole uvaříš brzdy a vozík, jestli ho nenecháš dole, tě předjede ...

Ještě přidám foto průvodčího pro petrpa :o)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: PepikW

Šmarjá proč do toho taháš vozík? Ve filmu Nordwand http://www.csfd.cz/film/248775-nordwand/ je scéna jak si tam dva Bavoráci ( Andreas Hinterstoisser a Toni Kurz) vozí matroš na lezení ve vozejku za kolo. Tak se o tom Šlojíř zmínil.

Do téhle stěny by mě nikdo nedostal. Natožpak s konopným lanem, ručně kovanejma skobama, botama s koženou podrážkou a dalšími vymoženostmi z třicátých let.

http://youtu.be/ZVer-8OAuig

[ Reagovat ] [ Zpět ]

Slanovani na klasiku je chutovka.

Znam lidi, co si tam museli volat vrtulnik, protoze pres noc se ochladilo, stena namrzla a byla z ni sklenena hora.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: lucierut

To víš, moji bohatí rodiče utratili veškeré své jmění za vedení ...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: PepikW
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny

Na kolech pod Mt. Blanc

Michal Ivasienko
Putování se třemi malými dětmi k nejvyššímu vrcholu Evropy
Ještě rok před popisovanou cestou k nejvyššímu vrcholu Evropy neměli účastníci této expedice naprosto žádné zkušenosti s cykloturistikou a…
289 Kč

Z útulku až k moři

Lucie Kovaříková a Michal Jon
aneb Jak se Ernest učil plavat
DOTISK úspěšného titulu s novou podobou obálky Málokterý pes u nás je tak velkým cestovatelem jako Ernest. Vždyť jen na cestě popisované v…
199 Kč
Tip na letošní dovolenou

Švýcarská jezera na kole

(CK Bondo)
17.08.2018, 10 dní
13 970 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Zimní Alpy

dnes
V létě kolo, v zimě lyže...Pro povánoční výlet přes Silvestra hledáme partičku pro příjemné lyžování i zábavu.…

Hledám: kámoš

15.11.2017
Hledám kamaráda na společné výlety ve dvou. Jízda na pohodu.

Hledám: Chupacabra team.

15.11.2017
Hledame přatele cyklistiky jsme skupina cyklistu a jezdíme pro radost nebo i po závodech .Kontakt 604 325 235.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

192 cyklistů (15 přihlášených)

Poslední cesta

S Pavlem, s mým úžasným manželem, cestovatelem tělem i duší jsme letos plánovali cestu do Persie, k Perskému…
pavelv | 15.11.2017

Vzpomínka na Krále LP 2013

V návaznosti na známý kultovní článek „Jak jsem jel Krále Šumavy" bych ráda zveřejnila svůj pohled na „věc",…
Martynka | 09.11.2017

Nejsou Chřiby jako Chřiby

Chřiby jsou krásné a pro kolo i zajímavé, proto mě docela mrzelo, že jsou pro mě docela z ruky.…
Lelek-nakole | 05.11.2017