reklama

Výběr nového MTB

Dobrý den, potřeboval bych prosím menší radu ohledně koupi horského kola. Chystám se na trochu těžší terén (lesní stezky, polní cesty, a kdo ví co ještě). Moje váha je okolo 90kg. Pravděpodobně mi to kolo nebude ležet celou dobu zavřené. Jsem bohužel vcelku omezen financema, tak jsem se upnul na tyto tři kola:

http://www.cyklopoint.cz/horske-kolo-merida...

http://www.juvacyklo.cz/pevna/7109-author...

http://www.juvacyklo.cz/pevna/4962-specialized...

Mohl by se někdo mrknout a zhodnotit, které kolo by mohlo nejvíce vyhovovat požadavkům, popř. nasměrovat na přiměřenou alternativu?
Děkuji za váš čas.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 23.06.2014
Autor: Hlavoun
  • Re: Výběr nového MTB

         

    Kola srovnatelná a za tyhle peníze asi i odpovídající. Těžší terén nejsou stezky a cesty, to by to kdoví co ještě muselo být teda něco ;-) Na to, co píšeš budou v pohodě. Opravdový terén by taky zvládaly, ale už by mohly být občas limity.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr nového MTB

           

      Což o to, kolečka jsou to dobrá - v současné době bych ale už zamířil mezi 29", možná i těch 27,5", šestadvacítky jsou už nějak mimo mísu. A můžu potvrdit, že devětadvacítka prostě nemá chybu, rozdíl oproti 26" je markantní :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2014
      Autor: Airline
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
      • Re: Výběr nového MTB

             

        Tak na ty pěšiny a cesty asi jo. Mimo mísu je asi přehnaný tvrzení. Spíš bych to hodnotil jako víc možností na výběr podle terénu, schopností a preferencí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr nového MTB

             

        Na ty "29" jsem se také díval. Sice jsem neměl možnost to vyzkoušet osobně, ale četl jsem nějaké názory na internetu a v některých ohledech jsou prý rychlejší, někde jsou srovnatelné s "26". Teď si přesně nejsem jistý, jestli dokonce za některých podmínek nejsou o něco málo pomalejší. Ale podle tvé rady jsem narychlo proletěl nabídku a padlo mi do oka toto kolo:

        http://www.juvacyklo.cz/home/7426-xc-819.html#...

        Myslíš, že by bylo také vcelku schopné?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.06.2014
        Autor: Hlavoun
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr nového MTB

               

          Já Tě rozhodně nemíním přemlouvat, jenom říkám, že v současnosti bych se já osobně rozhodl pro 29".
          Jo, je to vpohodě kolo :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.06.2014
          Autor: Airline
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Výběr nového MTB

                 

            Mě je to jasné, jsem rád za každý názor, který trochu rozšíří moje obzory ;) A díky za radu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 25.06.2014
            Autor: Hlavoun
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr nového MTB

               

          Rychlý je především jezdec. A záleží, co mu ke kterému terénu a stylu jízdy víc vyhovuje.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 25.06.2014
          Autor: ronda
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr nového MTB

           

      Chystám se s tím pro začátek sjezdit Chřiby a potom se uvidí jak bude čas a možnosti se dostat někam dál. Je mi jasné, že za tuto cenu s tím nebudu moct skákat někde po horách, ale snad by mi to už mělo aspoň nachvíli vydržet.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 25.06.2014
      Autor: Hlavoun
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

341 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024