reklama

Pláště co vydrží

Potřebuji tip na pláště co něco vydrží (na MTB), široký ,aspoň 2,1. Chystám se na delší cestu s bagáží po štěrkových a kamenitých cestách. Dřív to prej byly Hutchinson on the rock II, šířka 2,1. Ty se už ale nedělají, jsou jen 1,9. Už se mi taky stalo, že jsem pláště Maxiss (bez bagáže) sjel po 800 km. Na ceně, hmotnosti už tak nezáleží, hlavně když vydrží.
Dík za případný tip.

[ Zpět ]
Datum: 17.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (Culda ([email protected]))
  • Re: Pláště co vydrží

         

    Ahoj.
    Jo to je tezky. Nic dokonalyho na svete neni:-) Jen mi prijde sileny tahat na cestovani tak siroke plaste. Ja mam na horskym (urcite bez bakaze a spise sportovni jizda, kde kolo opravdu nesetrim) 1.9 a bohate staci!
    Jinak zkus Hutchinsony Python. Docela proflakle plaste s velice dobrym vzorkem. Mam je od lonskeho jara a je to asi to nej, co jsem na rafkach mel. Skvele zabira na suchu, dobre drzi v pisku, nevadili mu ani sutry. A kdyz zaprsi, tak drzi...Proste takovy univerzaly.
    GL

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2006
    Autor: Michal
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      Ahoj!
      Hutchinson Python Air Light obouvám taky a souhlasím s tím, že jsou opravdu super. Jejich jízdní vlastnosti mi opravdu maximálně vyhovují, ale vzhledem k měkčí použité směsi bych je za držáky nepovažoval. Zvlášť s bagáží...

      [ Zpět ]
      Datum: 04.04.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pavlof)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště co vydrží

             

        Trapny dotaz :) Na kolik hustite zadni? Nevazim zrovna malo a tech doporucenych 29PSI mi prijde strasne moc malo. U 70PSI zase nemam takovou jistotu pri brzdeni. Na 80 jsem zatim radsi nesla :)
        Je fakt, ze jsem zatim jezdila hlavne po silnici a tak jsem skoro vsechno hustila na maximum. Nejake otresy v lehkem terenu mi spolkne full.
        Mam Python MRC High v kevlaru.

        [ Zpět ]
        Datum: 04.05.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    Ahoj, nevím proč hledat stále zahraniční výrobky, já jsem vyzkoušel pláště na treku při expedicích Hutchinson, Michaelin, Schwalbe a nejvíce mi vyhovovaly pláště z Rubeny, na kterých jsem najel nejvíce kilometrů. Podívej se na adresu www.rubena.cz

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (ferda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      Jo, Rubeny jsou fakt nejlepší, ale na nabídku v katalogu bych moc nespoléhala, jelikož se už dva roky pokouším objednat Sépie, ale stále je nemaj. Tak teď jsem zkusila objednat Walrusy (ovšem na crosse, na horákách je měli i Lucka s Michalem) tak jsem zvědavá jestli dorazej.

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (lupen)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    Máš pravdu, Hutchinson, model on the rock 2,1 kevlar a model Coyote byly nesmrtelné držáky. Byly upečené z nějaké supr směsí, že opravdu dlouho trvalo, než se ojely.
    Dneska všichni pečou s takzvaných měkkých směsí, aby to lépe sedělo, ale podle mě to jen jen lobby všech výrobců plášťů. Abychom stále kupovali. kdo najezdí na horáku patnáct set-dva tisíce za rok, ten to nepozná, ale ti co natočí deset-patnáct-dvacet tisíc, to se za gumy prohnou.
    Dokonce dostaneš koupit pláště ze směsí tzv. 40, a ty obrousíš na třech stovkách, tedy na zadním kole rozhodně.
    Nevím, kdo dnes vyrábí vyloženě tvrdou směs, ale on the rock už v prodeji není.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      Nevíte někdo, jestli existuje srovnání materiálů jednotlivých výrobců plášťů? Myslím tím právě ty použitý směsi na běhounu. Když už nějakej plášť najdu se vzorkem kterej je do kamenitopísčitého terénu, tak jsou to zas jen 1,9. To se mi zdá zase celkem úzký, vzhledem k tomu co na tom kole bude naložený a asfalt fakt ty pláště asi ani neuvidí. Kamarád co už něco podobnýho jel, říkal, že vzorek z mých mimochodem oblíbených z-maxů na tom terénu mizel před očima.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Culda ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    Asi mne tu hned někdo vynadá, ale já mám vzadu obyčejný Michelin Wildgripper XL 2.1" v drátu za 350,- a jsem s ním navýsost spokojený... Má najeto přes 3000km a vzorek ještě není ani v polovině své životnosti... Záleží jak jezdíš a hlavně jakým způsobem brzdíš. Jestli často smykem, tak asi vydrží méně... Sedí výborně skoro ve všech terénech. Malinko má problémy na mokrých kořenech a mokrých kamenech... Také bych měl asi uvést, že jezdím jen nalehko a vážím 65kg, takže i asi proto vydržel tolik... A zatím jsem ho ještě nepíchnul ani neprorazil...

    No, a vepředu mám Hutchinson Mosquito 2.00" a ten má už sice najeto kolem 2500km, ale ještě tak 200-300 a bude muset dolů... Perfektně sedí skoro všude, kromě mokrého asfaltu... Už mi párkrát pěkně podjel... V žádném případě ho ale nedoporučuji dávat dozadu !!! Sice drží jak přibitý, ale vydržel mi jen 700km...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2006
    Autor: Jarda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      zu Jarda
      To jsi tedy ze šťastné planety, mých devadesát kil, ten vzorek lisuje, proto mám zkušenost s daleko menší životností.
      Mosquita jsem vozil jen vepředu, po tisícovce šel dolů, vzadu by zmizel asi za týden, ale na můj vkus nic moc, málo agresivní. WTB Timberfolf je můj příští favorit.
      Je to otázka stylu používání, to je jasné.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Toman ([email protected]))
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      Jestli ti pneu podklouzla na mokrem asfalte tak se ji honem rychle zbav. Ja jsem takhle koupila kdysi na krosove kolo tvrde Kendy s modrym prouzkem (hodilo se mi to k ramu) a 2x jsem se s tim vysekala na mokrem asfaltu v zatacce.

      Ted jezdim na irc geoclaw light kevlar 2.1" (model z asi predminuleho roku) a naprosta spokojenost.. (sehnala jsem posledni kusy za 315,- :) Pristi pneu bude vepredu asi irc mythos 2 nebo mozna zase puvodni tioga red phoenix (ale jsou hrozne drahe).

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      Souhlas. Najel jsem na Mosquitech vzadu cca 1200 kmm a jsou už tzv. hin.

      [ Zpět ]
      Datum: 01.10.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirkaaa)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    Když už jsme u těch pláštů, rád bych se zeptal na zkušenost s plášti označované jako pláště se zvýšenou odolnosti vůči proražení. Je to fakt nebo jen šikovný trik obchodníků ?

    [ Zpět ]
    Datum: 17.02.2006
    Autor: Krtek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      Není to trik,na mojí silničce za 3 roky na Hutchinsonech ani jeden defekt,nepočítám jedno cvaknnutí o ráfkek mojí vinou-malý tlak,v plášti je kevlarová vložka přez kterou jde píchnout dost obtížně.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Mirocykl)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      Souhlasim, na krosu mám Maxxis Overdrive s ochranou proti proražení a za dva roky jsem píchnul jenom jednou.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2006
      Autor: Kominík
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště co vydrží

             

        Promiň, že otravuji, ale zkus mi prozradit důvod defektu, jeden defekt na 2 roky je moc lákavá nabídka.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2006
        Autor: Krtek
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště co vydrží

               

          Ve Staré Hlíně jsem přejel ocelovou šponu, která byla poměrně silná a ostrá jako břitva.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2006
          Autor: Kominík
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    Ještě bych měl jeden dotaz. Nemáte někdo zkušenosti s plášti WTB VELOCI RAPTOR? Zadní vypadá dost podobně jako Hutchinson on the rock, ale jestli taky tak vydrží. Díky.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Culda ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      Mela jsem je na kole asi 2 mesice.. maximalne tak 200km. Sjete nejsou vubec, ale asi bych ti je nedoporucila. Teda zadni urcite ne. Na asfaltu jsou hodne pomale, ve snehu pri brzdeni ujizdi do strany. Budou asi hodne dobre pri splhani do kopce. S predni ale problemy zadne nemam. Krasne drzi i na mokrych korenech.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.02.2006
      Autor: wewerka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště co vydrží

             

        A jeste drobnost. Zadni se hrozne rozvali a vymena pri defektu je nocni mura. Nevim proc, ale hrozne na kole drzi a musela jsem na to brat i sroubovak (normalne pouzivam jen umele packy). Zadnou jinou pneumatiku jsem tak z kola nervala :)

        [ Zpět ]
        Datum: 18.02.2006
        Autor: wewerka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Pláště co vydrží

               

          Nejsem expert na pneumatiky protože toho moc nenajedu, ale na někde na www.mtbs.cz jsem četl reportáž našich co byli na TRANSAlpu a jeden z nich jel na Rubena Charybdis. Taky po nich pokukuju, ale asi si pořídím Rubeny Scylla. Vypadá to že budou trochu rychlejší.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.02.2006
          Autor: Neregistrovaný uživatel (Pajapaja)
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    Na 2,1" Bo Jones AC mám najeto na zadním kole víc jak 12000km,vpředu Ritchey Speedmax 1,9" mají o chlup méně..cca 11000km..vzorek vpředu ok..vzadu samozřejmě sjetý..ale na bocích pořád ještě celkem ok..
    Samozřejmě že ty pláště již nejsou na to,abych s nima šel na závody,ale jarní trénink na nich ještě odjedu,než je vyhodím.

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Martin-Koala-Cakl ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    dřevěné ráfáky

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (kolař)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    Tyto by ti měli vydržet!

    www.pneuplus.cz/images/sort/AC65.gif

    :-)))

    [ Zpět ]
    Datum: 04.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (LordX)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    rubena

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (radič)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    zkus nosit kolo na zádech, tak vydrží vše

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (cyklista)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Pláště co vydrží

           

      Přečti si nejdříve, co a jak to dělá rodinná továrna Schwalbe a jak ji hodnotí 80 milionů sousedů v zastoupení nejrozšířenějšího cykločasopisu.
      www.schwalbe.cz

      [ Zpět ]
      Datum: 04.05.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Čtenář)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Pláště co vydrží

             

        Nakonec jsem pro cestování s bagáží zvolil Schwalbe Marathon XR. Pro tento účel asi nejsou vhodnější pláště.Po měsíci ježdění v Bolívii ( kamení, písek, štěrka naloženo cca 30 Kg) jsou stále jako nové, najeto cca 1400 Km . Můžu jen doporučit.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.08.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Culda ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Pláště co vydrží

         

    Já mám pláště Ritchey a můžu si je vynachválit, po 2500 se mi sjela zadní tak jsem ji dal na přední. Ovšem záleží na čem člověk jezdí a jaký má styl jízdy a samozřejmě také zda vozí bagáž. Můžu říci že jsem těch 1500 i více s bagáží najel (štěrk, polňačky, silnice...).

    [ Zpět ]
    Datum: 01.08.2006
    Autor: Zdenda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

366 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024