reklama

Jakou velikost rámu?

Prosím pěkně, potřebovala bych od vás poradit. Jsem sváteční cyklista a chtěla bych si pořídit nové kolo na vyjížďky s dětma. V obchodě jsem si po vyzkoušení vybrala crossové kolo Leader Fox Viatic Lady. Jelo se mi na něm bezkonkurenčně nejlépe v dané cenové relaci (do cca 10.000,- Kč), i geometrie mi sedla dobře, jen mě pak zarazilo, když mi paní majitelka cykloshopu řekla, že je to velikost rámu 21". K mé výšce 174 cm a délce kroku 82 cm mně všude vychází spíš velikost rámu 19". Ale zkoušela jsem například Kellys 19" a připadalo mi, že jsem tam nějaká divně "nakrčená" nebo jak to popsat. Ale na druhou stranu mám doma staršího treka Author, taky 19" a jezdí se na něm dobře. Délka sedlové trubky je stejná, jako by byla u Leadru při 19" rámu. A tak teď zvažuju, zda objednat někde na netu toto kolo s rámem 19", ale nemám ho kde vyzkoušet nebo koupit tu 21", co mám odzkoušenou. Má větší rám nějaká negativa? Projela jsem se na něm a jelo se mi opravu dobře, ale bojím se, zda se mi případně nebude špatně manévrovat v zatáčkách apod. :-/

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 14.06.2014
Autor: sarulinkaa
  • Re: Jakou velikost rámu?

         

    Když mi něco vyhovuje,jdou tabulky stranou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2014
    Autor: magic1000
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost rámu?

           

      Jn, to jistě, jenže já jela opravdu jen kousek po rovině, tak si nejsem jistá, zda by mi vyhovovalo i na delší trase.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2014
      Autor: sarulinkaa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost rámu?

         

    Velikost rámu je jen jedno orientační číslo. Jenže rám a geometrie kola jsou definovány mnohem víc čísly…
    Pokud ti kolo sedí a není horní rámová trubka nebezpečně vysoko, není podle mne vůbec co řešit.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2014
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost rámu?

           

      Jelikož se jedná o dámské kolo, tak horní trubka je tak jak tak nízko. Pánské už nechci, takže tohle by neměl být problém. A délka od sedlové trubky po představec je dle geometrie rozdíl u 19" a 21" jen 1 cm a ve výšce sedlové trubky 5 cm rozdíl.
      Viz foto pod textem.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2014
      Autor: sarulinkaa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost rámu?

         

    Jezdím MTB a tam vím, že na výšku 174 je vhodná velikost M/L = 17" - 19". Jak je to s crossem nevím.
    Nicméně s velkým rámem si můžeš zadělat na velké nepříjemnosti s bederní páteří. Ono se to nepozná hned - také jsem kdysi z neznalosti jezdila na rámu vel. 21" a jezdilo se mi na něm velmi dobře. Po 2 letech mě ale začala bolet bederka a toho už jsem se nezbavila, ikdyž jsem postupně zmenšovala až teď jezdím na vel. M (cca 17"/18").
    Je otázka, jak dlouho trasu jsi zkusila na kole jet. Pokud jedeš kousek, tak to nepoznáš.

    Osobně doporučuji volit menší rám - po pár desítkách kilometrů si na něm určitě skrčená nepřijdeš :o)))

    Ještě jedna věc - hodně důležitá je délka rámu. Správná délka je taková, že když si zapřeš loket o špičku sedla, tak prsty dosáhneš na vidlici (na začátek představce).
    Pokud prsty na představec nedosáhneš, tak takovou velikost rovnou škrtni, protože je pro tebe moc dlouhé.
    Řekla bych, že tenhle rozměr je mnohem důležitější než výška rámu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 14.06.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost rámu?

           

      Já jela opravdu jen kousek, takže to asi nic moc nepoznám.
      A myslíš, že můžu případně tu 19" objednat rovnou nebo mám vyhledat zase obchod, kde ji mají skladem, abych zase vyzkoušela? Je docela problém ho sehnat někde na krámě, všude v okolí je ta devatenáctka vyprodaná, takže bych kolo objednala rovnou z netu.
      Jinak teď jsem zkoušela to s tím loktem na svém nynějším kole (19") a úplně v pohodě dosáhnu na představec, vlastně dosáhnu až tak o 2-3 cm dál k řídítkám. Jsem značně zmatená, nerada bych pak litovala, že jsem zvolila špatně.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 14.06.2014
      Autor: sarulinkaa
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost rámu?

             

        Jestli koupit nebo ne - těžko říct. To si musíš opravdu rozhodnout sama. Píšeš, že jsi jezdila na Authorovi - ty mívají (nebo aspoň mívaly) rámy delší a trošku nižší oproti jiným kolům. Než jsem kupovala své poslední kolo, měla jsem půjčeného jednoho vel. 17" a jelo se mi na něm naprosto skvěle. Pak jsem koupila GT vel. M (17"/18").

        Pokud se ti na tvém kole jezdí dobře, pak vol kolo se stejnou délkou rámu.
        Pokud dosáhneš prsty dál než na začátek představce, tak to příliš nevadí. Horší by pro tvoje záda bylo, pokud by si na představec nedosáhla vůbec.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou velikost rámu?

               

          Teď mám staršího trekového Authora, předtím jsem měla pánské horské Author Dallas, ale to už netuším, jak bylo velké. Nynější trek je 19", ale mám pocit, že bych snesla o něco větší rám.
          Příští týden zajedu do toho cykloshopu znova a zkusím ještě jednu projížďku na té 21", poměřím loktem vzdálenost a snad se už finálně rozhodnu. Už kolo vybírám asi od února, jsem hrozná :-D.
          Jinak když koukám na stránky výrobce toho kola, co si chci pořídit, tak je tam i popis geometrie jak u 19", tak u 21" a je tam na sedlové trubce rozdíl 5 cm a u délky od sedlové trubky po představec jen 1 cm, což mi přijde zanedbatelné. Viz fotka.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2014
          Autor: sarulinkaa
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou velikost rámu?

                 

            Větší rám ti fakt nedoporučuji. Já si na takových kolech záda oddělala.
            Jde to pomaličku, ale jak si na velkém rámu natažená, tak bederka trpí víc než si dokážeš představit. A návrat zpátky pak už není...

            A i 1 cm může být někdy víc než si myslíš...
            Nicméně čiň, jak sama uznáš za vhodné.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.06.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou velikost rámu?

                   

              Děkuju, ještě to pečlivě zvážím...

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 15.06.2014
              Autor: sarulinkaa
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost rámu?

           

      Ta rada s délkou ruky je dost divná. Vůbec nepočítá s délkou v výškou představce a tvarem řidítek.
      Po městě jezdím na rámu, který mi je evidentně velký, horní trubka je moc vysoko. Ale podle tvojí rady je pro mne v pohodě, rukou od sedla na vidlici dosáhnu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2014
      Autor: snilard
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost rámu?

             

        Já to znám jako orientační test zda je rám vhodný pro danou postavu nebo ne.
        Vysoký rám ani tak nevadí, ale nepřiměřená délka rámu se ti opravdu může negativně podepsat na zádech.
        Velký rám podstatně přispěl k mým potížím se zády - mám plotnu po operaci a nevím, co je to bezbolestný stav bederní páteře. Takže vím své.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou velikost rámu?

               

          Když budeš mít správně dlouhý rám a fakt dlouhý představec, tak to bude ve výsledku moc dlouhé a popisované problémy se dostaví také.

          Vysoký rám mi tedy celkem vadí. Když sesedám, musím na špičky. Zrovna v pátek jsem to nějak nezvládl a nepříjemně jsem se o rám praštil do kyčle zevnitř. Bolí to do teď...

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2014
          Autor: snilard
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Jakou velikost rámu?

                 

            Podívej, bavíme se o velikosti rámu a k němu standardní výbavě. Dlouhý představec si na kolo dává ten, kdo má malý rám a potřebuje jej prodloužit. U nově koupeného kola lze předpokládat, že tam nic takového nebude.
            Stejně tak řidítka. Neočekávám, že by u nového kola byly nějaké vaštovky nebo nějaká obdobná vychytávka. To si zase většinou pořizuje ke kolu ten, kdo se snaží o vzpřímenější posez.

            Co se týká tvého vysokého rámu - hele, to je tvoje věc. Jezdíš na něm dobrovolně, tak nevím, proč si ztěžuješ.
            Důležité je, že vyšším rámem si při běžné jízdě nezničíš záda. Ano, můžeš si natlouct při slézání a nasedání ledascos, ale buď jezdíš s tímto rizikem nebo si holt pořiď jiné kolo. Nic víc se k tvému argumentu říct nedá.

            Řešíš anomálie. Dotyčná si ale kupuje standardní kolo a u toho lze očekávat i standardní výbavu odpovídající dané velikosti rámu.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 15.06.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Jakou velikost rámu?

         

    Taky mi přijde, že mi lépe vyhovuje o číslo větší rám, než mi různý tabulky a odborníci doporučujou. Jestli Ti 21" vyhovuje, tak si ho kup.

    Konkrétně cross a zvláště dámský, bývá relativně krátký, a je opravdu dost možné, že Ti 21" sedne lépe (Výšku sedla a řidítek nastavíš, délku rámu ne.)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Jakou velikost rámu?

         

    ja jsem jen o neco vyssi nez ty a koupil jsem 21 protoze se mi na ni take zpocatku dobre sedelo. Ted bych ale rozhodne nesel pres 19 a korigoval bych delku ramu pouze vyberem vhodneho predstavce, popr riditky. 19 ti rozhodne naprosto staci, jsou lide co by ti doporucili i 17, pokud chces jezdit hodne v tezsim terenu kde kolo musi byt lepe ovladatelne. Mne ta 21 nakonec tak nevadi, mam kratky predstavec a jezdim temer vyhradne silnice-tudiz to neni az tak velky handicap, ale jak rikam, pokud mohu radit-o vetsim ramu nez 19 neuvazuj.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 15.06.2014
    Autor: dpn
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost rámu?

           

      Výška rámu ale nic neříká o délce rámu. U některých výrobců je 17" rám delší než u jiného 20".
      Stejně tak každý má jiné tělesné proporce - krátké/dlouhé nohy, trup, ruce.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost rámu?

           

      Tak určitě. Najdou se lidi, co tazatelku v životě neviděli, nemají ponětí o jeho proporcích a preferencích, a hned by jí cpali 17", zatímco tazatelce sedí 21" a i 19" ji připadá malá. ;-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 15.06.2014
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jakou velikost rámu?

             

        Z pár desítek metrů ujetých před krámem rozhodně nelze poznat, jestli je ta která velikost pro člověka vhodná.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 15.06.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou velikost rámu?

               

          To určitě ne. Ale lze poznat nevhodnou.

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 15.06.2014
          Autor: Joe-CUBE
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Jakou velikost rámu?

                 

            Tak to si na hodně těžkém omylu.
            Já si právě po takovém projetí 500 metrů kolem krámu koupila kdysi kolo Author (MTB) s rámem 21". Kolem krámu to bylanaprostá paráda. Za půl roku jsem se snažila zkrátit posez jak se dalo a za rok a půl jsem měla záda navždy v háji. Dodnes děkuji p. Bartošovi, že mi to kolo ukradl, protože to už jsem měla při jízdě takové bolesti, že jsem mnohdy i brečela. Už jsem byla rozhodnutá ho prodat, ale on mi to uspíšil.

            Ne, na pár metrech jízdy nepoznáš nic.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 17.06.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -4
            • Re: Jakou velikost rámu?

                   

              Píšu, že to poznat lze. Ne že to pozná blondýna :-)

              Když máš něco naježděno a víš, jak má posez vypadat, tak sedneš a hned cítíš, jestli to chce nějaký centimetr tam nebo tady.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 17.06.2014
              Autor: Joe-CUBE
              Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jakou velikost rámu?

                     

                Hlavně si myslím, že špatná velikost rámu těžko byla hlavní příčinou takhle závažných problémů s páteří, spíš bych to tipoval na poslední kapku.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.06.2014
                Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
              • Re: Jakou velikost rámu?

                     

                Problém je na tom začátku, kdy nemáš a nevíš.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 18.06.2014
                Autor: petrp
                Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Jakou velikost rámu?

                       

                  Jenže autorka původního dotazu má, ví, jen si není úplně jistá;-)

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 18.06.2014
                  Autor: Joe-CUBE
                  Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
                  • Re: Jakou velikost rámu?

                         

                    Autorka píše, že je "sváteční cyklistka", takže dostatečné zkušenosti zřejmě nemá.
                    Pokud ale má kolo na kterém se jí jezdilo dobře, pak stačí poměřit (zejména délku rámu) s nově vybraným kolem.

                    [ Reagovat ] [ Zpět ]
                    Datum: 18.06.2014
                    Autor: radka
                    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Jakou velikost rámu?

                   

              Otázkou je, jestli za ty záda může to kolo. To ti takhle zpětně nikdo neřekne. Ono je to hodně zdlouhavá záležitost, pak stačí aby ti ty záda trošku prochladly, blbej pohyb a průser je na světě. Bez ohledu na velikost kola;-)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 18.06.2014
              Autor: Spathodus
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Jakou velikost rámu?

                     

                Nemůže za to jen to kolo, ale ta nepřiměřená velikost rámu se na mé bederce velkou měrou podepsala.

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 18.06.2014
                Autor: radka
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost rámu?

         

    To je fakt těžká rada.
    Chce to opravdu projet a pořádně vyzkoušet, sama zjistíš, co ti nevíc vyhovuje.
    Lesoc se dá i maličko poštelovat na představci, řidítkách...
    Kupuj v obchodě, kde ti umožní zkoušet.
    Nechci to zlehčovat (chlapi se mi budou smát), ale šaty na ples nebo svatbu ženská taky zkouší, dokud ji nepadnou a pak si je třeba ještě nechá upravit:-))
    A na kole strávíš víc času než na plese, když ti to kolo padne:-))

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2014
    Autor: Lanna
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost rámu?

         

    Všem přispívajícím moc děkuji. Včera mi kolo od výrobce přišlo, nakonec jsem vzala tu 21" a jsem nadmíru spokojená. Včera jsem najela prvních zkušebních cca 14 km a jsem nadšená. Ještě to bude chtít decentně doladit, až se trošku "usadí", ale jinak teda opravdu super. Se starým trekem se to nedá srovnat.

    A proč nakonec 21"?
    Zkoušela jsem v krámě na začátku tohoto týdne 19" i 21", projela obojí, strávila jsem tam docela dost času a nemohla jsem si pomoct, že ta 19" mi prostě nesedla. Na té 21" je jízda nesrovnatelně komfortnější, i prodejce se přikláněl spíše k 21". Rám je tedy jen o 1 cm delší než u té 19", dolní trubka též jen o 1 cm delší, sedlová trubka o 5 cm vyšší, což mi nevadí, protože jsem vysoká, mám dlouhé nohy, dlouhé ruce. Takže všem děkuju za pomoc a cenné rady, ale přeci jen jsem se přiklonila k tomu, co mi dle mého nejlepšího vědomí a svědomí a pocitu z jízdy sedlo lépe :-)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.06.2014
    Autor: sarulinkaa
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost rámu?

           

      Tak ať dobře slouží.

      Hlavně doufám, že za půl roku nenapíšeš, že Tě bolí bédérká, to by tu s dobrejma duchama nebylo k vydržení :-p

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 20.06.2014
      Autor: Joe-CUBE
      Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
      • Re: Jakou velikost rámu?

             

        Díky :-). Myslím, že ne :-D... to bych byla sama proti sobě :-D :-D. Jezdila jsem na různých kolech, nikdy teda žádné stakilometry na jeden zátah, ale nikdy mě nic nebolelo. Maximálně zadek, ale to vyřeším novým sedlem, když to bude nutné :-D

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2014
        Autor: sarulinkaa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Jakou velikost rámu?

               

          Tak ať dobře jezdí.
          A zadek bolet přestane nejpozději po první tisícovce, ale když tě to bude bavit, tak i dřív:-))
          Mám takovou divnou levou ruku. V poslední době mám problémy s páteří a ruka trochu brní. Ale když je hezky, je na co koukat a baví mě to, brnět přestane:-))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 20.06.2014
          Autor: Lanna
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Jakou velikost rámu?

                 

            Děkuju :-)... zadek si zvykne, to je jasnačka :-D

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.06.2014
            Autor: sarulinkaa
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost rámu?

             

        Došly argumenty, což...
        Já jen vím, co to je když z kola bolí záda a nikomu to nepřeji.

        Dotyčná si vybrala a je to její volba, tak nechť se jí dobře jezdí.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
    • Re: Jakou velikost rámu?

           

      Přesně tak, sama musíte nejlépe vědět, na čem se cítíte dobře. Tabulky od výrobců kol i ty poučky, např. vzdálenost od lokte po konečky prstů (mezi sedlem a představcem) atd. jsou pouze orientační a někdy i zavádějící. Každé kolo má jinou geometrii a tak délka rámu nemusí korespondovat s velikostí rámu, což je délka sedlové trubky. Tedy výška rámu. Také každý člověk je originál a má vůči své výšce v jiném poměru nohy, trup i ruce. Takže se od nikoho nenechte otrávit, buďte ráda, že Vám kolo sedí a pořádně si ho užijte :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.06.2014
      Autor: Spathodus
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou velikost rámu?

             

        Moc děkuju :-). Jezdí se mi na něm opravdu dobře, myslím, že mi to kolo sedí a to je pro mě důležité. Ne tabulky a všeobecné rady na netu. Věřím, že jsem se rozhodla správně :-)

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 23.06.2014
        Autor: sarulinkaa
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou velikost rámu?

         

    Mě dobře poradil v krámu. Měl by tomu rozumět prodavač...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.06.2014
    Autor: Valdek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou velikost rámu?

           

      Ano, měl by tomu rozumět prodavač. Ale zdaleka ne vždy tomu tak je;-)Bohužel mám spíše opačnou zkušenost a to nejen co se týká cyklo obchodů.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 23.06.2014
      Autor: Spathodus
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

310 cyklistů (10 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024