reklama

Sedlovka Suntour SP12-NCX

Ahoj,
premyslim na koupi odpruzene sedlovky Suntour SP12-NCX, ale nikde se mi nepovedlo najit, jak vysoka je cast s paralelogramem - od konce sedlovky (tam, kde je na sedlovce jakoby nasazeny rozsireny kus trubky, na kterem je paralelogram) k rovine lyzin sedla? Jde mi o to, jestli mi zbyde dostatecne velka cast sedlovky na uchuceni sedlovkoveho nosice. Pokud ji nekdo mate, prosim o zmereni a postnuti vysky:)
Diky moc.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 11.06.2014
Autor: Clight
  • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

         

    Místo ti tam rozhodně zbude. Měřit tonebudu, ale podle odhadu je to cca 10 cm.
    Navíc dost dobře si nedovedu představit, že bys zasunul sedlovku do rámu až po paralelogram.
    To bys musel jezdit na nepřiměřeně vysokém rámu.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 11.06.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
  • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

         

    Je to takhle

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 13.06.2014
    Autor: Jindra8526
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

         

    Abych nezakladal nove,tak se zeptam tady na zkusenosti teto sedlovky,treba i oproti 8smickove verzi.Chci si ji ted poridit a jestli je treba kvalitne i trosku jinde,kdyz je i drazsi.A co ten neoprenovy kryt,oplati se,neosoupe se zachvili?

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 28.02.2015
    Autor: dalinv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

           

      Záleží na tom, co od toho očekáváš.
      Já jsem si ji pořizovala kvůli tomu, že jezdím s nosičem a nesesérem a tudíž nepřipadá v úvahu odpružené kolo.
      Jezdím s ní už skoro 10 let - ne s tou samou, už jsem jednou měnila - zatím naprostá spokojenost.

      Neoprenový obal mám teď asi 2 roky a pořizovala jsem si ho hlavně kvůli tomu, že se mi občas kalhoty zadrhly o nýtek. Je ale fakt, že se také dovnitř nezanáší nečistoty.

      Jediné, co může někomu vadit, je, že za chvíli povrzávají ty válečky. Pak je nutno celou rozebrat a promazat.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 28.02.2015
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

             

        No já ted 8smičkovou mám, ale už je dodělaná, neboli ty válečky jsou v čoudu a celý ten mechanismus jde do kytek. Občas jsem to promázl wd40, mám ji teda bez krytu. Koukám právě na tu SP12tku a oproti 8smičce je asi o 500 kč dražší, tak usuzuji, že by mohla být i kvalitnější. A čím případně mažeš ty válečky-vazelínou-olejem? Jasně, ten kryt je dobrý, aby ochránil před bordelem z venčí, aby se z oleje a prachu nestala brusná směs..Ale jak ta sedlovka pracuje, nemá to vliv na ten kryt nějak, neprošoupe se brzy?

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 28.02.2015
        Autor: dalinv
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

               

          Já to zásadně nerozdělávám.
          Vždycky poprosím na srazu rondu :o)))

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.02.2015
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

               

          Já měl tu osmičku taky, byla naprosto vynikající, a když dosloužila, tak jsem ji vyměnil za tuhle "12". Rozdíl ve funkčnosti nepozoruji žádný, v ceně naopak značný :-)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 28.02.2015
          Autor: Airline
          Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

         

    Tak mám sedlovku doma..jen by mě zajímalo, k čemu jsou tam tyto šroubky? jsou celkem 3. Když je vyšrubuju, tak to láká tam plcnout vazelínu nebo olej a zadělat..je to tak? V manuálu co jsem k ní dostal, to tam není popsané. Jen že na válečky patří olej a pak štolování pružení..nic víc. Díky za rady

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2015
    Autor: dalinv
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

           

      Tihle červíci drží čep v odlitku pěkně uprostřed. Kritický jsou ty plastový pouzdra, co jsou tam na obrázku vidět jejich límce. Časem se vymačkají a vydřou a pak už jde železnej čep do živýho. Chytne to vůli a sedlovka jde pomaličku a později rychle do háje. Než se to vymačká, chvíli to trvá (déle než je záruka :-))
      Já pak udělal chybu ve volbě materiálu a nechal si ty pouzdra vytočit z nějakého podivného plastu. Ten se ale bohužel zadrbnul (jestli zbobtnal, nebo do sebe nabral bordel...) a čep se v něm přestal volně protáčet. No a když se to zamlelo úplně, odlitek se rozlomil.
      Dneska bych to asi jednou za čas opatrně rozebral, vypral třeba wédéčkem a lehounce máznul.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2015
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Sedlovka Suntour SP12-NCX

             

        Ten jeden "červík" šel vyšroubovat normálně..druhý nešel a zjistil jsem, že je zafixovaný zřejmě kvůli odšrubování:) proto teda asi soudím, že je to opravdu kvůli tomu uchycení čepu. Tak to budu mazat jen zvenčí co to půjde. Mám i ten obal na něj, tak uvidíme jak dlouho to teda vydrží. Pokud do té doby nevymyslí Suntour lepší, kvalitnější sedlovku, tak příště koupím Cane Creek. i tak už jsem o ní uvažoval i ted, ale chtěl jsem ještě zkusit tuhle sp12.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2015
        Autor: dalinv
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

249 cyklistů (14 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024