reklama
Země: Arménie Arménie, Írán Írán

Tbilisi - Jerevan (-Tabriz)

Ahoj,

premyslim o vyletu cca na dva tydny.
Letecky do Tbilisi a pak dolu do Armenie a mozna do Iranu. Koukal jsem, ze par lidi ma tenhle kout projety, tak se chci zeptat

1) Da se to zvladnout na silnicnim kole?
2) http://www.tastingtravels.com/from-tbilisi-to... Tenhle parecek jel po armenske dalnici. Je to dobry napad?
3) Googlemaps mi ukazuje cestu z Jerevanu do Tabrizu pres Turecko. Docetl jsem se ale, ze z Armenie se muzu dostat jen do Gruzie a Iranu, nebo uz to neplati?

Mockrat dik za odpovedi! :-)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 06.06.2014
Autor: Kryšpín
  • Re: Tbilisi - Jerevan (-Tabriz)

         

    Ahoj,

    asi ti nijak extra nepomůžu. Osobní zkušenost mám jen přejezd Turecko - Írán. U hranic z turecké strany si dej jen pozor na děti. Kurdská mládež ráda žebrá s kameny v ruce, ale není to nic co by se nedalo zvládnout. Spíš tě to nesmí zaskočit. V Íránu už je všechno v pohodě. Jen si nezapomeň přibalit kalhoty a vybrat dopředu dost peněz. Hlavní cesty jsou v dobrém stavu a určitě zvládnutelné i na silničce. Město Tabriz je nádherné, ostatně jako celý Írán, a pokud budeš mít s sebou stan, dá se zcela bez problémů ubytovat v parku na jiho východě města. Jsou tam i připravená místa na kempování. Viz

    https://www.google.com/maps/place/%C5%9Eahg%C3...!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x401a19f609cd72ed:0xbff6f9ccba6322df

    Tak přeji hodně štěstí.
    Martin

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 08.06.2014
    Autor: born2bike
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Tbilisi - Jerevan (-Tabriz)

           

      Supr, o tech iranskych penezich jsem se docetl, snad to nejak odhadnu, hehe :-)
      Jeste me napadla jedna otazka. Je tam nejaka havet, na kterou bychom si meli dat extra pozor? Budeme spat ve stanu, tak jestli se mame hodne bat hadu, skorpionu... Koukal jsem, ze i v Armenii jsou nejaky hodne jedovaty zmije, tak aby se nam nestala nejaka nemila vec...

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 10.06.2014
      Autor: Kryšpín
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Tbilisi - Jerevan (-Tabriz)

             

        Tak jako když budete mít velikou smůlu, tak na něco jedovatého asi narazíte. Ale pravděpodobnost je podobná asi jako, že potkáte u nás zmiji či v Beskydech medvěda. Mě se nic za 2 měsíce nestalo. Dokonce ani žádný pes se neobjevil. V poušti byly občas cedule s varováním na nějakou kočkovitou šelmu, ale co jsem se ptal, tak tu nikdy neviděli ani místní. Se stanem bych nedoporučil kempovat úplně nadivoko. V každém větším městě je park, kde se dá stanovat, tak se stačí jen optat. Íránci takto cestuji zcela běžně. Mají oblíbené takové ty samorozkládací stany. Anebo poprosit u mešity, restaurace, policejní stanice, benzínky atd. Tamní obyvatelé jsou vážně hrozně ochotní a většinou to budete mít i s večeří. Spíš tedy než na jedovaté potvory si dejte pozor na to co fotíte. I malá anténa v pozadí na kopci může být zdrojem velkých potíží. Přece jen je to bohužel stále policejní stát. Ale nenechte se tím nijak znervóznit, cesta přes Írán je zážitek více než úžasný.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 10.06.2014
        Autor: born2bike
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Tip na letošní dovolenou

Barcelona na kole

 (CK Frčíme)
11.04.2024, 4 dny
15 900 Kč
cyklistický Letecky

Balaton, pohoří Mátra a Bükk, Eger a Hevíz – cyklo a termály

 (CK Victoria)
22.04.2024, 5 dní
10 990 Kč 9 590 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

520 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024