reklama

Chrastivý zvuk

Prosím o radu - pri určitých rychlostech (cca 21-25Km/h a pak 33-39Kh/h) se mi z kola ozývá nepříjemný zvuk, neco jako řinčení nebo chrastění.
Kolo je MTB Schwinn Mesa Comp 2012 v původním osazení kromě vyměněné vidlice za Epicon a samozřejmě měněným řetezem...
Zvyk se ozývá na asfaltu, v terénu to slyšet není. Na šlapání nezáleží, je to slyšet ať šlapu nebo ne. Stejně tak vidlice - locknutá, nelocknutá, je to stejné. Podotahoval jsem všchny šrouby co podotahovat šly, hlavové složení rozbral a promazal vazelínou (původní tam ale ještě byla v dostatečném množství), dotáhnul středovou osu, nic nepomohlo. Řetěz i nohy vidlice samozřejme mažu pravidelně. Napadá me, jestli to nemúže být vibracema od vzorku pláštů, které se na něco přenásí a to pak drnčí, ale nevím, co by to mohlo být a jak toho se toho zbavit. Díky za každou radu:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 30.05.2014
Autor: Clight
  • Re: Chrastivý zvuk

Ahoj,
    kdyz vyloucime driveline, tedy presmyk, retez, prehazka, cvrk, tak zbyva asi jen rozeznivane kotouce.
    To by ale znamenalo vule v naboji u kol - zahybat kolem vuci vidli.
    Povoleny kotouc jsem snad nikdy nevidel tak moc...
    Take by to znamenalo, ze sem tam jakoby "visi" desky v brzdovych trmenech, ale pravy duvod by byla vule v loziskach.
    Predpokladam, ze pneu maji dostatecne vule ve vidlicich a ze na sobe nemaji male gumove ostny z vyroby.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: single
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Ahoj,
      dkotouce jsou chyceny sesti sroubky, ty jsem dotahnul pri dotahovani vsecho moznyho, ale to nepomohlo. Brzdy jsem taky zkousel vsemozne ladit, ale to nepomohlo - neskrtaji, kdyz to protocim naprazdno ve stojany, tak se zadny zvuk neozyva.
      Plaste maji mista dost, mam na tom jen 1,95ky a ostny jsou z nich uz davmno pryc.
      Dik za tip na ty naboje, v tom jsme se jeste nikdy nevrtal, tak to zkusim proverit, snad se povede.
      Kdyz zkusim "zakyvat" kolem zleva doprava, tak mi neprijde, ze by tam byla vule - je mozny, ze by byla tak mala, ze rukou poznat nejde a pritom to takhle zlobilo?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Zkus to dat do stojanu a roztocit s tim 'nasucho'jestli se to ozve, nebo udelat to same pri obraceni vzhuru nohama. mohly by to byt mozna naboje..

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: dpn
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Mě takhle kdysi na několik výprav znejistělo cvakání spony od přilby o táhlo zipu na novém dresíku .
    Vždycky když jsem pohnul hlavou abych se podíval, odkud to jde, tak to přestalo, ale nespojil jsem si to :)

Klidně by to mohlo být kousek něčeho v sedlovce i blbá koncovka bovdenu přesmykače taky dokáže někdy překvapit tím jak si zacvaká o okolí...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: újezďák

Tak se nakonec povedlo vyresit - delaly to odrazky ve vypletech kol. Stacilo je jen posunout smerem k rafkum, aby pevneji drzely a chrasteni prestalo. Asi se casem uvolnily a po dratech trosku posunuly smerem ke stredu, kde mely malinko vuli, a zaclo to vydavat ten zvuk.
    Clovek dva tydny koume, co je spatne, a ona takova blbost...no, kdyz nic jinyho, tak vysledkem snahy je kolo poradne zkontrolovany, promazany a podotahovany...:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 03.06.2014
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Tak je vyhoď a dej tam trubičkové.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: újezďák

Proč vyhazovat? Mi to kdysi udělalo taky, posunula jsem odrazku k ráfku a už se to neopakovalo. To se klidně mohlo posunout třeba při protahování kola nějakou burinou, to není principiální vada, normálně to drží dobře a samo se to dotahuje odstředivou silou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Autor: bara2
        Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

To bud nejspis ono, nekdy zhruba pred 3 tydny jsemprojel par desitek metru z kopce nepokosenou loukou, kde podle mapy mela byt polni cesta a nebyla tam. Pak jsem vyndaval travu z dratu i kazety, asi se to posunulo pri tom. Vyhazovat je nebudu, ted uz vim, po cem se kouknout, kdyby se ten zvuk nekdy zacal ozyvat znova:)

[ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 04.06.2014
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

233 cyklistů (29 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017