reklama

Vidlice pružinová nebo vzduchová?

Nevím, jakou mám pořídit vidlici. Někteří preodejci mi vnucují vzduchovou, prý normální pružinovou přemáčknu (mám cca 115-120 kg na 190 cm). Ale zase téměř nejezdím terénem, silnice či pěšiny, na druhou stranu dám ročně přes 6000 km.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 24.05.2014
  • Re: Vidlice pružinová nebo vzduchová?

Mozna by sla sehnat dostatecne silna pruzina, aby tuhle vahu zvladala, ale to by byla dodatecna uprava. Koukej po vzduchove, ktera ma vetsi prumer nohou - tedy ne po te nejlevnejsi urovni.
    Na jake kolo? Trekove? MTB?

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Vzduchova taky funguje i v zime, kdy mi na pujcenem kole pruzinova zatuhla uz pri par stupnich nad nulou.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Pokud bych jezdil terén tak jak popisuješ, nebo pod 20% tak bych si vůbec odpruženou vidlu nekupoval, dle mého názoru je to zbytečné. A kupovat vzduchovou za 5 a více tisíc? Nevím asi ne.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Autor: jury

Pokud je nachylny na bolesti zapesti, odpruzena vidle se muze hodit, i kdyz to neni vylozene do terenu.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Autor: lucierut

Presne z tohoto duvodu mam vzduchovku na kole do mesta. Dokonce rovnou z tuning-test.cz
        Predstava bezne levne vidle mne desi.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 25.05.2014

tak z těch rad nevím jak si vybrat :). Navíc ta vidlice ještě není to nejdůležítější, to je hlavně celý osazení kola - jenže jako laik moc nepoznám, které středy a pod jsou nejvhodnější (taková ta zlatá střední cesta - ne extra levné ani drahé, ale přitom slušně kvalitní). Navíc je Problém je tolik různých druhů komponentů...

[ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 29.05.2014

Jedna se o horske kolo? Kolik do toho chces dat?

Osazeni bych bral nejmene Alivio, radsi Deore. Kde to neni napsano slovne je misto slovniho popisu kod. Jedno dve pismena a tri cislice. Prvni z nich je pro Alivio 4 a pro Deore 5. Takze treba hydraulicke brzdy s oznacemin BR-M-446 jsou Alivio, BR-M-5xx Deore. Na posledni dve cifry se nekoukej. Stejne oznaceni by mely mit stredy kol a kliky. Bezne se trava, ze je prehazovacka o dve nebo i tri tridy vys, nez prave ty daleko dulezitejsi stredy kol, slapaci stred s klikami a brzdy.

Vidlici bych bral EPICON, coz je asi nejbeznejsi uz pouzitelna vidlice pro jizdu i v terenu.

Ale stejne je nejdulezitejsi cenovy limit.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 30.05.2014

Taky bych to tak viděl, ale přiklonil bych se k Deore. I když na starém kole mám Alivio přehazku a 8 let jede bez problému.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 30.05.2014
        Autor: jury
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Partner na kolo, hory i pro život

20.10.2017
Ahoj, hledám partnera, který by chtěl se mnou sdílet jízdu na kole, chodit po horách, občas cestovat, zahrát si…

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
19.10.2017
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,žena věk 50
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

244 cyklistů (19 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017