reklama

koupe noveho kola

Už jsem četl spoustu diskuzí zde i na jiných webech o koupi nového kola. Je mi 18, právě mám kolo už 3tím rokem, je to "noname" , něco jako HT, na netu jsem pár kol s tímto názvem našel, ALE. Za první dva roky jsem najezdil asi jen 500km. Tento rok "už" mám najeto dalších 400km, nejdále, co jsem jel, bylo 60km asi za 3 hodiny, pohodová jízda po většinou po cyklostezkách, občas lesní cesta, vidlice ZOOM, takže pruží jen při výmolu :) Jinak si ale na nic moc neztěžuji, jen jsem jednou, když sem s tim skákal 2x zkur.il přehazovačku, pokaždé koupena nová, shimano za 150,- :) a slouží doteď. Kolo si tedy umím opravit/seštelovat sám (brzdy, přehazovačka, přesmykač, dookonce i vycentrovat, když u toho sedím 4-5 hod.) Jen tak mimochodem, to kolo stálo 3000 od nějakýho týpka, který je vozí z německa a opravuje, pak prodává za slušnou cenu. Jsem tedy celkem nenáročný. Zjistil jsem, že by mě bavilo jezdit po světě, vícedenní výlety. Chtěl bych poradit co nejkvalitnější kolo do 4000-5000. Nemám na rozhazování a chápu, že všichni budete psát, že za 5000 ani za 10 000 se nedá sehnat kvalitní kolo, ale mě stačí a nevadí, když si ho třeba po každých 500km trochu sešteluju, jak říkám, nepotřebuji servis, udělám si sám. Chtěl bych trekové (krosové) kolo, které mě poveze třeba 3 dny "natěžko" +- já 83+15kg nákladu v trojbrašně na nosiči.nepotřebuju kotoučovky ani další takovéhle "hovadiny". jen světla, blatník, nosič (to vše se sice dá přikoupit, ale když je to na kole, vyjde to levnějc. Takže, je to trochu zapeklité, někteří mě možná ani nepochopí, ale i přesto bych rád, kdyby mi někdo poradil. Napadá mě nějaký author nebo leader fox, který je levný a nepřipadá mi z laického pohledu nekvalitní.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 20.05.2014
Autor: tomaslex
  • Re: koupe noveho kola

         

    najel bych určitě na bazary,ale nové kolo do 5 litrů.....seženeš nové,ale to trápení potom...to fakt asi ne.Můj názor.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2014
    Autor: taole
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupe noveho kola

         

    Pokud jsi tak nenáročný, jak píšeš. tak bych šel do bazarového.
    http://www.cyklobazar.cz/inzerat/304173/prodam...
    Třeba něco takového, ale počítal bych s tím, že dalších pár stokorun do toho následně dáš. + další peníze za doplňky (nosič, blatníky, světla). A časem měnit díly, které odejdou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupe noveho kola

         

    Taky se kloním k tomu bazaru. Při trošce štěstí koupíš bezvadný kolo, který ti bude dlouho sloužit.
    Při troše smůly ho budeš muset porychtovat, ale starší kolo z kategorie patnáctitisícových snadno a i vcelku levně opravíš a seřídíš.
    Funglovka za pět tisíc bude jen pro zlost a nakonec tě přijde hodně draho.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 20.05.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: +5 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupe noveho kola

           

      Díky, jen nevím, jak poznám, aspoň přibližně, jak kvalitní je to kolo, když půjdu po bazarech, abych nekoupil něco, co se bude tvářit jako mistr světa a on to bude sr.č za 6000 a třeba 5 let starý :( Napadá mě jen že by to šlo poznat podle komponentů ( především přehazovačka) ale vážně nevím, moc se v tom neorientuju, mě stačí, že to dobře slouží a že si to umím sám poštelovat a opravit :)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 21.05.2014
      Autor: tomaslex
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupe noveho kola

             

        V kamenných bazarech toho moc dobráho nekoupíš, to bys musel mít hodně štěstí nebo bys musel být domluvený s bazarníkem aby ti dal vědět. Mnohem větší a dobrou šanci máš na internetu. U kol jsou značky, modely a podle toho si většinou dohledáš informace o tom kole, o jeho výbavě a ceně a podle toho se dá celkem dobře orientovat. Takhle jsme kupovali dvě kola a obě hodně dobrá a bez problému.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupe noveho kola

               

          Dobře, budu tedy hledat, díky :) To mě vlastně ani nenapadlo, protože tu všude čtu, že kupovat kolo po netu je blbost, že pak namám zaručený servis a záruku, ale to je vlastne u bazarovyho jedno a servis nepotřebuju, když si udělám 95% sám :)

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 21.05.2014
          Autor: tomaslex
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: koupe noveho kola

                 

            Přesně tak. Značkový servis má smysl u nějakých drahých speciálů. Běžná kola mají všechna stejné osazení a co si neuděláš doma, to zvládne uplně každý servis.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 21.05.2014
            Autor: ronda
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupe noveho kola

             

        Pokud to jen trochu půjde, koukat po kolech běžných značek. A orientovat se podle označení modelu. To se v podstatě nemění, jen jsou další a další ročníky. No a pak ty komponenty. Koukat, aby alespoň přehazka a řazení byly Deore, nebo Alivio. Pokud se nechystáš jezdit v bahně a marastu, tak i solidní V-brzdy dobře poslouží.
        Je to tak trochu hledání jehly v kupě sena, ale při troše trpělivosti se vybrat dá. Já koupil z druhé ruky před pěti lety celopéro a spokojenost.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 21.05.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupe noveho kola

         

    kup za 1000 staršího favorita v dobrém stavu, vyměň pláště, případně řetaz, dohoď stojánek a nosič a můžeš jet. případně dvoustěnné ráfky, ty původní jsou většinou příšerné...
    na servis ti stačí pár klíčů, díly jsou levné.

    jezdil jsem tak pár let, sice "jen" 50 km denně, občas delší výlety, ale šlo to. i při 120 kg + 10 kg nákupu v brašnách :)

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2014
    Autor: Bruca
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupe noveho kola

           

      Možná je to dobrý nápad, jen nevím, co všechno bych tam musel vyměnit, neni na favoritu malo převodů? Kupovat ráfky, pneu, duse, nosic, svetla (prehazovacka a kazety), to uz tak vyhodne nebude, to si radsi koupim bazarove kros za 3000,-

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2014
      Autor: tomaslex
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupe noveho kola

             

        Na favorita bych si nechal udělat komplet zadní kolo, pořádný ráfek, náboj na kazetu, 8-9 kolečko mtb s velkým rozsahem a vpředu nechal jen jeden tác. K tomu budeš potřebovat přehazovačku (stačí nejlevnější SIS kompatibilní) a příslušné řazení. Celé to vyjde kolem 2000,- + favorit na Aukru min. 1000.
        To je cesta spíše pro fanoušky značky Favorit. Cross z aukra za podobnou cenu imho poslouží lépe (tužší rám a kola, lepší brzdy, vpředu třítác, návarky na dnešní nosiče a košíky na lahve a další detaily).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2014
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupe noveho kola

         

    Za ty prachy si nemůžeš moc vybírat. Nový kolo v této ceně bude opravdu jen k vzteku.
    Tady by sis nevybral? http://aukro.cz/kola-krosova-63317?price...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 22.05.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: koupe noveho kola

           

      Jo, díky, to vypadá docela zajímavě, asi si založím aukro ucet ")

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 22.05.2014
      Autor: tomaslex
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: koupe noveho kola

             

        Ale s nákupem opatrně, na aukru jsou lidé různí, a někteří zvláště. Nejlépe vyzvednout osobně.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 22.05.2014
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: koupe noveho kola

               

          To jo, ale skoro nic není v jihoceskem kraji, nejlepe v okoli ceskych budejovic :(

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 22.05.2014
          Autor: tomaslex
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: koupe noveho kola

                 

            Jestli chceš levně koupit, nesmíš spěchat. Za týden či za měsíc se třeba něco objeví.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 23.05.2014
            Autor: Joe-CUBE
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: koupe noveho kola

                   

              Jo, stejne budu mit penize koncem cervna, takze to tolik nespecha :)

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 23.05.2014
              Autor: tomaslex
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: koupe noveho kola

         

    Pokud nejsi, náročný tak tady by si mohl něco vybrat, přijde mi to slušné za ty peníze. Akorát, aby seděla velikost.


    http://www.cyklobazar.cz/inzerat/307037...

    http://www.cyklobazar.cz/inzerat/311530/prodam...

    http://www.cyklobazar.cz/inzerat/309684/ktm...

    http://www.cyklobazar.cz/inzerat/303723...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 25.06.2014
    Autor: jury
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

327 cyklistů (15 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024