reklama
Země: Česko Česko

Řeka Morava - průjezd Olomoucí

Připravujeme cestu podle řeky Moravy (po proudu), zatím asi jen třídenní. Zhruba po CT 52, 51 a 47. Poradíte prosím, jak nejlíp projet Olomouc - jaké je značení cyklotras, na co dát pozor apod.? Případně ještě prosím tipy na zajímavosti ve městě, které by byly na trase nebo poblíž.

[ Reagovat ] [ Zpět ]
Datum: 16.05.2014
Autor: aila
  • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

         

    Olomouc je podla mna velmi privetivy k cyklistom a znacenie je dobre, neda sa zabludit. Isli sme cez Olomouc raz po Moravskej ceste a raz po Jantarovej ceste, vzdy sme sa pekne z Olomouca vymotali. V Olomouci si nenechajte ujst centrum mesta z vysokym stlpom najsvetejsej trojice, novodobym orlojom a prvymi prvkami renesancie na Morave, pripadne goticky kostol s najvacsim organom v strednej Europe. Pamiatok je tam samozrejem daleko viac, ved Olomouc bol az do tridsatrocnej vojny hlavnym mestom Moravy.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 16.05.2014
    Autor: Jaroslav
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

           

      Díky! Možná mám zbytečné obavy, ale připravuji trasu pro menší partu, a tak mám pocit zodpovědnosti :-). Abychom se pak neztratili někde v hustém provozu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 16.05.2014
      Autor: aila
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

             

        Když se podíváš na mapu http://www.mapy.cz/s/9TtS
        cyklostezka vede furt a pořád podél vody.
        Další pak směruje do centra.

        Osobně nevidím důvod se čehokoli obávat.

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2014
        Autor: radka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

               

          Na jižním okraji města už tak úplně kolem řeky ne, ale věřím, že se na tu 47 nějak trefíme :-).

          [ Reagovat ] [ Zpět ]
          Datum: 16.05.2014
          Autor: aila
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

                 

            Když se budeš držet podél vody, tak ji minout nemůžeš.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.05.2014
            Autor: radka
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

                 

            To v pohode najdes je to dobre znaceny, kdy pojedete? Pokud bude dostatecne sucho znam lepsi napojeni k rece nez je oficialni cyklotrasa pres Kozusany-Tazaly. Jak se dostanu k pc naklikam ti to do mapy. Jinak v Ol. urcite minimalne hstoricke jadro stoji za podiani.

            [ Reagovat ] [ Zpět ]
            Datum: 16.05.2014
            Autor: Billicek
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

                   

              Díky - už se mi podařilo nakreslit trasu městem v mapě, odbočky asi k Přemyslovskému hradu (Václavské náměstí) a na Horní náměstí k orloji. Chceme jet asi v půlce června, takže to tak nespěchá. Kožušany - Tážaly v další trase mám, za každý tip budu vděčná.

              [ Reagovat ] [ Zpět ]
              Datum: 16.05.2014
              Autor: aila
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

                     

                tady máš odkaz na moji trasu,vetšina vedena po cyklostezkách, jen část mezi Vaclavským a Horním náměstím je po kočičích hlavách a jezdí tam tramvaje. Ale je to jen kousek. Ta cesta před kožušanama přímo k vodě je normální polňačka, takže pokud bude hodně mokro, budete muset po oficiální cyklotrase 47
                http://www.mapy.cz/s/9TOL

                [ Reagovat ] [ Zpět ]
                Datum: 17.05.2014
                Autor: Billicek
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

                       

                  Díky moc. To je úplně dokonalý, hospodu už si najdeme sami :-). Dám pak vědět, jak se to podařilo. Už abychom se vydali na cestu!

                  [ Reagovat ] [ Zpět ]
                  Datum: 17.05.2014
                  Autor: aila
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Morava, Moravská stezka

         

    Třídenní pohodová cesta od pátku do neděle, skvěle vyšlo počasí, trasa hodně pestrá, už se těšíme na pokračování. Startovali jsme na Horní Moravě a končili ve Starém Městě u Uherského Hradiště. Noclehy - Loštice a Kojetín.
    Fotky jen namátkou z Olomouce a soutok Dřevnice s Moravou.

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2014
    Autor: aila
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Morava, Moravská stezka

           

      Jó na soutoku Moravy a Dřevnice je to paráda, hlavně když zavoní kafilérie :-)

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2014
      Autor: Grille
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Morava, Moravská stezka

             

        Asi jsme měli kliku, nic podezřelého tam cítit nebylo :-).

        [ Reagovat ] [ Zpět ]
        Datum: 18.06.2014
        Autor: aila
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

         

    Já si projel před třemi lety celou Moravu, od pramene na Kralickém Sněžníku až po soutok s Dunajem pod Děvínem, snažil jsem se držet co nejvíce kolem vody, což se mi až na pár úseků dařilo. Co se týče Olomouce, tak jak už psali ostatní, držet se podle vody, odbočka do historického centra.
    Nějaké užitečné informace z cesty jsem tenkrát sepsal sem do fóra:
    http://www.nakole.cz/diskuse/13230-na-kole...

    [ Reagovat ] [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2014
    Autor: MarekD
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

           

      A tady jsem našel záznam trasy, kudy jsem jel, který jsem tenkrát pro někoho dělal:
      http://www.cykloserver.cz/tipy-na-vylety/detail...

      p.s. soutok Moravy s Bečvou jsem minul, protože tam jsem byl už dříve.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 17.06.2014
      Autor: MarekD
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Řeka Morava - průjezd Olomoucí

           

      Díky - z tvých informací jsem vycházela, když jsem trasu promýšlela, hlavně ze vzdáleností. My se striktně řeky nedrželi, sledovali jsme spíš CT 52, 51 a 47, případně nějaká odbočka. Na druhou část je určitě ještě podívám, i na trasu.

      [ Reagovat ] [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2014
      Autor: aila
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Do vaší knihovny
Tip na letošní dovolenou

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
17.05.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem

Bikepackingová výzva Rakouskem až domů

 (CK Kudrna)
04.07.2024, 6 dní
7 800 Kč
cyklistický Autobusem

Šumava na kole

 (CK Frčíme)
12.07.2024, 3 dny
5 900 Kč
cyklistický Autobusem
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

278 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024