reklama

pohodlné sedlo pro sportovní babičku

Dobrý den, vybírám si pohodlnější sedlo na moji trekovou pellsku a váhám mezi těmito :
Force Bravo gel +pružiny,
Author ASD Ergodensity,
Force Grace+pružiny.
Nemáte s některým někdo zkušenosti?Jsem bohužel po úrazu a potřebuji šetřit plotýnku.
Děkuju. Rosamari

[ Zpět ]
Datum: 15.05.2014
Autor: rosamari
  • Re: pohodlné sedlo pro sportovní babičku

         

    Páteři spíš pomůže odpružená sedlovka.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2014
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pohodlné sedlo pro sportovní babičku

           

      ...ale odpružené sedlo se nevyviklá.....

      [ Zpět ]
      Datum: 17.05.2014
      Autor: bi-jan-cyk
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pohodlné sedlo pro sportovní babičku

             

        Když už jsme u těch sedel. Mám odpruženou sedlovku a chci si pořídit široké turistické sedlo, jezdím skoro vzpřímeně. Co jsem tak koukala v obchodě, tak má většinou sedlo vzadu pružiny. Bude se to nějak tlouct to dvojí odpružení?

        [ Zpět ]
        Datum: 17.05.2014
        Autor: BuLenka
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: pohodlné sedlo pro sportovní babičku

               

          Nemělo by. Na sedlovce můžeš nastavit tvrdší odpružení,aby brala jen hrubý rány a sedlo bude pokupovat.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.05.2014
          Autor: ronda
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: pohodlné sedlo pro sportovní babičku

         

    U sedla, zvlášť trekového (vzpřímenější pozez) koukej především na to, abys seděla sedacíma kostma na zadní pevné části sedla. Na úzkých sportovních sedlech se pozadí převaluje bez opory. To jednak způsobuje při delší jízdě bolestivé otlaky a může mít nemalý vliv i na tu plotýnku.
    Některé firmy (Specialized, SqLab i další) přímo uvádějí šířku sedla (cca 145 - 165 mm) a tvoji potřebnou šířku snadno určíš tak, že si sedneš třeba na židli s nohama i zádama v úhlu, jak sedíš běžně na kole. A pod zadek si dáš kus vícevrstvého kartonu z nějaké krabice. Krapet se zavrtíš a v kartonu se vytlačí dva zřetelné důlky od kostí. Jejich rozteč od středu ke středu změříš a máš svoji velikost.
    Jinak se to dá odzkoušet i přímo na sedle, opření kostí snadno poznáš, nebo nahmátneš,
    Typ sedla, povrch, odpružení a odpružení sedlovky, spolu se správným nastavením výšky, sklonu a posunu sedla jsou další okolnosti pro dobrý a zdravý posez. Je to tak trochu věda, alchymie a krapet štěstí při nákupu.

    [ Zpět ]
    Datum: 15.05.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: pohodlné sedlo pro sportovní babičku

           

      Merili mi zadek a stejne mam na MTB pocit, ze bych potrebovala sirsi sedlo. Zlaty polstar, co mam na treku. Az se mi ta pseudoodpruzena sedlovka vyvikla, budu desne nestastna.

      [ Zpět ]
      Datum: 15.05.2014
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: pohodlné sedlo pro sportovní babičku

             

        Tam dělá strašně moc sklon těla. Jestli jsi byla při měření víc předkloněná a pak sedíš vzpřímeněji, tak opravdu můžeš jít na hranu, nebo mimo sedlo.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.05.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Na kole z Prahy

02.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

127 cyklistů (0 přihlášených)

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024

Východní Balkán - 8. část - Rumunsko, Maďarsko - ZÁVĚR

Po probuzení v Transylvánii, nedaleko města Reghin, jsme si na snídani opět dojeli do první vesnice. Oproti…
Peggy | 15.12.2023

7. část - Do Rumunska!

Zastavili jsme hned v další vesnici Zachari Stojanovo, že si tam dáme kafe. Stálo 0,4 leva, takže se cena…
Peggy | 01.12.2023