reklama

Ahoj všichni,rozmýšlím, jaké koupit ráfky. Jestli mám jít rovnou

Ahoj všichni,
rozmýšlím, jaké koupit ráfky. Jestli mám jít rovnou do galuskových nebo plášťových. Je mi jasný, že galusky jsou lepší, ale dělá mi problém jejich výdrž, případné proražení nebo propíchnutí. Oprava je potom finančně náročnější než při výměně duše. Máte někdo zkušenosti s galuskama? Svoje současný pláště foukám na 8 atm. Takže problém a komfort při jízdě s tvrdýma galuska mě trápit snad nebude. Jde mi čistě jen o to, jestli se na nich vyplatí jezdit a je to lepší než pláště s duší.
Díky

[ Zpět ]
Datum: 07.02.2006
Autor: Neregistrovaný uživatel (koziš ([email protected]))
  • Re: Ahoj všichni,rozmýšlím, jaké koupit ráfky. Jestli mám jít ro

         

    Příteli cyklisto.
    Neboj se jít do galusek - je to dobré poježdění. Sice se píše o profících jezdících na pláštích - ale jich se nikdo ze sponzorů neptá na čem chtějí jezdit. Avšak ten kdo v mašaftu jede na výsledek, jede na galuskách.To jenom tak na okraj k diskuzi mezi cyklisty.
    Doporučil bych podle svých dlouholetých zkušeností galusky TUFO. Po přilepení do nich naleješ "Tufo tmel" a jezdíš. Pokud někde neprorazíš, což je vyjímka, jezdíš a nějaké malé píchnutí ani nezjistíš. Já osobně teď řeším problém: nové galusky jsem nasazoval předloni /2004/ o Vánocích. Celý rok 2005 jsem nepíchnul a teď zvažuji zda mám nasadit nové nebo tam ještě nachat ty staré. A protože jsem byl loni na operaci tak jsem udělal jen 4200 km.
    Rozhodně však i přes to doporučuji vozit náhradu.
    - Když jsme loni jeli venku a kámoš na plášti píchnul, viděl jsem co měl práce se sundaváním a nandaváním pláště, pak skřípnul duši a tak lepil, pak zas nasadil obráceně plášť a nevím co ještě, tak jsem tehdy uznal že jsem udělal dobře že jezdím na galuskách. A to jsou galusky ty nejlevnější tréninkové. Ty dražší nemá cenu pro silniční hobby ježdění kupovat.
    Zdar

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (c40 ([email protected]))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj všichni,rozmýšlím, jaké koupit ráfky. Jes

           

      Pokud chces jezdit na galuskach TUFO (ktere bych take doporucil) "nepotrebujes" galuskovy rafek, ale muzes si koupit TUFO plastovky. Konstrukce temer shodna s galuskami az na patku. Vyhoda je ze se nemusi lepit. A pokud neni profik, nemusi ho par gramu navic rozhodne trapit (jak rafku, tak plastovky). Takze muje rada je koupit normalni rafek a pak se rozhodnout pro to ci ono. Vyhoda je ze muzes zmenit nazor a nemusis kupovat novy rafek. Kolu zdar.

      [ Zpět ]
      Datum: 09.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Sengy)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj všichni,rozmýšlím, jaké koupit ráfky. Jes

             

        Ano souhlas.
        Úplně jsem zapomněl že toto řešení. Použil ho kamarád který jezdil původně pláště a když zjistil jak se jede na galusce, rozhodl se pro toto řešení. Koupil Tufa "plášťovky" - teda galusky na plášťový ráfek a je nadmíru spokojen.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (c40 ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Ahoj všichni,rozmýšlím, jaké koupit ráfky. Jes

             

        ¨Toto řešení je asi nejlepší. Sám jsem to takto používal. Osobně jsem přešel na pláště, ale nemá cenu říkat důvody to posoudíš dle sebe.

        [ Zpět ]
        Datum: 10.02.2006
        Autor: Dan
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Ahoj všichni,rozmýšlím, jaké koupit ráfky. Jestli mám jít ro

           

      Díky za radu. Loni jsem právě píchnul duši třikrát a pokaždé mě to akorát naštvalo. Takže jsem se nechal přesvědčit a mrknu po těch galuskách. Díky.

      [ Zpět ]
      Datum: 12.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (koziš)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

409 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024