reklama

Přesmykač - volné lanko

Ahoj, řeším teď jeden takový problém. Mám nový přesmykač, Shimano Deore FD-M591 pro 9-kolečko. Povedlo se mi jej bez větších problémů seřídit, ale nějak se mi nelíbí prověšené lanko přesmykače na nejmenším převodníku.
Všechno šlape jak má. Dorazy mám nastavené správně, přehazuje to bez potíží. Jen se mi nelíbí, že je to lanko volné, mám li přesmykač shozený na nejmenší placku. Když to lanko na nejmenším převodníku napnu, tak to při řazení na druhý talíř rovnou skočí na velkej, tak jsem to zkusil na páce povolit, ale to má za následek opět jen povolení lanka a při zpětném přehození na nejmenší talíř je lanko zase prověšené. Dá se s tím něco dělat nebo je to celkem normální jev? Díky

[ Zpět ]
Datum: 05.05.2014
Autor: MachiSSS
  • Re: Přesmykač - volné lanko

         

    Mám kolo za zádama, tak jsem se otočil - mám to na malém převodníku a lanko je napnuté. přece když montuji nový přesmykač, tak začínám od malého převodníku tak, že napnu lanko.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač - volné lanko

           

      Tak to dělá většina :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2014
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač - volné lanko

           

      Ano, i já to tak dělal:-) Nasadil jsem přesmyk do správné výšky, srovnal ho s převodníkem, nastavil doraz na malém převodníku, nasadil lanko, napnul a po přehození na druhý talíř se mi řetěz, i když s obtížemi, přehoupl až na největší talíř. Páčka přitom byla v poloze pro prostřední talíř. Tedy jsem na páčce povolil lanko, řetěz se vrátil zpět na druhý talíř. Pak jsem přehodil na velký talíř, doladil jsem druhý doraz a řadí to fantasticky. Jen při přehození na malý převodník vidím, že lanko je volné (prověšené).
      Když jej znovu dopnu, tak se opakuje to, co jsem psal na začátku tohoto příspěvku.
      Tak poraďte prosím, kde jsem udělal chybu?:-)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2014
      Autor: MachiSSS
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přesmykač - volné lanko

             

        ...asi nikde- působí volné lanko nějaký-krom vizuálního- problém? když ne, nedívej se na něj..

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2014
        Autor: bi-jan-cyk
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přesmykač - volné lanko

             

        Já bych zkusil poladit spodní doraz - blíže ke kostře, pak bude delší dráha na prostřední talíř.

        http://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/serizeni...

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2014
        Autor: vysočina
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač - volné lanko

         

    "Všechno šlape jak má."

    Tak na to nesahej!

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač - volné lanko

         

    Co máš za páčky ? Nemáš nějaké exotiky ? Zdá se mi to velmi málo pravděpodobné, ale nemají nějaký jiný poměr tahu ? - Tohle by se mohlo stát na přehazce při špatné kombinaci Shimano/Sram. U smyku netuším, ale v případě opravdu nějaké exotiky...

    [ Zpět ]
    Datum: 05.05.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač - volné lanko

           

      ještě,že nemám přehazovačku :-) Mám méně starostí

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2014
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Přesmykač - volné lanko

             

        Taky se dočkáš...

        [ Zpět ]
        Datum: 05.05.2014
        Autor: ronda
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přesmykač - volné lanko

               

          Tolik vlasů ani nemám :-)))

          [ Zpět ]
          Datum: 05.05.2014
          Autor: magic1000
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Přesmykač - volné lanko

               

          To je nějakej nýmand, takhle si nechat větrem zničit účes v době vlasových gelů.

          [ Zpět ]
          Datum: 06.05.2014
          Autor: abernathy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Přesmykač - volné lanko

           

      mám tyto páky, mám to celé hozené do sady DEORE.

      http://www.primeshop.cz/cyklistika/komponenty...

      Brzdové páky DEORE s integrovaným řazením, ST-M510.

      Volné lanko na nejmenším převodníku nemá na nic vliv, při přecvaknutí na druhý talíř spolehlivě přeřadí. Je to na oko :-) Asi to tedy nechám být...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.05.2014
      Autor: MachiSSS
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Přesmykač - volné lanko

         

    Menil jsem packy Deore 3x9 za Deore 3x9, kdyz mi ty puvodni znicili v krame, kde prodavaji mestska kola a elektrifikuji...
    A stalo se presne tohle. Taky jsem kolem toho nejakou dobu cenichal, ale pak jsem to vzdal. Vypada to, ze pred par lety doslo k nejake zmene kroku. Tusim, ze jsem to resil i tady a zadna pouzitelna odpoved neprisla.
    Puvodni packy byly koupeny v roce 2008, nove v roce 2010.

    [ Zpět ]
    Datum: 06.05.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

22.04.2024
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

504 cyklistů (15 přihlášených)

Kazachstán a Kyrgyzstán 2022 - 1. část

Sen o krajině s jurtami a divokými koni 1. část - Cesta do budoucnosti Na úvod... Naše první cesta s koly…
Peggy | včera

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024