reklama

Lehokolové oblečení

Myslíte, že někdy někdo začne vyrábět nějaké lehokolové oblečení? Nemyslím nějaké aerodynamické sportovní kombinézy. Jezdím v úplně normálních hadrech (jakože ne cyklistických ani jinak sportovních), ale například mi dost vadí vypadávání věcí z kapes. Jelikož po kapsách obvykle nosím celkem dost věcí (klíče, peníze, tužky, telefon atd.), je pak dost nepříjemné, když mi za jízdy z kapsy vypadnou (např. mobil už mám od asfaltu dost omlácenej, naštěstí párkrát už přežil i >40km/h, ještě mi ho nikdo nepřejel). Teď už vím, že všechno krom kapesníků z kapes vypadne, ale někdy si to zapomenu před jízdou vyndat. Přitom by stačilo mít kapsy našité obráceně (tedy pravou ruku strkat do levé kapsy a naopak). Normální kapsy na zipy jsou nepraktické, pokud chci něco z kapes vyndávat jednou rukou za jízdy.
Další věc je, že zimní lehokolové oblečení by mělo vzdušnější záda a dole gumy proti větru, takové se ale možná normálně sežene, po tom jsem se nikdy nepídil.

[ Zpět ]
Datum: 06.02.2006
Autor: PavelŠ
  • Re: Lehokolové oblečení

         

    Už je to celkem dlouho, co jsem na BROLu četl článek od Briana Balla o nějaké bundě šité specielně pro lehokola. Měla zvlášně překrytý zip, šitý nějak zešikma a prostě vymyšlený tak, aby skrz něj neteklo dovnitř při dešti. Něco o kapsách tam myslím bylo taky, ale nevím jistě. Jestli tu bundu začli sériově vyrábět nevím, každopádně dovoz z GB, odkud myslím byla, by byl dost drahý.
    Já dostal pod stromeček jakési Moirové triko, co je na zádech z takové průhledné síťoviny propouštějící pot a vepředu z teplejšího materiálu co při pocení generuje teplo nebo co, a je to fakt lepší než obyčejný triko. Kolik to stálo nevím, ale prý je to určené na zimu pro cyklisty. Odpovídal by tomu límec, který je vpředu vyšší než by mi na lehokole vyhovovalo. I tak se ale potím na zádech výrazně víc než vpředu, protože bunda a všechno je šité pro pěšáky a ty co jedou hlavou napřed a nachladí si ledviny.
    Na příští zimu už musím konečně s babičkou domluvit prototyp lehosvetru, tlustý vpředu a tenký vzadu. Vždycky dostanu na vánoce svetr, tak tentokrát to už bude speciální.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2006
    Autor: Jirka
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lehokolové oblečení

           

      Jo s kapsama mám stejný problém. Jakmile zapomenu, padají mi po silnici klíče, diář, nůž, peněženka atd. atd. Bojím se chvíle, kdy to vypadne a já to neuslyším. Akorát mi přijde, že kdyby byly kapsy obráceně, je to zase naprd při normálním nošení. Jak do nich polezeš za chůze? Přijde mi výhodnější přidělat nějakou kapsičku na osobní drobnosti někam v dosahu rukou při jízdě a před jízdou tam všechno z kapes přesunout. Akorát tedy ještě nemám přesně dořešený, jakou a kam s ní.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2006
      Autor: Jirka-As
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lehokolové oblečení

             

        ...a nenašel bys inspiraci u klokanů? Možná, že by kapsa na břiše vyhovovala jak při jízdě, tak při chůzi. (Na rozdíl od stojatého kola, kdy mi při naplněné kapse na větrovce bunda pod břichěm plandá.)

        [ Zpět ]
        Datum: 08.02.2006
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lehokolové oblečení

           

      Tak bundu jsem už také řešila, že už to ale někdo řešil více odborněji jsem neslyšela. Zkusím za googlit... Jinak do té doby bych sama ráda koupila šustku méně promokavého typu, aby měla alespoň zakrytý a to z vrchu zip (pokud překryt je, je zaspodu a to na ležáku nepomůže, ani když se bundu snažím všelijak vypnout)...
      Jinak k tomu, co špekuluje McTorpedo. Toho se asi nedočkáš. Pokud nebudeš první ty. A pak asi na to odbyt předpokládám nenajdeš ;-) Ale zkusit to můžeš!

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2006
      Autor: evan
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Lehokolové oblečení

             

        http://www.ice.hpv.co.uk/trice_details_general...
        ma to zip nakrivo aby jim nezatekalo pri desti

        [ Zpět ]
        Datum: 07.02.2006
        Autor: Neregistrovaný uživatel (lada lehokolo.com)
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Lehokolové oblečení

               

          Jo, to bude ta co jsem o ní četl. 140 liber bez daně je na mě teda moc.

          [ Zpět ]
          Datum: 09.02.2006
          Autor: Jirka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lehokolové oblečení

         

    Opět diskuze o ničem. Začínám mít dojem, že diskuze na nakole mi už skoro nic nedává. Řeší se tu opravdu jen hlouposti, jen aby se za každou cenu diskutovalo. Toto je typický příklad. Budeme teď tedy řešit, že ti vypadávají věci z kapes a že kvůli tomu potřebuješ speciální lehokolové oblečení. Skvělé a velmi přínosné! Příště budeme řešit, jak se za jízdy vysmrkat, jestli je to lepší pravou nebo levou rukou a nebo smrknout do rukávu. Pojďme se raději bavit třeba o tom, která místa a země jsou zajímavá (v rubrice do světa na kole) a proč. A ne vymýšlet nesmyslná témata. Je to jen samá teorie o technice a o často zbytečném zboží, které obchody nabízejí. Ale o zážitcích z cest se podělí málokdo.

    [ Zpět ]
    Datum: 07.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (informator)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lehokolové oblečení

           

      Nikdo tě tu nedrží, když se ti tu nelíbí. Číst všechny diskuze má čas jedině asi státní úředník, takže každý se zabývá tím, co ho zajímá. Jestli se ti nelíbí, že se jeden lehocipedista zeptá ostatních několika desítek jak řeší tenhle nebo onen "problém", a tebe to nezajímá, tak si to nech pro sebe a neotravuj. Taky jsem ti do tvých diskuzí o pěkných místech nenapsal "co tu o tom žvatlete, radši se seberte a jeďte tam" nebo tak něco.

      [ Zpět ]
      Datum: 07.02.2006
      Autor: Jirka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lehokolové oblečení

           

      Jo jo, brečíš na špatným hrobě.

      [ Zpět ]
      Datum: 08.02.2006
      Autor: Neregistrovaný uživatel (HonzaK)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Lehokolové oblečení

           

      Hele informátore, je vidět, že jsi toho na kole moc neodležel, jinak bys takhle nepindal. Doře se obléknout k tomu ležení, kdy fouká od nohou, tedy od spodu, to je tedy docela problém. Já to zatím docela úspěšně řeším oblečením pro lyžaře-běžkaře (tedy hlavně v zimním období), jinak stačí jakékoli elastické kalhoty a bunda se stahovací šňůrkou dole a s kapsou vpředu...

      [ Zpět ]
      Datum: 10.04.2006
      Autor: Joe
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lehokolové oblečení

         

    Sportovni volny kalhoty dole s gumickou se myslim bezne prodavaji ve sportovnich potrebach,cyklobundy s neprofukovym predkem a vzdusnejsim zadkem tu a tam v cyklokramech taky vidim,jen ty kapsy maji vetsinou na zadech,maximalne na bocich jako bezna civilni bunda, takze by se to muselo resit presitim. Jinak teda nevim jestli vzdusny zada budou mit nejakej efekt kdyz na ne budes mit naplacly operadlo, ja kdyz mam na zadech batoh tak je mam mokry at mam na nich neco vzdusnyho nebo sustakovku.Jen kdyz mam tu sustakovku tak mi ty zada tak neprochladnou kdyz si ten bagl ze zad sundam.No ale to je tvoje vec.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2006
    Autor: Neregistrovaný uživatel (lada)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lehokolové oblečení

         

    Problemu je na lehokole s oblecenim opravdu hodne. Sam jsem na nektere problemy dojel ted ve Svedsku.

    To zatekani pres zips by se snad dalo vyresit specialnimi zipsy proti vode. Myslim, ze je maji nektere bundy od Tilaku. My je mame s Eliskou jen v podpazi na bundach od High Pointu, ale tam je to celkem zbytecne.

    Take v chladnem pocasi docela tahne na ledviny, neb za telem se tvori vzdusny vir, ktery pak tuto cast tela dost ochlazuje.O ochlazovani mocovych cest ani nemluvim. Docela pomaha, kdyz si mezi nohama svazete predni a zadni cast bundy. Pri slapani to ani moc nevadi a celkem to pomaha.

    A s temi kapsami? Snad jen malinke prozrazeni tajemstvi. Azub pripravuje lehokolove dresy, ktere budou mit kapsy vpredu. Pocitam, ze do leta by mohly byt na svete.

    [ Zpět ]
    Datum: 08.02.2006
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Lehokolové oblečení

         

    Já používám moiru trenky,ponozky,triko mikinu a obycejny kalhoty 3/4 tj pod kolena stazeny tak aby mi na kolena nefoukalo.Kapsy mam na zip.Takhle sem si zatim bohate vystacil a nenasel sem chybu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 10.04.2006
    Autor: Melkor
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

294 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024