reklama

Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

Dobrý den, shánim kolo pro sebe, mám 183 cm a 77 kg. Ideální by bylo 29" kolo a kotoučové brzdy.

Zatim jsem natrefil na toto http://jizdni-kola.heureka.cz/rock-machine-el...

Předem Děkuji.

[ Zpět ]
Datum: 01.05.2014
Autor: KSonny
  • Re: Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

         

    Neni tu možnost úpravy, nebo jsem jí nenašel, tak ještě doplňuji že za rok najezdím -+ 1000 km a chtěl bych horské kolo.

    [ Zpět ]
    Datum: 01.05.2014
    Autor: KSonny
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

           

      1000km ujedu do hospody a 500km ujdu pešky :-) Koupit cokoliv .

      [ Zpět ]
      Datum: 01.05.2014
      Autor: magic1000
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

             

        Když už si něco budu kupovat, ať se to alespoň hned nerozpadne :) Budu rád za dobré doporučení.

        [ Zpět ]
        Datum: 01.05.2014
        Autor: KSonny
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

               

          Já ti nevím, já mám 12 let starého Authora Classic, pevné vidle, ráfkové brzdy, a za 2000km se nepovolil ani šroubek pod slušnou zátěží.

          Ale dal jsem dvoustěnné ráfky, výplet 2,3mm dráty, pláště Schwalbe Extra Dureme, taky jeden stál asi 1500, když to spočítám, tak těch 10 mě stálo jen to, co jsem na tom kole "vylepšil" aby to vydrželo.

          Tak asi dopadneš taky, budeš vylepšovat, měnit, a ve finále se dostaneš na dvojnásobnou cenu. Jestli není lepší to koupit rovnou nevím, mě vyhovuje si to stavět podle sebe.

          [ Zpět ]
          Datum: 01.05.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

                 

            Jak hodnotíte mnou vybrané kolo? je 21 rám akorát na mě?

            [ Zpět ]
            Datum: 01.05.2014
            Autor: KSonny
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

                   

              případně,

              http://jizdni-kola.heureka.cz/superior-xc-740...

              http://jizdni-kola.heureka.cz/author-solution...

              nebo nějaká jiná aleternativa? :)

              [ Zpět ]
              Datum: 01.05.2014
              Autor: KSonny
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
              • Re: Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

                     

                Velikost 21" bude moc.
                Na tvoji výšku Authora asi 19" a SUPa spíš 18".
                Ale tohle se od stolu špatně radí. Záteží na telesných proporcích a na geometrii rámu vybrané značky a na tom, jestli preferuješ sportovní nebo turistický posed.
                Počítej, že za peníze, co do toho chceš dát, koupíš úplný základ. Třeba Author uvádí hmotnost 15,2kg. Reálně počítej tak 16.

                [ Zpět ]
                Datum: 01.05.2014
                Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                •      

                  Příspěvek byl smazán zakladatelem tématu.

                  Datum: 01.05.2014
                  Autor: KSonny
                • Re: Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

                       

                  Nakonec je vítěz toto, co si o něm myslíte? :)

                  http://jizdni-kola.heureka.cz/author-solution...

                  [ Zpět ]
                  Datum: 01.05.2014
                  Autor: KSonny
                  Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
                  • Re: Kolo do 10 000 nebo lehce přes :)

                         

                    Nerozpadne se ti samozřejmě hned, ale "poločas rozpadu" bude mít o dost kratší, než dražší kola. Jako nové jezdit bude, ale nečekej, že bude jezdit jako plnohodnotné horské kolo. A jestli s ním vlítneš do opravdového terénu, tak mu nejspíš život zkrátíš znatelně. Ne že by se muselo hned poroučet, ale vbrzku bude seříditelnost bídná. Na pohodový popojížděčky a vejletíky a víceméně hladký cesty asi dobrý.
                    Komponenty (u všech) bída, o rámu si iluze moc nedělám, vidlice jen sežere největší prdy. Není potřeba kupovat kolo pro závodníky za x desítek tisíc, ale určitý minimum je holt daný pro tu minimální plnohodnotnost horskýho kola.

                    [ Zpět ]
                    Datum: 01.05.2014
                    Autor: ronda
                    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

391 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024