reklama

Vyměnil jsem kolo zahradu

Nikdy v životě by mě nenapadlo, že právě já budu psát tento článek. Vždycky jsem byl velký fanoušek ježdění na kole, sportu. Jezdíval jsem pravidelně na výlety a při každé příležitosti a krásném počasí bylo pro mě kolo jasnou volbou. Dokud nepřišel pro mě zásadní zlom. Už pro není prioritou kolo,…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 16.04.2014
Autor: zillda
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    Já vyměnil kolo za hospodu

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      Doufám, že s plzní

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    Byla jsem na tom stejně. Na rekonstrukci zahrady jsem se chystala několik mnoho let až konečně 7.5.2011 to vypuklo stavbou plotu.
    Já ji ale rekonstruovala v 5ti fázích
    http://vrstevnice.rajce.idnes.cz/110507_Zahrada...
    http://vrstevnice.rajce.idnes.cz/110602_Zahrada...
    http://vrstevnice.rajce.idnes.cz/110614_Zahrada... - skalka mi dala zabrat nejvíc
    http://vrstevnice.rajce.idnes.cz/110825_Zahrada...
    http://vrstevnice.rajce.idnes.cz/110903_Zahrada...

    Trvalo mi to rok a půl a teď už jen bojuji s plevelem a testuji, jaké rostliny vydrží naši kyselou půdu a místní zimu a které ne.

    Kolo jsem ale kvůli zahradě neodložila - rozdělila jsem si to. V sobotu kolo, v neděli dům a zahrada :o)))

    Jo a mimochodem - na tu tvoji fontánku jsem někde také koukala, ale přece jenom voda je drahá...

    Tak ať ti to pěkně roste :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    Máme velikou zahradu.
    Dává čtyři základní komodity:
    - trávu,
    - opadané listí ze stromů,
    - větve, které se musí každoročně řezat,
    - psí hov.a.
    Nesnáším zahradu!
    :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: +10 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      Na zahradě má růst tráva :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2014
      Autor: magic1000
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

             

        Nejlepší trávník je beton.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2014
        Autor: abernathy
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

               

          Nejlepší beton je železobeton.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.04.2014
          Autor: magic1000
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      Tu trávu bych bral...

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2014
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

             

        Poridil sis kravu?

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2014
        Autor: lucierut
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    jj, stromy jsem prořezal důsledně, pěkně u země (bez nadsázky). Trávu sekám - minulý rok dokonce jednou ! Souseda mám úplně stejného jako ty. Tak mu ukazuju, že kromě na zahrádkách u nás obvyklé zelené srsti bez jediného kvítečku (začerstva popraveného) může být i louka.
    Ale náhodou, letos jsem se už ukecal i ke zplanýrování malin. Celá dvě odpoledne jsem se prodíral tou džunglí.
    Za největší zahradnický úspěch budu letos považovat, když se mi půl zahrady podaří prodat, pronajmout, věnovat...

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    Kdysi dávno jsem si řekl, že budu zahrádkář a cyklista. Kolo jsem už měl a tak jsem si koupil zahradu. Vyrostlo mi tam vše, co jsem zasadil a i to co se zasadilo samo. Občas jsem posekal trávu ale pokaždé jsem měl velké výčitky svědomí. Vzpomněl jsem si totiž na svou babičku jak s hráběma běžela za vozem, aby shrábla i to jediné stébelko trávy, aby krávy měly v zimě co žrát a já zatím jen posekám zahradu a trávu, tu krásnou hustou, šťavnatou trávu, to skvělé krmivo pro dobytek házím na kompost. Připadalo mi to tak zhovadilé, že jsem začal přemýšlet, že zahradu prodám někomu, kdo nemá takové svědomí jako já a je povrchní a jde mu jen o vzhled bez toho aby chápal smysl koloběhu života. A pak se to stalo, přišla povodeň a já měl rázem místo zahrady rybník. Voda deset centimetrů nad okapy. A když opadla, tak všude dvacet, třicet čísel bahna. A smrad, smrad z mrtvých ryb, z hnoje co voda sebrala ze statku, smrad ze zdechlin zvířat co nestihly utéct před velkou vodou. A když jsem vyklízel bahno ze zahradního domku, tak jsem si tak zkurvil záda, že jsem na zahradě už nemohl nic dělat. A tak jsem tu zahradu prodal.
    A koupil jsem si kolo, a teď nemám výčitky svědomí, že musím kompostovat trávu. A na výletech, když jedu okolo zahrádkářů co vystrkujou prdele k nebi jak musulmani o ramadánu tak jim to přeju, je to na nich vidět, že jsou šťastni :-)
    Ale ze mě bude už jenom hnojivo :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Hodnocení: +12 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      Půda se neprodává.

      Mě vzala voda moje rybníčky 11x, po 12té to přežilo, i když škody byly. Loni, jsem odbahňoval týden. Příroda si poradí, bahno smrdí jen chvilku.

      Zahrada nemusí být jen kedlubny, mrkev a česnek.
      Jakýsi Monet si nechal udělat slušnou zahrádku v Giverny v Normandii. Kouknul jsem na to, a řekl: to chci.

      Začíná se to rýsovat.
      Jako ve všem, chce to dělat naplno, a žádné "zlaté české ručičky" - když nemáte hořčici, vražte tam kečup. Hlavně žádné fontány z eshopu, přeci máte vkus!

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -3
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    Vysvětlíš mi proč ve všech svých blozích odkazuješ na jeden a ten samý e-shop?

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Autor: Hrabosh
    Hodnocení: +4 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      Priste napise o tom, jak si poridil deti a ze sice nema uz cas na zhradu, ale zato jeho deti maji pekne hracky (hadej odkud).

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2014
      Autor: lucierut
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      To by mě tak nevadilo, jako ty kýče kterejma tu zahradu údajně "vylepšuje"

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2014
      Autor: Jindra8526
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      No prostě renegát. Co naděláš:-))

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2014
      Autor: Lanna
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    Máme velkou zahradu.
    Kromě trávy, listí a větví tam mám papriky, okurky, rajčata a taky jabloně, třešně, svestka. Fakt je, ze ovoci se moc nedaří. Loni tedy nějaká jablka byla a ja věřím, ze teď už to bude jen lepší. Přesto mám tu zahradu rada. Mám ji rada upravenou, hezky posekanou trávu, zasazené keře ...... Rada se projevu na kole a pak se vykoupu v bazénu. Rada se ji proste věnuji. Nemusím sedět jen na kole a šlapat.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Autor: Ane
    Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      Samozřejmě že je blbost jezdit na kole když je venku sníh. To se má lyžovat.

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2014
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    mám zahradu i kolo,je těžké to skloubit,ale při kompromisech to jde

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Autor: falco1
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      Kompromis asi nebude strávit celý víkend od pátku odpoledne do neděle večer na kole. No, možná, že by tu neděli odpoledne bylo možné věnovat něčemu jinému než kolu. Tato situace však nastane ve velmi vyjímečném případě.............

      [ Zpět ]
      Datum: 16.04.2014
      Autor: Ane
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

             

        jednou píšeš že se věnuješ pěkné zahradě,
        ted zase že jezdíš na kole.....
        nějak ti nerozumím
        v sobotu zahradu a v neděli kolo-----a je to fiftyfifty. :)

        [ Zpět ]
        Datum: 16.04.2014
        Autor: falco1
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

               

          Mám zahradu, potok a louku.
          S kolem to vůbec nesouvisí. Mohu-li prosit, nevylepšujte to fontánkama, trpajzlíkama a tak.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.04.2014
          Autor: Jindra8526
          Hodnocení: +3 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -2
          • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

                 

            Trpajzlíci jsou k nezaplacení. Brácha si je z hecu stavěl na chalupě. Jednou jsme se trochu píchli a ráno po probuzení se divili, kde se tam vzaly ty sádrový střepy a mezi nimi petangový koule.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.04.2014
            Autor: abernathy
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

                 

            Ty máš potok?

            [ Zpět ]
            Datum: 17.04.2014
            Autor: Lanna
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
        • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

               

          A jak jsi přišel na to, že píšu o sobě?

          Já zvládám oboje. Zahradu i kolo. Vše v rozumné míře (podle mě). Nic se nemá přehánět. Ani kolo a ani zahrada.

          A trpaslíka a ani další oboučky ... bych si na zahradu nikdy nedala. Stačí, že tam máme hlídacího psa :-)

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2014
          Autor: Ane
          Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

                 

            Jenže ten hlídací pes se jednak musí hlídat a za druhý na - rozdíl od trpajzlíčka - ten pes nemá lucerničku! :-)

            [ Zpět ]
            Datum: 17.04.2014
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

                   

              Pořiďmu blikací obojek :o)))

              [ Zpět ]
              Datum: 17.04.2014
              Autor: radka
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    jsem na tom podobně, jako jiní, dělím čas mezi zahradu a kolo a často se po té dřině na zahradě jedu projet, protože zahrada se mi líbí upravená, ráda jezdím se sekačkou a pak se kochám krásnou, rovnou zelenou plochou, ale odmítám cokoliv pěstovat. když náhodou něco zahyne, tak vysadím novou rostlinu, trpaslíky a fontánky nevedu, jen ve skalce stojí zcela nenápadný šnek :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2014
    Autor: HMS
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      Milá přítelkyně, a když tak ráda jezdíš se sekačkou - nemohla bys jednou týdně s ní taky jezdit u nás? Protože když budu jezdit já, tak taky přece můžu zahynout... :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2014
      Autor: Airline
      Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

         

    Pro ty, co je sekání trávy zrovna nerajcuje (stejně jako mě): když jsem byl teď v sobotu na kole, tak tam někde visel inzerát "prodám dvě malé kamerunské kozičky, vhodné na spásání trávy". To mě dost zaujalo! Myslíte, že ty kozičky jinak nic (kromě vody) nevyžadují? Že jako od dubna do listopadu na tý zahradě žerou tu trávu a nic víc nechtěj? A co žerou v zimě? To bych se o ně musel nějak starat? Seno nebo tak něco? A daj se v závěru upíct a sníst? :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      Na podzim přece ty vykrmené kozičky sežereš ty. :-D
      A jaře zase koupíš nové - koloběh přírody.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

           

      si pořiď vietnamské čuníky, přes léto spasou trávu a na podzim z nich naděláš klobásky a jiné chutné výrobky.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

             

        No jo, to mě nenapadlo, myslím s tím přírodním koloběhem, konečně ani ti čuníci nejsou špatní. Zkusím projednat s Ane! :-)

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2014
        Autor: Airline
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

             

        Vietnamská prasátka si chce letos pořídit švagr, takže na podzim můžu poreferovat, jak to vypadalo v praxi.
        Každý rok má nějakou havěť - kačeny, husy, krůty, husokačeny...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

               

          Já vám dám kozičky, prasátka ....
          Kamerunskou kozu jsme doma již měli. Moc nevyroste a ta by toho masa moc nebylo. Navíc vyskočí úplně všude. Prostě koza :-) A mít ji přes zimu? Už Aie vidím, jak seká trávu a sučí seno :-)
          Slepice, krůty, ovce a i to prase ... tak to už mám všechno za sebou :-) Před xx lety to choval na vesnici snad každý. Teď mi stačí ten HLÍDACÍ pes!! A černá kočka jako bonus.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2014
          Autor: Ane
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

                 

            Ale jakýpak přes zimu, má drahá? Jarda to přece říká jasně: po sezóně sežrat! :-)
            (a sušený seno snad by šlo eventuálně i koupit, ne? :-) )

            [ Zpět ]
            Datum: 17.04.2014
            Autor: Airline
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

                 

            Nojo, ale pes trávu moc nežere, naopak se mu žrádlo musí kupovat. Krom toho předpokládám, že když je pes hlídací, tak není k jídlu.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.04.2014
            Autor: petrp
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Vyměnil jsem kolo zahradu

                 

            snad nežerete na podzim psa? ačernou kočku k tomu? :-)
            já letos prvně ochutnal uzený špek z vietnamského čuníka a jak vepřové už moc nejím, tak něco tak úžasně jemného a dobrého jsem snad ještě ani nejed. A to mi říkal chovatel, že ho krmil i šrotem a že čuníci co se více pasou tak maj ještě lepší maso a míň sádla.

            [ Zpět ]
            Datum: 17.04.2014
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

338 cyklistů (9 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024