reklama

Výběr čelovky?

Ahojky
Už delší dobu si plánuju pořídit novou čelovku (stávající se rozpadá a občas náhodně vypíná), tak by potěšil nějaký dobrý tip...

Chtěl bych nějakou malou vodotěsnou čelovku, která nebude stát majlant (do 1000?). Chci něco univerzálního, s dostatečně širokým kuželem světla, na kolo s ní příliš nepočítám, leda nouzově (lehokolo má světlo slušný), spíš chůze, běh (možná i orientační).

Líbilo by se mi, kdyby byla na jednu nebo dvě NiMh AA baterie, když mi po upgradu foťáku leží doma ladem...

Naprosto by stačily tři různé intenzity, hlavně žádné blikání, lasery, další barvy a jiné kraviny... :-)

Předem díky za rady. Stavět si ji nehodlám, těžko bych vyřešil mechanickou stránku...

[ Zpět ]
Datum: 15.04.2014
Autor: Jrr
  • Re: Výběr čelovky?

         

    Fenix hl21

    [ Zpět ]
    Datum: 16.04.2014
    Autor: Billicek
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr čelovky?

           

      Diky, vypada dobre, zkusim si najit dalsi informace.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2014
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr čelovky?

           

      Aha, chapu to dobre, ze uz se neprodava a najit obchod, ktery ji ma opravdu skladem, muze byt dost problem?

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2014
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr čelovky?

             

        Stačí najít obchod kde prodávají inovovanou verzi http://www.kronium.cz/celovka-fenix-hl22/prod...

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2014
        Autor: Hrabosh
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr čelovky?

               

          Nojo, to jsou inovace, jak u nas v praci... :-D
          Zvetsili vahu a odstranili vodotesnost. To asi jeste chvili zkusim hledat puvodni HL21.
          Jeden obchod, kde pisou skladem, uz jsem nasel, tak cekam na odpoved, jestli ji tam opravdu maji...

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2014
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr čelovky?

         

    Já jsem si koupil nějakou z DX s tím, že případně vyměním a vylepším elektroniku. K tomu jsem se teda ještě nedostal, jen jsem opravil připájení silových kabelů. Ale mechanickou část mám v podstatě vyřešenou. Na 3D tiskárně jsem si k tomu vytiskl difuzér pro opravdu rozptýlené světlo:

    http://www.thingiverse.com/thing:187055

    Používám to na nočních šifrovačkách, a zatím dobrý.

    Co mi vadí na všech podobných čelovkách je, že po zapnutí je tam nejsilnější, nikoliv nejslabší režim. Tohle docela vadí, pokud člověk třeba jde v noci v lese kde aspoň od měsíčního světla jde trochu vidět, a jen se potřebuje mrknout na mapu. Anebo pokud to zapne omylem a napálí to naplno někomu (nebo sobě) do očí.

    Takže až budu vyrábět elektroniku, chtěl bych minimálně

    - nejslabší režim jako první
    - vypnutí dlouhým stiskem, ne proklikáním všech intenzit až do konce
    - SW ochrana před hlubokým vybitím (třeba že by to občas bliklo, když už by se napětí blížilo dolní hranici
    - přechod mezi intenzitami postupným rozsvěcováním (tak aspoň 1-2 vteřiny, ne okamžitý).

    Jo, sorry, odpovídám na něco úplně jiného než se ptáš :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2014
    Autor: Akito
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr čelovky?

           

      Difuzér na Fenixe PD32 nemůžu nikde sehnat, tohle vypadá hezky.

      Ale říkám si že s ohledem na to že jsem celý Matrix absolvoval jen s občas rozsvíceným mobilem tak zvažuju jestli to vůbec stojí za námahu :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2014
      Autor: Hrabosh
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr čelovky?

             

        mám na PD32UE. chceš? :-)

        EDIT: mám tenhle, ale nepoužívám ho:
        http://www.kronium.cz/fenix-difuzer-aod-s/prod...

        [ Zpět ]
        Datum: 17.04.2014
        Autor: Bruca
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr čelovky?

               

          Děkuju nechci. Potřebuju směrový který neoslňuje lidi kteří se dívají z boku.

          [ Zpět ]
          Datum: 17.04.2014
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr čelovky?

             

        Fakt? Já mám teda jednoznačný pocit, že silné rozptýlené světlo čelovky s difuzérem zavěšené na větvi dost pomůže.

        Když se díváš na zadání, tak ti nic nebliká a nemění jas podle toho, kdo zrovna potřeboval otočit hlavu bokem, vidíš stejnoměrně celou plochu třeba i A3, vidíš rozumně barvy (zvýrazňovačem udělané poznámky), vidíš stejně jasně i druhou kopii zadání u kolegů, atd.

        K čelovce na AAA a malé 5mm LEDky nebo podobně slabému světlu bych se na šifrovačce nerad vracel.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2014
        Autor: Akito
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr čelovky?

               

          Nevím kde bych na letošním Matrixu mohl najít vhodnou větev k zavěšení čehokoliv.

          Když tedy pominu že věšet na šifrovačce lucernu na větev považuju za pitomost. Ale to sem nepatří.

          [ Zpět ]
          Datum: 18.04.2014
          Autor: Hrabosh
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
    • Re: Výběr čelovky?

           

      Ano, kdybych si chtel celovku vyrabet, urcite bych si uzpusobil firmware, aby mi vyhovoval (jako u svetel kola) a se vsim co rikas, bych asi souhlasil.

      Kazdopadne momentalne tomu cas venovat nehodlam, takze hledam hotovy vyrobek.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.04.2014
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr čelovky?

         

    Mám z Lidlu za 100kč. Již svítí druhý rok na 2 AAA je i vodotěsná. I jsem s ní jel na kole. Mě vyhovuje a za ty prachy...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2014
    Autor: Valdek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr čelovky?

         

    Mám tuhle:
    http://www.podzemi.net/news/celovka-tesco-4-led...
    Ve dvou provedeních ze dvou různých let. Na chůzi úplně v klidu, na běh s čerstvýma baterkama taky, ale je na 3xAAA, tedy na čele při běhu už poměrně těžká.
    Červené světýlko, když nechceš ve stanu vzbudit spolupspáče, nebo při chcaní přilákat stráž národního parku.
    NiMH jsou na čelovku s miniaturním odběrem imho zbytečné.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.04.2014
    Autor: Joe-CUBE
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr čelovky?

           

      Červené světýlko, když nechceš ve stanu vzbudit spolupspáče, nebo při chcaní přilákat stráž národního parku.

      Ty si na nej musis cervene svitit? Mne to jde i bez svetla.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2014
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr čelovky?

             

        když kůň píská kočí močí, nebo naopak.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr čelovky?

             

        Že ty si na něj svítit nemusíš, a jde ti to i potmě, samozřejmě věřím, a asi to ani nepotřebuji vědět. Já jako alergik měl na mysli spíše hledání kapesníku nebo prášků a pití v tom stanu.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2014
        Autor: Joe-CUBE
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Výběr čelovky?

         

    Můj favorit je Fenix HL 30: http://www.kronium.cz/celovka-fenix-hl30-r5...
    Už nějakou dobu si ji chci koupit, ale zatím vždy byli jiné priority a tak nemám čelovku žádnou a místo toho nouzově používám přisvětlovací diodu v mobilu.

    [ Zpět ]
    Datum: 18.04.2014
    Autor: snilard
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Výběr čelovky?

           

      Hmmm, ta taky nevypada spatne, ale jestli to ctu dobre, tak oproti HL21 vazi dvojnasobek a neni vodotesna. Teda ne, ze bych planoval celovku koupat, ale s moji sikovnosti to muze prijit vhod. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 18.04.2014
      Autor: Jrr
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Výběr čelovky?

             

        Má větší výkon a je na dvě baterky, něco za něco :)
        Ale jsi sám psal HL21 už asi nikde neseženeš a nástupce HL22 má IPX-6 stejně jako ta HL30.

        [ Zpět ]
        Datum: 18.04.2014
        Autor: snilard
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Výběr čelovky?

               

          Nojono. Takze jedina dostupna vodotesna celovka od Fenixu je HL10? Podivna strategie. Zacina to opravdu vypadat na HL22.

          Nakonec oproti HL21 ma zrejme logictejsi ovladani (delsi stisk zapina/vypina, kratky prepina rezimy, v podstate jako moje svetlo u kola) a vzhledove se mi taky celkem libi, i kdyz z principu jsem proste chtel vodotesnou...

          [ Zpět ]
          Datum: 19.04.2014
          Autor: Jrr
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

15.04.2024
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (15 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024