reklama

Jakou vybrat helmu?

jaké parametry by měla mít helma pro rekreačního cyklistu. Jaké značky doporučíte?

[ Zpět ]
Datum: 17.06.2004
Autor: Neregistrovaný uživatel (IŠ ([email protected]))
  • Re: Jakou vybrat helmu?

         

    V podstatě bych jen vyloučil kousky s podezřele nízkou cenou a vypadající jako šmejd. Z helem tak nad 8 až 9 stovek bych vybral ty které jsou mi pohodlné a z nich pak nějakou co se mi líbí.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.06.2004
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou vybrat helmu?

           

      Nejake "osvedcene" resp. vyzkousene znacky?

      [ Zpět ]
      Datum: 18.06.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Pafal)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou vybrat helmu?

             

        Mám Mango za cca 1500. Větrání a vzhled super, skvěle drží na hlavě takovou tou stahovací čelenkou, co se šteluje kolečkem vzadu (důležitý prvek, helmu bez toho víckrát nekoupím). Dřív jsem měl podstatně levnější Amulet bez té čelenky. Dobře větrala, ale byla větší a těžší, hůř držela na hlavě.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.06.2004
        Autor: Neregistrovaný uživatel (Jirka (hebi))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Jakou vybrat helmu?

           

      Helma je pro mne zřejmě materiál krátkodobé spotřeby. Jednu jsem rozbil osobně při pádu. Další mi přejela ještěrka na nádraží i s batohem ve kterém byl foťák a třetí se rozložila teplem v autě za zadním sklem. Mám tedy co srovnávat.
      Tedy:
      1.musí pohodlně sedět, sebemenší tlak omrzí a časem otravuje,
      2. Stahovací čelenka je opravdu velmi vhodná,
      3. Síťka na čelních otvorech je nepostradatelná
      4. Velmi se mi osvědčila možnost zapínání pásku jednou rukou.
      5. Na všechny helmy, které jsem dosud měl, se dala vzadu připnout blikačka. Teď se objevily helmy s blikačkou i v obchodech.
      6. Je užitečná možnost přimknutí helmy ke kolu (tzn. buď přítomnost většího otvoru nebo smyčka na upevňovacím popruhu, která se nedá bez destrukce roztáhnout.
      7. Počítat při výběru velikosti se šátkem pod helmu. Pro ochranu před zimou a nebo naopak před potem.
      Jinak pro rekreačního cyklistu bych ani tak nepreferoval značku jako spíš splnění výše uvedeného. A hlavně, bez helmy ani km. Viděl jsem na vlastní oči pád přes řidítka hodinu po koupi nové přilby za který mohl 10cm kolík nevinně ležící na cestě. Přeji hodně pohodových km.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.06.2004
      Autor: Neregistrovaný uživatel (Magirus)
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Jakou vybrat helmu?

             

        doporucuji neco z vetsima dirama
        kvuli poceni hlavy

        [ Zpět ]
        Datum: 22.06.2005
        Autor: Neregistrovaný uživatel (martin ([email protected]))
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou vybrat helmu?

         

    Hlavně musí dobře sedět na hlavě, mít stahovací kolečko, hodně otvorů... Moje Sherman viz http://www.sherman.cz/pics/395_speedy.jpg stála bajočko 650Kč a plně mi vyhovuje.

    [ Zpět ]
    Datum: 23.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (james74)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou vybrat helmu?

         

    ahoj já mámhelmu taky za šest stovek. Dražší by asi pro rekreační cyklistiku byla možná zbytečná, teda pokud nejsi rozmazlený a nechceš mít i na občasné jízdy něco extrovního. Značka to možná ani není ( nevím, nějak jsem to nezkoumala), ale byla koupená v normální cykloprodejně. Supermarektovém zboží nevěřím a nekoupila bych ho. při zkoušení hleď na to,aby přilba sedla jak prdel na hrnec, to je nejdůležitější. Odvětratelná je snad už každá solidní, síťka v otvorech je poměrně praktická věc - nelítá ti hmyz do vlasů. přilba by měla mít v zadu štelovátko na utažení kolemhlavy. Já tam mám takové dva čudlíky, kterými si to pohodlně jednou rukou utáhnu nebo povolím, jak potřebuju, takže pokud budeš vybírat, ber si tu,která tohle má. DO takovéhle přilby už nacpeš i ten šátek. Jestli jede na helmu připnout bliakčka nebo ne a jestli má nějaký otvor na přidělání ke kolu, to už mi příjde jako naprostá zbytečnost a fajnovost (promiň, Maqirusi). Takže pokud scháníš přilbu, doporučuju ti zajít do nějaké cykloprodejny, kouknout, co mají a za kolik a pak zkoumat detaily. přilba ti musí sedět, měla by se dát nastavit na hlavu a zapínání pod bradou by talky mělo jít pohodlně rozepnout jednou rukou. Víc asi nepotřebuješ.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Dais)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Jakou vybrat helmu?

         

    Jen ještě malá připomínka. Dobré vodítko, je to, jestli je přilba certifikovaná. Je to určitá záruka kvality. To jestli jde někam připnout nebo je s blikačkou je hezké ale to už zhodnoť sám. Já to považuji za zbytečnost. Osobně mám MANGO za cca 2200,-kč.
    Jo ta sítka je dost dobrá věc, já ji nemam a už jsem dostal několik žihadel do hlavy.

    [ Zpět ]
    Datum: 24.06.2005
    Autor: Neregistrovaný uživatel (Danda)
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

687 cyklistů (6 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024