reklama

Kliky 10sp na 9ti rychlostní sadě.?

Dobrý den všem.
Pánové nemáte prosím nějaké zkušenosti se záměnou 10rychlostních klik Shimano do stávající 9ti rychetní sady Shimano ? Budu rád za jakékoliv ověřené názory. V současnosti používám dual řazení Shimano XTR / ST-M961 V- braker 3x9 + kazeta SHIMANO XT 9-kolo CS-M770 11-34 + kliky Shimano XT FC-M771 9kol 170mm 48x36x26.
Rád bych provedl výměnu klik za Shimano XT FC-T781 48z.
Děkuji Všem.

[ Zpět ]
Datum: 07.04.2014
Autor: baidar
  • Re: Kliky 10sp na 9ti rychlostní sadě.?

Ty konkrétní MTB kliky neznám, ale osobně mám ověřeno, že kliky, určené primárně na desítkové osazení (desítkový řetěz + kazeta) bez problémů pojmou i řetěz devítkový (a vzadu současně devítková kazeta).

[ Zpět ]
    Autor: Airline
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Děkuji za Vaše info na můj dotaz. Ohledně přesmykače nebude komplikace v seřízení ? Tuším že převodníky na 10ti rychlostních klikách maní jiný rozchod...

[ Zpět ]
      Autor: baidar
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

U mě to (kupodivu) šlo, ale obecně to chodit nemusí: jsou-li tam devítkové kliky se třemi převodníky, tak to bude chodit na desítkové se třemi převodníky, ale nemusí to chodit na desítkové kliky se dvěma převodníky (což se teď už hodně vyrábí). Přesmykač pro tři převodníky má širší rozsah než přesmykač pro kliky se dvěma převodníky. Ten "trojkový" by nemusel jít stáhnout dorazy tak, aby nepadal řetěz. Musíš vyzkoušet.

[ Zpět ]
        Autor: Airline
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Sportovního kamaráda na kolo

Hledám: Sportovního kamaráda na kolo
včera
Ahoj, hledám sportovního kamaráda na vyjížďky na silničním nebo horském kole. Uvítám pokud by měl zájem i o lezení…

Hledám: partnerku co si ráda protáhne na kole trochu nohy

Hledám: partnerku co si ráda protáhne na kole trochu nohy
22.07.2017
Jezdím jak na krátký tak delší projížďky, spíš vyhledávám místa z menším provozem vedlejší polní a lesní cesty.…

Hledám: Altiplano 2018

22.07.2017
Ahoj, chystám na zimu jízdu na kole po části Jižní Ameriky (Chile, Bolivie, Peru) Někdo, kdo na to má koule a…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

138 cyklistů (3 přihlášení)

Dámská proti proudu Ohře a podle tří řek

Dámská měla být čtyřčlenná, podle čtyř řek a ke třem soutokům, ale nemoci nechodí po horách, ale po lidech,…
HMS | 20.07.2017

Rumunský Maramureš a kláštery

Nastal čas pozrieť si nové miesta a lokality – čas dovolenkový. Na tento rok pôvodne plánovaná návšteva…
bi-cyklista | 20.07.2017

Podél Ohře na kole

Tak začal první prázdninový měsíc a ještě jsem v červenci nebyl na žádném vícedenním cyklovýletě. Využil jsem…
vlakr | 15.07.2017