reklama

Odpruzena vidlice pro jezdce 110+ kg

Ahojte,

prosim o radu ohledne predni odpruzene vidlice na horske kolo pro jezdce s vahou 110 kg a vice.

Kteremu typu se vyhnout, jake jsou vyhody a nevyhody jednotlivych druhu vidlic s ohledem vahu jezdce?

Diky.

[ Zpět ]
Datum: 26.03.2014
Autor: ino
  • Re: Odpruzena vidlice pro jezdce 110+ kg

         

    Podle ceny.

    Kazdopadne by na vetsi vahu mela mit vidlice tlustsi nohy. Takze zadnou ultralehkou nevybirej.
    Pruzinova vidlice, aby dobre pracovala, musi mit pruzinu spravne tuhosti. Vzduchovou dofouknes pro vahu aktualniho jezdce, je tedy univerzalnejsi.

    Jestli si chces neco o vidlicich procist, pripadne relativne levne koupit hodne dobrou vidlici, tak http://tuning-test.cz
    Najdes tam jak informace, tak i nabidku upravenych vidlic. Sam mam tyhle upravovane vidlice tri a spokojenost nejvyssi.

    [ Zpět ]
    Datum: 26.03.2014
    Autor: Murphy
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpruzena vidlice pro jezdce 110+ kg

           

      Jak říká Murphy - podle ceny. Uveď tady, kolik tak chceš investovat a něco vymyslíme. Ze současné nabídky na našem trhu rozhodně už vzduchovou, z levnějších variant bych volil Epikona nebo Tada, z dražších Rebu, no a těm hodně drahým se radši vyhneme :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 27.03.2014
      Autor: Airline
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpruzena vidlice pro jezdce 110+ kg

             

        Ackoliv cena neni limitujici, tak budu v konecnem vyberu hledet na pomer cena vykon.
        To znamena, ze pokud bude splnovat pozadavky, ze se pokusim ji nepreplatit.
        ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2014
        Autor: ino
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpruzena vidlice pro jezdce 110+ kg

           

      Diky za prispevek i za odkaz, mrknu na to!

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2014
      Autor: ino
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpruzena vidlice pro jezdce 110+ kg

         

    Mám Suntour XCR, vážím cca103 kg, jezdím na lehko i na těžko. Mám již druhou a spokojenost. Tu první jsem měl asi 4 nebo 5 let. Ročně najedu okolo 5000km.

    [ Zpět ]
    Datum: 27.03.2014
    Autor: rambousek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Odpruzena vidlice pro jezdce 110+ kg

         

    Hodně bude záoležet na tom po jakých cestách či necestách chceš jezdit a jaký rázy má tlumit.

    [ Zpět ]
    Datum: 28.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Odpruzena vidlice pro jezdce 110+ kg

           

      Planuji jezdit vsude tam, kam jsem se dostal se svym starym kolem "bezperakem", a kde jsem jej take znicil, tedy:
      - mestsky provoz (vymoly, obrubniky, tramvajove pasy)
      - priroda (cesty lesni, polni, panelove)
      - volny a neznamy teren (louky, lesy atp s nastrahami jako jsou koreny, vetve, vymoly, kameny v trave)

      Rozhodne neplanuji venovat se snaze o sebevrazdu na prutkych a nebespecnych rychlosjezdech kdekoliv a nacemkoliv.

      Typ terenu by mel spise vliv na zdvih vidlice, nebo se pletu?

      [ Zpět ]
      Datum: 28.03.2014
      Autor: ino
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Odpruzena vidlice pro jezdce 110+ kg

             

        Zkuste si počíst např. zde:
        http://www.rstmtb.cz/
        ať se orientujete v druzích vidlic atd.

        Pokud budete modernizovat své kolo, pak také záleží na tom jaké máte hlavové složení. Já mám např. závitové a tam jsem měl dost žalostný výběr (nejen u RST).

        Nějaké rozumy také zde:
        http://www.ivelo.cz/domaci-servis-kol/?filter...

        [ Zpět ]
        Datum: 28.03.2014
        Autor: vysočina
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství

Hledám: Parťačka na kolo, hory, cestování, přátelství
08.04.2024
Ahojky, hledám přátelství, parťačku na cyklovýlety, cyklozájezdy, poznávaní jak okolí, tak cizích zemí, tůry či…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

249 cyklistů (16 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024