reklama

Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka (1/2

Původně jsem plánovala o Labské stezce napsat jenom jeden článek. Jenže se nějak neumím vyjadřovat "krátce, stručně, výstižně", takže nakonec bude toto povídání rozděleno na dvě části. Labská stezka si to určitě zaslouží.
Podél Labe v Německu
Je pátek, 28. června 2013, poledne. Stojíme v německém…

[ Celý text ] [ Zpět ]
Datum: 24.03.2014
Autor: Peggy
  • Re: Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka

         

    Fajn čtení. Ještě z doby vodáckých dovolenek jezdíme až v srpnu, bývá už stálejší počasí, a hlavně pro mne příjemnější chladnější noce. Ale vzhledem k letošní absenci zimy myslím, že to je furt sázka do loterie, trefit stálejší počasí. Víťa je borec, ujet denně 40 km :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka

           

      Jo, borec je, to souhlas. Na druhou stranu, byla to rovinka a vítr v zádech...
      Vím, že to zní blbě, takto vychvalovat vlastního syna, ale pro nás samotné to bylo překvapení. Navíc je druhej nejmenší ze třídy, hubeňour ... prostě v těch dětech je víc, než by člověk čekal.

      A co se počasí týče, kamarádka to jela právě v druhé půlce srpna, taktéž z Hamburku (resp. ona to jela až z toho Cuxhavenu). Počasí měli slunečné (ze 14 dnů snad 12 dní slunce), ale! měli protivítr.
      Vysvětlovala jí to prý její kámoška z Hamburku - pokud je na Labi vítr od východu, zaručí to hezké počasí, pokud od západu, počasí je značně proměnlivé.
      Ten směr větru mi v tomto případě připadá docela důležitej, byli jsme za něj rádi, i když nám přinášel docela dost mraků a deště.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2014
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka

         

    Super. Tuhle trasu mám také ve svých plánech, tak jsem moc ráda, že si o tom můžu přečíst.

    A vůbec nevadí, že z toho vyšly 2 díly. Já si ráda přečtu ty podrobnosti :o)))

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2014
    Autor: radka
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka

         

    Ke hledání obchodů se v případě možnosti přístupu na web dá využít tato stránka:
    http://www.kaufda.de/Wittenberge/Geschaefte...

    Samozřejmě nejen pro Wittenberge.

    [ Zpět ]
    Datum: 25.03.2014
    Autor: petrp
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka

           

      Tak to je bomba :-)
      Problém je ovšem s tím přístupem na net - u nás je to už standard (wifi skoro v každé restauraci), jenže v Německu jsou v tomhle sto let za opicemi.
      A i když by člověk obětoval pár peněz za data, stejně mu to fungovat nebude, poněvadž jejich nejrychlejší mobilní internet je u nich kategorie "edge".

      [ Zpět ]
      Datum: 26.03.2014
      Autor: Peggy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka

         

    Velice zajimave zkusenosti. Obzvlaste me udivuje vase taboreni na divoko. Mate s tim nejake negativni zkusenosti?
    Zaroven bych vas rad upozornil na malou nepresnost - mesto, ktere v textu popisujete jako Wittenberg je spise Wittenberge. Predpokladam, ze jste jeli obema, lec skutecny Wittenberg je na Labi nad Magdeburgem.
    Jsem zvedavy na pokracovani,

    [ Zpět ]
    Datum: 29.03.2014
    Autor: LKC
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka

           

      Winttenberg a Wittenberge je dobře matoucí. Jsou alespoň daleko od sebe. Takový Lübben a Lübbenau, města na Sprévě, jsou jen pár km od sebe, to je také pěkný zmatek.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2014
      Autor: petrp
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka

           

      Já si dovolím připomínku k tomu táboření na divoko - když nechci někde pobýt víc jak 1 - 2 dny, kemp ani žádné jiné ubytování nevyhledávám, ušetřím čas, peníze, lépe se vyspím, je to fajn, negativní zkušenosti zatím nemám.
      A k těm městům připojím Turnov - Trutnov a Linz - Lienz - Liezen.

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2014
      Autor: Quatsch
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Cyklotoulky s dětmi V – cesta na sever - Labská cyklostezka

             

        Před pár lety odjížděl z pražského hlavního nádraží rychlík do Turnova i do Trutnova pár minut po sobě. Oba vlaky byly vedeny stejnými vozy, odjížděly ze stejného nástupiště. Vždy jsem se musel podívat přes co to jede, abych nevlezl do toho špatného.

        [ Zpět ]
        Datum: 30.03.2014
        Autor: petrp
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

582 cyklistů (7 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024