reklama

Poraďte rychlý plášť na MTB

Zdravím,
V současnosti jezdím na 2.1 KENDA SMALL BLOCK EIGHT(cca 500Kč za jeden plášť)

a protože poslední dobou jezdím 70% cyklostezky a asfalt,a myslím, že se dost vleču (duši foukám fest) rád bych se poohlédl po nějakých užších pláštích,cca 1.5 (možná 1.3 ale to už mi přijde dost extrémní).
Poraďte nějaký rychlejší plášť na MTB a do jaké šířky mám tak max. jít, abych mohl občas sjet i na lepší polňačku. Do ceny tak cca 400 za 1ks.

Přemýšlel jsem nad MAXXIS DETONATOR 26x1,25 ale zas si říkám, když sem tam sjedu z asfaltu,ať neskřípu zubama.
Jde mi o to, abych co nejvíce zrychlil kolo, ale zároveň se nemusel bát v případě nutnosti sjet na nezpevněný povrch (slušný, žádná divočina).
Díky za každý přínosný názor :-)

[ Zpět ]
Datum: 22.03.2014
Autor: cotmi
  • Re: Poraďte rychlý plášť na MTB

         

    Nejvíc zrychlíš kolo, když pořádně přišlápneš. :-)
    Přesně ty Maxxisy mám (drát), kolo je na nich trochu rychlejší, ale zase jsou jen na asfalt (pěkný) jinak je to fakt drncák, ale foukal jsem na max (100PSI).
    Spíš bych šel do něčeho širšího - ideálně nejmíň 1,5 (Marathon Racer, Conti Sport Contact - 1,6 apod.).

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte rychlý plášť na MTB

         

    http://author24.cz/product/author-plast-at-...

    Chystám se do Španělska takže jsem hledal jako Ty. Zvolil jsem Vipera a první zkušenosti jsou opravdu nečekané. Mám i silničku na galuskách, skoro nepoznám rozdíl. Fakt je ten Viper neskutečně rychlá guma! a při rozměru 1,90 i univerzální. Na asfaltu ale jede po cca 4-5 mm širokém proužku.

    [ Zpět ]
    Datum: 22.03.2014
    Autor: Valášek
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte rychlý plášť na MTB

           

      670 g, to není zrovna gramařina :)

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2014
      Autor: snilard
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte rychlý plášť na MTB

         

    Lítám na Michelin Country Dry 2 (http://www.librakola.cz/eshop/komponenty/plaste...
    Jezdil jsem na nich jednu sezonu a jsem spokojen. Mají se foukat do 4 bar - foukám na 5 bar. Jezdím asfalt, občas sjedu na štěr/šotolinu a nemám zatím problém, ani defekt nebyl. Jezdil jsem na nich chvilku i v zimě, ale pohušťoval jsem na cca 3,5 bar.
    Prvních 2000 kilometrů docela hučela, hlavně při rychlostech nad 30km/h po asfaltě.

    Vepředu mám nějakou Ritchey a tu asi brzo hodím po psoj a koupím tam taky tu Michelinku.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2014
    Autor: Cvrnda
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Poraďte rychlý plášť na MTB

           

      Si koleduješ.
      Zbytečně foukáš moc. Klidně se ti může vyrvat patka pláště z ráfku, může popraskat kord nebo dokonce buchnout ráfek - zvlášť pokud brzdíš véčky a ráfek už má něco za sebou.
      I ráfky mají maximální limit tlaku, který vydrží.
      http://www.bike-forum.cz/ajax/getCommentImages...

      [ Zpět ]
      Datum: 05.04.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Poraďte rychlý plášť na MTB

         

    Tak na něco takového používám Schwalbe Marathon racer. A když chci něco rychlejšího, tak Schwalbe Kojak. Ono se s tím dá celkem jezdit i po těch polňačkách, jen bahno a střepy nejsou úplně to pravé ořechové.

    [ Zpět ]
    Datum: 05.04.2014
    Autor: snilard
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
dnes
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…

Hledám: Kamarádku

16.04.2024
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

16.04.2024
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

382 cyklistů (13 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024