reklama

Kterou vidlu z výprodeje

hele zůžil jsem výběr na 3 varianty od Suntouru, na základě některých názorů tady.A to http://www.kupkolo.cz/sr-suntour-epicon-rld-100...
dále pak http://www.kupkolo.cz/sr-suntour-raidon-rld...
nebo http://www.kupkolo.cz/sr-suntour-raidon-x1-rl-r...
nejdříve sem chtěl toho Epicona ae pak sem objevil ty další.
Není mi uplně jasný rozdíl mezi nima, vyjma váhy a ceny :-)
Mám Meridu TSF 600 s a ted tam mam Rock Shox DART3. Předem dík za názor.

[ Zpět ]
Datum: 19.03.2014
Autor: Terry21240
  • Re: Kterou vidlu z výprodeje

         

    Z těchto tří variant jen a jen tu první = epikona. Raidony bych nebral, jsou na nižší úrovni než ten epikon. Mluvím nejenom z vlastní zkušenosti, ale kdysi jsem tyhle vidlice konzultoval i s Milanem Sl. (dělá úpravy vidlic) a ten měl v tomhle obdobný názor jako já. Tož tak :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2014
    Autor: Airline
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kterou vidlu z výprodeje

           

      no epicon je favorit asi ho obědnám.. dík za názor.. :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2014
      Autor: Terry21240
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Kterou vidlu z výprodeje

         

    tak epicon supr! uplně jiný svezeníčko.. :-)
    akorát brzda musela jít přes redukci páč to uchycení je jiné a ted drhne porád kotouč.. :-/

    [ Zpět ]
    Datum: 30.03.2014
    Autor: Terry21240
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Kterou vidlu z výprodeje

           

      Ten adapter drhnout nemuze. Musi byt dostatecne daleko. Spis drhne trmen. Povolit, sestelovat!

      [ Zpět ]
      Datum: 30.03.2014
      Autor: Murphy
      Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Kterou vidlu z výprodeje

             

        nevím esli je to poznat ae drhne mi o kotouč ten čtveratej plíšek ve prostřed ae jen ve větší rychlosti cca 20km/h a eště navíc kotouč asi o destičky bo nevím, zase jako uplně tomu nerozumím.. :-) ae od pohledu ten kotouč trochu háže ae ne víc jak 1mm a předtím to bylo ok. nejlíp se mi to povedlo vyladit, že při chůzi bo tak pomalu při roztočení rukou se to zdálo ok e jak sem vyjel bylo to hned zpět a tak po 40km střídavě horší, lepší ae celkově oničem.. :-(

        [ Zpět ]
        Datum: 30.03.2014
        Autor: Terry21240
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Kterou vidlu z výprodeje

               

          Podle fotky je adapter mimo dosah kotouce.
          Tohle drhnuti resi vsichni majitele kotoucovek alespon obcas. Mne ted treba porad skrta zadni.
          Kotouc se brzdenim zahreje a trosku se zkrouti.
          Dalsi zajimavost je, ze kdyz clovek na kolo sedne, trosku se kotouc proti brzde posune.
          Taky zalezi na tom, jak otocis osu. Tedy ne tu cast s rychloupinakem, ale to, co na vidlici doseda z vnitrni strany.

          Je to veda a alchymie.
          Nejvic pomuzou tyhle kotouce http://www.kupkolo.cz/brzdovy-kotouc-shimano-xt... v pevnym unasecem, ty se nejmin krouti. No, ale i tak - ten kotouc, co mi ted drhne vzadu, je prave tenhle. 8-)

          [ Zpět ]
          Datum: 30.03.2014
          Autor: Murphy
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kterou vidlu z výprodeje

                 

            no jo ae to je zvuk pomale jak když jede vlak, i lidi se otáčí.. :-D jak zmačknu aspon trochu brzdu aby sem cejtil ze chytla ten kotouč tak je vše ok a je po drhnutí a zvukách.. :-) ae nebudu jezdit sse zabržděnou brzdou.. :-D eště to zkusím pořešit zítra bo pozítří,,taky vždycky jak kolo nasazuju trochu se pootočí ty šrouby co vymezují kolo ae jen krapet tím to asi nebude... a ten adaptér myslím ani šejdrem namontovat nende.. dvěma šrooubkama v dírách co byli předtím na přidělání na vidlu a a v adaptéru dvě boční díry naproti dírám na vidle.

            [ Zpět ]
            Datum: 30.03.2014
            Autor: Terry21240
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kterou vidlu z výprodeje

                   

              Jedine, co muzes ladit, jsou ty dva srouby, ktere na fotce maji hlavicky proti objektivu. Povolit jen trosku, aby trmen jeste drzel, ale uz sel odtlacit do stran prsty, posunout, trosku utahnout, projet a znova.
              Az Ti to bude skripat, slez a pri povolene brzde se podivej do te diry a ze stran, ktera desticka drhne.

              Mne to ted drhne jen po intenzivnejsim brzdeni, zado pri brzdeni se ozyvaji skreky, jak kdyz vlak brzdi. A jeste se mi rozvibruje cele kolo... 8-(

              [ Zpět ]
              Datum: 30.03.2014
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Kterou vidlu z výprodeje

                 

            Byla by nějaká alternativa pro Center Lock ?
            Xt-sm-rt-81 ? Díky

            [ Zpět ]
            Datum: 30.03.2014
            Autor: petr565
            Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
            • Re: Kterou vidlu z výprodeje

                   

              Jo, to je ono.
              Tusim loni zacali vyrabet dva druhy. Jeden ma brzdnou cast ocelovou, druhy kvuli lepsimu chlazeni sendvic - ocel-hlinik-ocel. Ale pry to nema az tak velky vyznam. Nevim. Ja kupoval velikost 203 mm a tam byl cenovy rozdil tusim 100 kc.
              K tem sendvicum pry nejlepe jeste desticky s chladici, tedy kdyz ma clovek na kole nove XT nebo XTR brzdy: http://www.tnc-hamburg.com/TNC-Shop/Bremsen...
              Ale tolik penez jsem do toho davat nechtel.

              [ Zpět ]
              Datum: 30.03.2014
              Autor: Murphy
              Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Na kole z Prahy do přírody

24.03.2024
Ahoj, hledá se cyklistka pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody

Hledám: cyklistku co má hodně volného času

14.03.2024
Hledá se cyklistka na Jónské ostrovy od 7.5. do 13.6. Pobyt v domě přímo u moře, dvě horská elektrokola k…

Hledám: Island, s kolem nebo bez

08.02.2024
Neplánuje někdo letní cestu na Island bez cestovky, s kolem nebo bez? Nemá někdo zkušenost s objetím ostrova na…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

409 cyklistů (8 přihlášených)

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024

Dámská 2023 – okolo Ašského výběžku k nejzápadnějšímu bodu ČR a ještě kousek dál

Letošní Dámská je prémiová, protože tuhle tradici držíme už od roku 2003. Jen jeden rok jsme vynechaly, v…
HMS | 19.03.2024

Jižní hranice

„Tak jsem tady Panímámo, dřív to nešlo.“ Oblíbený citát můj a mého bratra, mně vytanul na mysli 8. září 2023,…
Stanley58 | 02.01.2024