reklama

Chipovani kol

Pred nejakym tim rokem se v mediich docela vyskytovaly clanky o cipovani kol. Nevite, jestli v tom nastal nejaky rozvoj, nejaka jednotna databaze, nejake uspechy v dohledavani kol ci tak neco?

[ Zpět ]
Datum: 16.03.2014
Autor: lucierut
  • Re: Chipovani kol

         

    Akorát tenhle Chip vypátrá všechno

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2014
    Autor: ronda
    Hodnocení: +6 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chipovani kol

         

    A kam mám ten chip dát? Na rám,který má z mého kola tu nejmenší cenu? Jeden chip bych musel dát na baterku,druhý na motor ,třetí na vidlici,a čtvrtý do p*****

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2014
    Autor: magic1000
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé -1
  • Re: Chipovani kol

         

    Já si na první přečtení představil čipování "motoru" pro zvýšení výkonu :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2014
    Autor: highlander
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chipovani kol

         

    Tak schvalne, jestli sem nekdo opravdu da nejaky prispevek, co odpovida na moji otazku. :-) Pokud ne, znamena to, ze vite vsichni stejny kulov jako ja. :-)

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2014
    Autor: lucierut
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chipovani kol

           

      No, u nás na vesnici nic takového nefunguje :-)

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2014
      Autor: highlander
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chipovani kol

             

        U nas v satelitu Prahy taky ne, jde o to, zda to ma smsl zavadet.

        [ Zpět ]
        Datum: 17.03.2014
        Autor: lucierut
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chipovani kol

         

    http://www.bezpecnemesto.eu/prevence...

    Tady si vyber co ě zajímá
    https://www.google.cz/search?q=%C4%8Dipov%C3...

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2014
    Autor: Bobbob
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chipovani kol

           

      Prvni stranky jsem si samozrejme vygooglila jeste pred polozenim dotazu, ale odkazuji, stejne jako stranky jinych mest, na neexistujici stranky http://www.krimistop.cz/ , kterouzto domenu vlastni byvaly predseda predstavenstva firmy CEMA, a.s., ktera ma ten system provozovat. Tebe by tyto informaci presvedcil o tom, ze nejaky system funguje?

      Pokud umis googlit lepe nez ja, dej mi sem primo odkaz na relevantni stranky.

      [ Zpět ]
      Datum: 17.03.2014
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chipovani kol

             

        Vidím to taky dost pesimisticky.
        Před rokem vzniknul s poměrně halasnou reklamou centrální registr CEREK, velká provolání, jak s jejich systémem budou spolupracovat i všechny městské policie atd.
        A jak tak koukám, dnes už nefungují ani jejich vlastní stránky.... (třeba jim křivdím, je tam, že údržba probíhá 17.3.-18.3., ale každopádně už je o nich ticho po pěšině).

        [ Zpět ]
        Datum: 18.03.2014
        Autor: Ifča
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chipovani kol

         

    Pokud já vím, tak nic celoplošného není. Kola dle výrobních čísel eviduje pražská městská policie a na kolo lepí nálepku s upozorněním. Plánuju, že tam na registraci zajedu, ale musí se ve všední dny a v klasickou pracovní dobu, tak jsem na to zatím nenašel čas. Beru to ale jako akci pro dobrý pocit, nic víc.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2014
    Autor: MiBo
    Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chipovani kol

           

      Zaujala mě ta "klasická pracovní doba", tak jsem se na stránky MP koukla.
      Pracovní dobu jsem tam sice nenašla, ale zjistila jsem, že kola evidují v Praze jen vybraná pracoviště.

      Docela by mě zajímalo, kolik kol už v evidenci mají.

      [ Zpět ]
      Datum: 19.03.2014
      Autor: radka
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chipovani kol

             

        Policie funguje nonstop, ale tohle aspoň na Jižním Městě dělají "holky v kanceláři" (tak je nazval jejich kolega) a ty fungují od 8h ráno asi do 16h a jen v pracovní dny. Doporučili mi, abych se raději předem objednal.

        Ptal jsem se i na Praze 15 (Hostivař). Borec byl ochotný, ale nevěděl nic. Prý už tam nějaké cyklisty potkal, ale mám prý jít nahoru do kanceláře, tam mi řeknou víc.

        Zatím se mi nepodařilo jet do práce tak pozdě anebo se vrátit tak brzy, bych se tam mohl vypravit, takže víc nevím. Kromě toho má kola mají výrobní číslo zespoda na středu, tak by se to mělo předem umýt, aby na té své fotce dámy také něco viděly, že.

        [ Zpět ]
        Datum: 20.03.2014
        Autor: MiBo
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Chipovani kol

               

          Koukám, že jsi se o to opravdu zajímal.
          Tak až se ti to podaří zaregistrovat, dej vědět, jak to proběhlo :o)))

          [ Zpět ]
          Datum: 20.03.2014
          Autor: radka
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chipovani kol

           

      Tak zrovna ten systém MP v Praze je fakt na 2 věci. Jistě, pomůže, když si nepamatuješ z hlavy výrobní číslo, ale ty samolepky jdou velmi brzy do kopru.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chipovani kol

         

    "zašlo na úbytě"
    jednalo se o pokus vytahnout penize na tvorbu + udrzbu databaze. V UH je prislusne jak statni tak mestske organizace poslali do pryc, chteli totiz
    i penize za dotazy na udaje v databazi.
    zdroj: neoficialni. = "jedna pani povidala"

    [ Zpět ]
    Datum: 18.03.2014
    Autor: cibi
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chipovani kol

           

      Dik, to vypada pravdepodobne. Dospela jsem k nazoru, ze poslu dotaz narodnimu cyklokoordinatorovi, co o tom vi a jestli si nemysli, ze to je vec hodna koordinovani, jestli taky nezasel na ubyte. Aspon zjistim, jestli je k necemu dobry.

      [ Zpět ]
      Datum: 18.03.2014
      Autor: lucierut
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chipovani kol

         

    a k čemu by to chipování kol jako sloužilo? Aby se vědělo čí je to kolo? nebo ten chip nějak zabije zloděje co to kolo ukradne? nebo k čemu to jako má být?
    auta mají techničáky, a centrální evidenci a nemám pocit, že by to k něčemu bylo, teda pokud nepočítám požadavky na počítačovou gramotnost policie, aby byli schopni při silniční kontrole vozidlo prověřit zda není v databázi kradených vozidel. Ale to myslím policie má takovou databázi zcizených věcí i bez chipů. Takže prověřovat mohou kola už teď.

    [ Zpět ]
    Datum: 19.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Chipovani kol

         

    Napadla mě jedna taková věc, co takhle si na kolo na pár vhodných míst lípnout QR kód s kontaktem na majitele? Vetsina fetek, bezdaku a ciganu kteri kradou kola vubec netusi co to je QR kód takze je nebude nic motivovat k tomu tu nalepku zkoumat a strhávat a kazdemu kdo ma v hlavě mozek a prijde mu to do ruky si ten kod nascanuje a zjistí co je to kolo zač a čí opravdu je, co si o tom myslíte?

    [ Zpět ]
    Datum: 24.03.2014
    Autor: Mig-all
    Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chipovani kol

           

      Tohle mi přijde jako smysluplnější nápad než chipování.

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2014
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chipovani kol

           

      No, kdyby se to jeste zalakovalo...

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2014
      Autor: Murphy
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chipovani kol

           

      tento napad se mi velmi libi... nech si to patentovat nez nekoho napadne se na tom nabalit.
      (obe casti bez ironie, fakt dobra myslenka)

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2014
      Autor: cibi
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Chipovani kol

           

      Co když nemám chytrej mobil ? Pomůže jako náhradní řešení obtáhnutí přes průklepák ?

      [ Zpět ]
      Datum: 24.03.2014
      Autor: ronda
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Chipovani kol

             

        to si snadno zapamatuješ ;-)

        [ Zpět ]
        Datum: 25.03.2014
        Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Cyklistika z Prahy

včera
Ahoj, hledám cyklistku pro spolujízdy z Prahy ven na kolo, víkendy nebo dle dohody, na pohodu

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky

Hledám: Kamaráda nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky
21.04.2024
Hledám kamaráda, nebo kamarádku na pravidelné vyjížďky, nejlépe z okolí Prahy 6.

Hledám: partnerku na kolo

Hledám: partnerku na kolo
19.04.2024
vysoký, štíhlý, aktivně sportující, mladšího vzhledu hledá sportovně založenou ženu na sdílení společných zájmů,…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

277 cyklistů (12 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | 16.04.2024

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024