reklama

Prevodnik elipsa do kopce.

Dobry den,
ma prosim nekdo zkusenosti s "eliptickym"
prevodnikem do kopce(biopace,Rotor nebo doma delana).

[ Zpět ]
Datum: 16.03.2014
Autor: jar
  • Re: Prevodnik elipsa do kopce.

Klasickou elipsu(ne biopace) jezdím už asi šest let, mám ji na všech kolech, podle mého názoru čím prudší kopec, tím víc pomáhá.

[ Zpět ]
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Jaka je vystrednost a orientace ?
      Mate "externiho dodavatele" nebo "domaci vyrobu" ?

[ Zpět ]
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Je to malá, nekomerční série, soustružená na CNC, můžu zapůjčit k vyzkoušení, pasují na rozteč silniční Shimano pět děr, nejmenší poloměr je orientován na horní úvrať, největší na vodorovnou polohu kliky, na každém převodníku je 15 děr, takže jsou i krapet variabilní, co se orientace týče. Výstřednost z hlavy nevím, už jsem to zapomněl, poměrně výrazná, musel bych to nějak znovu vyšpekulovat za pomoci srovnání s kulatým převodníkem.

[ Zpět ]
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Dekuji za nabidku,

ale resim horaka.
          Po letosni zime se uz zacina hlasit vek nebo lenost a ja zacinam resit stoupavost do kopce na horaku.
          Moje predstava je "dvouplacka" - velky do rovin a maly - elipsa do kopcu.
          Neco podobneho mam na silnicce - velky kruhovy a maly 42 Biopace.I kdyz je Biopace pomlouvan,do kopce mi trochu pomuze v malych otackach.

[ Zpět ]

Elipsa všeobecně ulevuje svalům na přední straně stehna a více zatěžuje zadní stranu stehna a lýtko. Myslím si, že by měla trochu snižovat spotřebu kyslíku, protože umožňuje lépe využívat váhu těla, ale nemám konkrétní data.
            Nejspíš to bude hodně individuální, každý má jiný styl a každý jinak narostl, Wiggins na něčem podobném vyhrál Tour, vloni se vrátil ke kulatým převodníkům a pořád jezdí dobře, pohybově nadaný člověk si asi dokáže zvyknout na obojí.
            Kombinaci velký kulatý - malý elipsa jsem zkoušel taky, ale nakonec mi to nepřišlo jako dobrý nápad, člověk přijede pod kopec, hodí tam malý převodník, nastane poměrně výrazná změna rytmu i stylu šlapání, než si na to zvykne, už je zase pomalu nahoře a zase aby si zvykal na kulatý. Lety ustálený (kvalitní) styl a rytmus, tělo dokonale "srostlé" s kolem, mi přeci jen přijde důležitější, než samotný tvar převodníku.

[ Zpět ]
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0

Kdysi jsem používal doma dělanou elipsu jako malý převodník na Favoritu (to ještě nebyly treky a horáky). Excentricita veliká, poměr os tak 1,5:1. Dalo se s tím jezdit v nízkých frekvencích, spíše silově, roztočit to nešlo. U dalších kol jsem se už k tomu nevrátil, nebylo to ono.

[ Zpět ]
    Datum: 17.03.2014
    Autor: JNSK
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.

Hledám: Hledá se cyklistka nejen na kolo.
včera
Ahoj, hledám vážný vztah založený na lásce, věrnosti, důvěře a vzájemným porozumění. Chci Tě mít rád a Tvé srdce…

Hledám: Parťák nebo parťačka na kolo

17.10.2017
Hledám parťáka nebo parťačku na kolo o víkendu na pohodové ježdění,věk 50

Hledám: parťáka MTB těžší terén

Hledám: parťáka MTB těžší terén
17.10.2017
Pánové, hledám pohodového parťáka pro vyjížďky do těžšího terénu. 53 let z Prahy.
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

148 cyklistů (6 přihlášených)

Reportáž psaná na kole 1.

Jezdím do práce na kole. Pokud máte takového kolegu nebo kolegyni, prosím, ušetřete je soucitných pohledů a…
Martynka | 04.10.2017

Malý gurmánský výlet po jižním Walesu

Suchá předpověď počasí na poslední srpnový víkend, pondělí volné (bank holiday), příznivě načasované…
cyklo-poustevnik | 30.09.2017

Vodňansko

Do Vodňan jsem za svých více jak 50 let života prvně zabloudila loni v létě cestou na poutní místo Lomec, kde…
radka | 21.09.2017