reklama

Prevodnik elipsa do kopce.

Dobry den,
ma prosim nekdo zkusenosti s "eliptickym"
prevodnikem do kopce(biopace,Rotor nebo doma delana).

[ Zpět ]
Datum: 16.03.2014
Autor: jar
  • Re: Prevodnik elipsa do kopce.

         

    Klasickou elipsu(ne biopace) jezdím už asi šest let, mám ji na všech kolech, podle mého názoru čím prudší kopec, tím víc pomáhá.

    [ Zpět ]
    Datum: 16.03.2014
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
    • Re: Prevodnik elipsa do kopce.

           

      Jaka je vystrednost a orientace ?
      Mate "externiho dodavatele" nebo "domaci vyrobu" ?

      [ Zpět ]
      Datum: 16.03.2014
      Autor: jar
      Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
      • Re: Prevodnik elipsa do kopce.

             

        Je to malá, nekomerční série, soustružená na CNC, můžu zapůjčit k vyzkoušení, pasují na rozteč silniční Shimano pět děr, nejmenší poloměr je orientován na horní úvrať, největší na vodorovnou polohu kliky, na každém převodníku je 15 děr, takže jsou i krapet variabilní, co se orientace týče. Výstřednost z hlavy nevím, už jsem to zapomněl, poměrně výrazná, musel bych to nějak znovu vyšpekulovat za pomoci srovnání s kulatým převodníkem.

        [ Zpět ]
        Datum: 16.03.2014
        Hodnocení: +1 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
        • Re: Prevodnik elipsa do kopce.

               

          Dekuji za nabidku,

          ale resim horaka.
          Po letosni zime se uz zacina hlasit vek nebo lenost a ja zacinam resit stoupavost do kopce na horaku.
          Moje predstava je "dvouplacka" - velky do rovin a maly - elipsa do kopcu.
          Neco podobneho mam na silnicce - velky kruhovy a maly 42 Biopace.I kdyz je Biopace pomlouvan,do kopce mi trochu pomuze v malych otackach.

          [ Zpět ]
          Datum: 16.03.2014
          Autor: jar
          Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
          • Re: Prevodnik elipsa do kopce.

                 

            Elipsa všeobecně ulevuje svalům na přední straně stehna a více zatěžuje zadní stranu stehna a lýtko. Myslím si, že by měla trochu snižovat spotřebu kyslíku, protože umožňuje lépe využívat váhu těla, ale nemám konkrétní data.
            Nejspíš to bude hodně individuální, každý má jiný styl a každý jinak narostl, Wiggins na něčem podobném vyhrál Tour, vloni se vrátil ke kulatým převodníkům a pořád jezdí dobře, pohybově nadaný člověk si asi dokáže zvyknout na obojí.
            Kombinaci velký kulatý - malý elipsa jsem zkoušel taky, ale nakonec mi to nepřišlo jako dobrý nápad, člověk přijede pod kopec, hodí tam malý převodník, nastane poměrně výrazná změna rytmu i stylu šlapání, než si na to zvykne, už je zase pomalu nahoře a zase aby si zvykal na kulatý. Lety ustálený (kvalitní) styl a rytmus, tělo dokonale "srostlé" s kolem, mi přeci jen přijde důležitější, než samotný tvar převodníku.

            [ Zpět ]
            Datum: 16.03.2014
            Hodnocení: +2 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
  • Re: Prevodnik elipsa do kopce.

         

    Kdysi jsem používal doma dělanou elipsu jako malý převodník na Favoritu (to ještě nebyly treky a horáky). Excentricita veliká, poměr os tak 1,5:1. Dalo se s tím jezdit v nízkých frekvencích, spíše silově, roztočit to nešlo. U dalších kol jsem se už k tomu nevrátil, nebylo to ono.

    [ Zpět ]
    Datum: 17.03.2014
    Autor: JNSK
    Hodnocení: 0 Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé Hlasovat mohou jen přihlášení uživatelé 0
Nastavte si vlastní barvu pozadí:
Seznamka

Hledám: Kamarádku

dnes
Samotnému se jezdí špatně,hledá se holka na kolo,na věku nesejde.

Hledám: Další parťáky do skupiny - cykloturistika

dnes
Ahoj, hledají se další cyklisté do party z Pardubic a okolí … Věk cca 50 - 60r. … Na pohodu :-)…. WhatsApp 737 184…

Hledám: Parta cyklistů z Prahy

včera
hledá další do party. Od dubna do září jezdíme 1x za měsíc víkend natěžko, v srpnu máme cykloexpedici na 14 dnů.…
[ Nahoru ]
e-mail:
heslo:
  zapamatovat

NaKole.cz se právě projíždí

212 cyklistů (8 přihlášených)

Z Linze do Budapešti přes Alpy

Linz - Budapešť, 2. - 14. 7. 2023 Po velkém úspěchu s cestou z Bratislavy do Splitu a mém sólu kolem Polska,…
Monolema | dnes

Podél sobích plotů a přes březové lesy až do nitra bažin

Evropská dálková trasa E1 Evropská dálková trasa E1, nebo jen E1, je jednou z evropských dálkových tras…
šíp | 14.04.2024

Srpen 2023 – okolo Otavy

Letošní zahraniční výlet nám nečekaně zrušily zdravotní problémy, musely jsme se z cesty vrátit. Po…
Aar | 23.03.2024